Fantastická čtyřka

Fantastická štvorka

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2015, 94 min

• Larrysbride

Film, u něhož jsem se většinu času musela ptát, kdy se něco začne dít, abych se dočkala asi čtyřminutové akce a závěru, který jsme již viděli v Age of Ultron... Tohle je prostě jedno velké "Ne". Slavit mohou rodiče, kteří se na film vydají se svými ratolestmi, jelikož si konečně schrupnou... Hvězdičku navíc za vydařený vizuál a hudbu.(13.8.2015)

Ale tak proč ne? Můžete si stěžovat, že filmu chybí akční scény a je spíš plný teorie, ale naproti takovému Ant-Manovi mě nenudil. Reed jako natahovací panák je překvapivě nejvíce cool ze všech a herecké obsazení se i přes obavy povedlo. Rád bych se podíval na druhý díl, ve kterém už bude tým zavedený.(7.11.2015)

Potvrzeno. Jsem obrácená.;-) Ze druhých "Avengerů" (78%) jsem odcházela zklamaná až naštvaná, z "Ant-Mana" (81%) znuděná a z restartu "Fantastické čtyřky" (46%), o kterém jsem nechtěla od první zmínky ani slyšet, v poměrně v dobrém rozpoložení. Komiksovky prožrané (tj. zničené) otřepanými vtipy už mi lezou krkem a "Fantastic Four" je po dlouhé době něco, co na komičnost (tedy alespoň na tu chtěnou) z vysoka kašle, takže možná proto jsem byla ve finále daleko spokojenější než drtivá většina publika (očekávající pravděpodobně další hláškovací výplach.) Největší negativum? Debilem zvolená stopáž. Jaké filmy mají dnes hodinu a půl i s titulky?!? 95% času zabírá výzkum, přeměna a pohled na zlepšení schopností ("zlepšení", nikoli "zlepšování", je tam roční skok v ději), z čehož vyplývá, že na představení a likvidaci VvD zbývá nejakých (blbých) 5%. VvD jako takový je cool, jeho rychlé zničení však působí (vzhledem ke schopnostem, jimiž oplývá) tak trošku fraškoidně... Každopádně pokračování tohohle bych viděla 100x raději než pokračování všech vyčpělých Marvel zívaček, které jsem za poslední dobu zhlédla. 3,5* a howgh.(13.8.2015)

• Chrustyn

Překvapivě ještě o třídu horší, než bylo původní filmové zpracování známého komiksu. Neskutečně špatné po všech směrech, od herců až po akci a triky.(3.5.2016)

Tak strašná, strašná škoda! Některé aspekty tohohle filmu jsou vynikající, předně záporák Victor Doom, který po svém nekompromisním úniku ze zajetí a demonstraci svojí síly budí dojem, že by byl jeho jediným důstojným soupeřem Superman. Bohužel proti němu stojí silově absolutně nevyrovnaná partička nerdů pomlčka modelů, kteří jsou sami o sobě sice dobře obsazení i rozehraní, ale tak mocného protivníka mohou porazit jen nedůstojně, třeba že ho někam strčí, když zrovna nedává pozor. Jinak je překvapivé, že v téhle komiksovce prakticky není akce, jde jen o hodně dlouhou expozici, což bude mnohé nudit. Mně vadí, že ona expozice musí být dost zkratkovitá, protože z nějakého důvodu každá blbost dnes může mít dvě a půl hodiny, ale film, který představuje hned pět postav, má jen něco přes hodinu a půl. Což prostě nestačí. Může to být tím, jak studio Trankovi film sebralo a přestříhalo. Já nevím, kde je pravda, ale vysvětlilo by to aspoň, že všechno v nové Čtyřce vypadá nehotově a polovičatě. Mrzí mě to moc, protože výsledek má charisma a drží se daleko od zábavné rutiny, ale pořád rutiny Disneyho Marvelu. Bohužel tu chybí spousta věcí, které by sem patřily...(25.8.2015)