Templář

• Česko Ironclad (více)

Sirmilano

Subjektivně tři hvězdy zaslouženy...Ale vzhledem k tomu že jde o mojí milovanou Anglii musí být jedna hvězda navíc:)) ()

Merenre

Tohle je ten správný středověký nářez, který mám tak rád. Atmosférou a brutalitou je to velmi podobné filmu Černá smrt (který taky patří mezi mé oblíbené). ()

Agamo

Co to bylo?:D Super osekávání všech možných údů, krev stříkala, lidi se porcovali na mnoho způsobů, parta neohroženejch cca 20 rošťáků veleúspěšně brání hrad před xset člennou armádou, nezníčitelnej templářskej mnich a slibotechna, kterého ve filmu skolí akorát zadaná roštěnka ulítávající na maskulinní rybízky. Super kostýmy a středověké reálie, ale ten zbytek - to bylo špatně, hodně špatně. Trochu více legrácek a byla by z toho docela dobrá groteska parodující filmy o středověku. Přesto všechno, slovy panoše s výrazem Froda Pytlíka, které vyřkl ke konci filmu, můžu říci: " Udrželi jsme se." PS: Může mi ale, probůh, někdo sdělit, jak se dostal ten templářův kůň zpátky na ten dvorek na konci filmu?!?!? ()

Kozlowski8

13. století - Skupinka bojovníků obsadí důležitý hrad, aby se postavili anglickému králi Janovi, který nectí smlouvu Magna Charta po předchozí vzpouře baronů a s podporou dánských žoldáků nemilosrdně zakročuje proti svým poddaným... Vcelku drsná podívaná se spoustou krve a useknutých končetin, trochu (kýčovité) romantiky a krásné anglické hrady - prostě středověk se vším všudy. Výprava trochu zaostávala a herecké počiny taky nelze významěji vyzvedávat (možná s vyjímkou Paula Giamattiho v roli kruťase Jana Anglického), ale nakonec to nebylo ani nijak zlé. Lepší průměr. 65%. ()

BarGoldstein

Pěkná upomínka dob, kdy Dánové nebyli jen největším prasožroutským národem v Evropě, který ochotně nastavuje všechny tělní otvory svým líným sousedům Ibrahimsenovi a Mustafasenovi. Sekyrama si ovšem uměli vydělávat krupon par excellence! ()

Franki69

Krvavý středověký morytár o dobývání albionského hradu v 13. století. Trochu rušivá je v příběhu milostná linka, kdyby nebyla, tak by se nic nestalo a nemělo by to 2 hodiny. Naopak, když už tak ti Dánové, vedení rabiátem Tiberiusem (óooo, Kulich z Vikingů) při opakovaných výpadech postupně vybíjeli hradní obranu…. a ještě k tomu ji drželi o hladu, tak by mohli chlapi ty poletuchy učit mávat mečema nebo tak něco. No ale…herci opravdu dobří, naprosto k sežrání byl úlisnej král v podání Paula Giamattiho. Extrabonus je výprava, opravdu hodně poplatná století a věku..vše patřičně obouchané, všude špína, dost uvěřitelné zbroje i zbraně…I když se mi v detailech moc nepozdávaly ty patentky na čelence Kate Mary. Myslím, že stejné jsem míval na galoších. No a bitevní scény nejspíš stříhal epileptik na brigádě. Ale to jsou drobnosti, jako celek se to dalo. Režisér točil pěkně zblízka, hodně na detail. Tak čekejte i časté krvavé detaily sekání končetin, nebo rozpolcení chlapa bitevní sekerou přes klíční kost. A kamera z toho metru neuhne, až cákne na čočku. Někdo to nemusí (já většinou taky ne), ale v tomhle filmu to tak dobře zapadlo do ostatního děje, že jsem to dal. A jeden z detailů, prolomení obrany hradu s pomocí tunelu a 40 živých prasat, to už byla vyloženě třešeň na dortu. Takže po posledních máchnutích zlomeným mečem dávám 80%. ()

Kral.Prdlin

Děj je celkem jasný. Král Jan věší a popravuje koho může. Skupinka templářů před ním brání hrad, na který útočí se svými žoldáky. Scénář napsaný za 30 minut. Postavy celkem nic moc, až na hlavního protagonistu, ten má celkem charisma a hodí se do své role. U ostatních jsem tak nějak postupně odpočítával čas jejich smrtí, jelikož mě nebavili. Král Jan je za mě ale zahraný fakt skvěle. Co ovšem bolí sledovat jsou bojové scény. Ty mají sice šmrnc (každý má jistě rád rozpůlení, odseknuté ruce a spoustu krve), ale daleko lépe by se daly sledovat ze shora. Kamera je celá za*raná hlínou a kečupem, celé to furt lítá a bolí z toho oči. Musel jsem si to několikrát zastavit. Stejný problém měl i Žižka. Pokud se ve filmu zrovna nebojuje nebo nemučí, je to větší části taková ta nudná výplň, kterou by mohli v klidu zkrátit na polovinu. Film nesrší zrovna kvalitou, ale na to, jak mizerný chvílema je, má celkem solidní a známé herce. Určitě ale z rozpočtu 25 milionů vymáčkli maximum. Celkem kvalitní béčko. 6/10 ()

naytsirk

Víc jak tři dát nemůžu. Krve sice dost, řežeb taky, ale celkově to na mě působilo děsně lacině... Tisice vojáků si holt představuju jinak... ()

Paokara

výkon kameramana,kdy hned při první bojovné scéně se mu roztřepali ruky a škubavě to mastil ze 30 centimetrů záběr na lidi,tak to byl pro mě největší masakr!!!!!chyba jako kráva,proto dám 40.... ()

RoyBatty444

Zaujímavý pokus o znovu vytvorenie udalostí okolo hradu Rochester dopadli v celku dobre.Žiadni prehnaný pátos a na tú dobu primeraná brutalita s množstvom rozsekaných tiel. Na to, že sa jedná o televízny film je jeho spracovanie hodné aj kinofilmu. Jednu zásadnú slabinu film, ale mal Dáni zneli veľmi ako Maďari. ()

montel

V roce 1215 byla Anglie již 16 let pod vládou krále Johna (Paul Giamatti). Jeden z nejkrutějších britských monarchů byl znám tím, že prohrál válku s Francií, zvýšil daně a spával s manželkami baronů. Baroni se proti králi konečně vzbouřili a začala krvavá občanská válka, která trvala více než tři roky a zdecimovala vojska obou stran. Do tohoto konfliktu se vložil také řád Templářských rytřů. S pomocí těchto výborně vycvičených válečníků, byl král John a jeho armáda poražena. Bylo dohodnuto, že král může zůstat na trůnu pod jednou podmínkou. Musel podepsat dokument, který zajišťuje práva svobodných lidí a který velmi omezuje moc monarchie. Po své kapitulaci ale král znovu zredukuje armádu a touží po zpětné totální nadvládě. Aby toho dosáhl, dobývá zpět své hrady. Nejvýznamnější cíl je pro něj hrad Rochester, který ovšem obsadili rytíři, kteří jsou připraveni hrad střežit. Proti nim ovšem stojí nejen velký tyran, ale také mnohem početnější armáda...Na jednu stranu zbytečně zdlouhavé na stranu druhou brutální a krvavé. Navíc Paul Giamatti v roli Johna perfektně nelítostný. No je to na hraně se čtyřmi ****. 60% ()

supo

Dvě hvězdy dávám jen za výpravu. Příběh o několika málo vojácích, kteří měsíce brání hrad před stovkami vojáků mi přijde za vlasy přitažený, prakticky nereálný. Záchrana na poslední chvíli, komunikace mezi Francií a Anglií téměř online, historické nepřesnosti ... ()

MamoulianX

Až na nápad s výbušnými prasaty, které hoří i v podzemí bez přísunu kyslíku a pak vybouchnou a zboří celý hrad to celkem ušlo. Až na nepřehledný rychlostřih. Po historické stránce naprosto nehodnověrné. ()

cabaday24

pomerne zdarile provedeni naprosto srazi nelogicky scenar. skoda nevyuziteho potencialu, spis nez o slusny historicky film tak jde o lekci anatomie... ()

ellysium

Na malý rozpočet je film celkem výborná věc.Polévání žhavým olejem,dobývání hradu středověkými zbraněmi,samozřejmě řeznictví a uzenářství tehdejší doby,to vše přispělo k zajímavému počinu historického žánru.Hlavní hrdina,nezničitelný templář Thomas si samozřejmě narazí v obléhaném hradě to nejlepší,co tam najde a to by v tom byl čert,aby s nadrženou hradní paní nakonec neodjel na koni,byť mu to dánské prase zaťalo sekeru do zad.:-)))Ale takhle má vypadat happy end,ale když si vezmeme anglické historické novodobé filmy,tak většina z nich má šťastný konec,i když dle skutečnosti tak tomu nebylo.Film je na dobré úrovni,kromě toho maďarského dabingu dánských bojovníků,kteří aspoň naštěstí mluví k věci.Angličanům je zřejmě jedno,že dáni a maďaři jsou dva rozdílné národy.Kdyby si vybrali například polštinu,nebo slovenštinu,byla by větší sranda.Takhle řvou dáni maďarsky a těm nezasvěceným,je to stejně jedno,ale přesto jedna hvězda dolů,za tento směšný počin filmařů. ()