Templář

• Česko Ironclad (více)

KOZEL84

Kde se vzal tu se vzal Ironclad.Děj se tu sice snad ani neděje,ale je to taková Mela,že by se i Gibson pokřižoval.Taky už by mohl přestat honit Bobry a servírovat ty Vikingy.Mile překvapivá krvavá sprška,která v horkém létě osvěží.A za pár grošů.PS:naštěstí to s Eaglem nemá vůbec nic společného. ()

TaanStari

Ironclad - brutální, špinavý, atmosferický. Jonathan English má svůj styl režie, nemusí to sednout každému. Nicméně jednotlivé charaktery jsou napsány skvěle. Není to žádná parta hláškujících metrosexuálů, ale skupina těch nejošlehanějších a nejdrsnějších chlapů v Anglii (Jason Flemyng v takové roli - nepředstavitelné, ale o to lepší). Tenhle film vnesl do žánru aspoň malou dávku realismu (a že to bylo sakra potřeba). Dva mínusy - stopáž a fakt, že to není ani zdaleka podle historických záznamů (např. to, že jen 20 mužů bránilo hrad působí docela směšně). ()

ypres.bass

Film je sice hodně předvidatelný a scenarista si moc práce s prokreslováním postav nedal, ale vzato v celku je film docela vydařený. A Kate Mara je taky vydařená :-) ()

Grizzly

Sedm statečných ze středověku. Výborná atmosféra, soundtrack i herci. Mám prostě rád filmy s rytířema a tenhle je jeden z nejrytířovatějších. Krev stříká proudem a ideály jsou absolutně neprůstřelné. Jediný co se mi nelíbilo byla romantická dějová linie. Nevim, jestli to bylo bezcitností, neherectvím, nebo nevhodností, ale Kate Mara byla absolutně nejhorší a nejzbytečnější postavou filmu. Fakt se mi líbilo jak Purefoy sekal lidi obouručákem a vykládal o povinnosti, ale jakmile se objevili spolu tak šlo všechno do hajzlu. Každopádně z toho filmu cáká čest na všechny strany, takže nemůžu pod 80%. ()

KoleckoR

Pěkná podívaná do 13.století na obléhání hradu Rochester v Anglii. Hlavní hrdinové - hrstka templářů branící tuhle pevnost proti mnohonásobné přesile armády krále Jana. Nedopoporučuji přitom obědvat nebo večeřet, zaručeně si zkazíte chuť k jídlu - s pohledy do rozpolcených hlav si tvůrci moc starostí nedělali a je jich tady požehneně. Celkem pěknou a nemalou roli měl i český herec Vladimír Kulich, byl zde od začátku do konce, ikdyž na špatné straně a je samozřejmě zabit. ()

Chundys

Příběh nebyl špatný, obasazení také ne! Jenomže když už jste si tam někoho oblíbili, tak vzápětí přišla nestutečná řežba, okolo lítali lidské končetiny a po bitce jste se dozvěděděli, že ten kterého jste měli tak rádi, tak už je přeseklej vejpůl! Nicméně vypadá to, že tento film mnoho peněz nestál, dá se skoro říci, že byl za hubičku, ale mě se efekty líbily a když náhodu někomu usekli nohu,hlavu nebo ruku tak to (alespoň pro mě) vypadalo celkem opravdově!!! 75% Jen tak dál s hitorickými filmy. ()

L.Hellhor

Do tohoto dobrodružství jsem se vydal s očekáváním pořádné řežby. A byl jsem popravdě nadšen! Víc než nadšen! Je úžasné, jak moc se dá vytěžit z "prostého" dobývání pevnosti. A kde zaostáváji věci okolo příběhu, tam je slušná akce a hromada krve všude okolo. Krom hlavní postavy templáře mi navíc přišla i strašně sympatická postava dánského válečníka ztvárněná Kulichem. Takový ten typ záporáka, kterého člověk musí mít rád. Jako všechny takovéto filmy, kde si užiju dobrodružství, ale nedočkám se žádného hlubšího "osvícení" hodnotím právoplatně 4*. ()

Kjuk

Ironclad je velice dobře zpracovanej krvavej masakr ze 13. století přesně pro takový mentálně narušený psychopaty jako jsem já! To byste se divili, co všechno a s jakou přesností se dá useknout s pěknou dvoumetrovou sekyrkou. Pro mě takovej Kill Bill v historický formě! ()

johnymdoe

Takový chlapácký film se zajímavým příběhem o Magna chartě a s pár dobrými bitkami party rytířů co se snaží ubránit hrad před škaredým zlým králem.. No mít to o půl hodiny méně, bylo by to lepší, nicméně mě to neurazilo a na konci i hodně chytlo. Herci ucházející, krásná Kate Mara (na to že jí je jen asi o týden méně jak mě, tak vypadá stále dosti dobře), která toho ale k hraní moc neměla. Opět jsem si řekl, že ve středověku bych fakt žít nechtěl a jinak pěkná řezničina...do toho podzimního počasí značka ideál. 4 hvězdy opět trošku záměr pro zvýšení hodnocení, pro mě tak na 70%. ()

Wardan

Béčková rubačka, která sice nemá moc hlavu, ale zato koule to má pořádný. Skvělá špinavá středověká stylizace, tochu lacinější, přesto parádně hmatatelná. Herci jsou vynikající - Giamatti nádherně přehrává, Purefoy drsňák k pohledání. Bitky drsné a krvavé jak má ve správném béčku být. Škoda toho nepříliš dobrého střihu (místy je to strašně chaotické a místy vyloženě rušivé). s lepším bych dal čtyři hvězdy. Jo a jen tak btw, kdo v tom hledá historickou přesnost, ten vůbec nechápe koncept. ()

Helldo

"Marshalle, tak máme hrad." Dějově lineární, avšak velice poutavé téma. No řekněte, kdo by nerad viděl "supernatúr" zpracovanou bojovou vřavu v hávu středověku. Jen škoda, že víc než ono působivé zpracování, na filmu ocenit nelze. ()

Narciska

Dala bych hvězdy tři za průměrnou podívanou, surový špinavý středověk a statečného templáře. Finální rozuzlení však šlo na ruku divákovi na úkor děje i doby. ()

Mlle

Celkem obstojný snímek o neoblomných mužích houževnatě bránících hrad a jižní anglické pobřeží před surovými hordami proradného krále. Je tu vše, co můžeme od snímku daného typu očekávat, tedy: silná slova, chrabré činy, odhodlání, pevné zásady, chytrost, lstivost, nástrahy a tíživé situace, ocelový charakter, síla ducha i těla, a to vše proti zpupnosti, barbarství, zradě, krvi, uřezaným jazykům a rukám a nemilosrdnému boji. Na nervy mi tu lezla jen mladá, neuspokojená manželka majitele hradu, posedlá touhou po sexu s templářským vojevůdcem. Levné a zoufalé úsilí téhle nikterak protivné, ale hloupočké figurky vyznívalo komicky a do celého příběhu dosedalo jen velmi hrbolatě. Snaha po romantické či erotické lince se dá pochopit, ale do „filozofické“ rozepře jednotlivých příběhů, dá-li se to tak nazvat (protože snaha po něčem takovém se kolem jednotlivých postav skutečně rýsuje) tohle prostě moc nezapadlo. Mírně jsem zaváhala i nad čtvrtou hvězdou, je to sice ryze průměrný snímek, ale zdařile provedený, a řekla bych, že v daném žánru přece jen zaujme propracovaností diferencovaných postav a dialogů i choreografií příběhu. A rozhodně potěší špetka realismu, nenechávající dobro filmově vyhrávat za všech okolností. ()

DHDV

Zbytečně moc drsné, „mělo“ to náběh na solidní historický film ale pouze „mělo“… Horší 3 hvězdy! ()

Hapretor

Je to nudné a surové. Příznivci gore budiž. Ti, kteří čekají historickou kvalitní řežbu se nedočkají. Dát jen dvě * není fér. Taková hovadina to není. Ale herci nehrají, jen pózují. Vlastně ani není, co hrát. Označovat tento film jako historický není zrovna trefné. Výpovědní hodnotu to má pramalou. Atmosféru taktéž. Dějově velmi chudé. Hlavní náplní je obrana hradu a sekání končetin během ní. Nezáživné. ()

zelda82

Poctiva stredoveka reznicina, ktera sice neoplyva vysokym rozpoctem, ale boduje syrovou a temnou atmosferou...O chlup lepsi nez Solomon Kane a zaroven prijemna variace na Sedm statecnych.... ()