• Chrustyn

Překvapivě ještě o třídu horší, než bylo původní filmové zpracování známého komiksu. Neskutečně špatné po všech směrech, od herců až po akci a triky.(3.5.2016)

Staromódní, velmi dobrý film, který se vydal jinou, několik let nevyužívanou stezkou než jakou se valí současná komiksová vlna, a to se mu bohužel vymstilo. Většina diváků asi chtěla vidět něco jiného, já jsem si Fantastickou čtyřku ovšem beze studu užil. Podle mě v ní není vlastně nic špatně - na sympatických postavách divákovi záleží, vědátorská klukovská atmosféra postupně plynule přejde ve velké dobrodružství, triky jsou skvělé a ohromná hudba Marca Beltramiho a Philipa Glasse patří k tomu nejlepšímu, co v žánru komiksových soundtracků za poslední roky vyšlo. Je škoda, že se pokračování pravděpodobně nedočkám(e).(23.12.2015)

• Larrysbride

Film, u něhož jsem se většinu času musela ptát, kdy se něco začne dít, abych se dočkala asi čtyřminutové akce a závěru, který jsme již viděli v Age of Ultron... Tohle je prostě jedno velké "Ne". Slavit mohou rodiče, kteří se na film vydají se svými ratolestmi, jelikož si konečně schrupnou... Hvězdičku navíc za vydařený vizuál a hudbu.(13.8.2015)

Jsem velice rád, že jsem se vyhnul artovému gang bangu ve čtyřech. Představa, že kouřím Hooperovi, lížu koule Weirovi, honím Cuarónovi a jsem nucen strkat dildo mezi roztažené půlky Hazanaviciuse, byla opravdu trochu růžová. Rozhodl jsem se, že se zachráním. Jedinou možností bylo v kině vyhledat film, kterému předchází špatné přijetí u kritiky. A podle negativních ohlasů to byla právě tahle comicsárna. Kurva, to nebyl až tak špatný film! Smůlu měl v tom, že měl jen devadesát minut na to, aby do sebe naskládal přehršel atraktivních diváckých atributů. Přitom se mu to optimálně nepovedlo. Film je jimi přecpaný, něco se smrklo na překotně kratší úseky, takže divák nemá šanci s filmem tolik souznít, rozjezd je zbytečně zdlouhavý, dostavuje se občasná inklinace ke sterilnímu zážitku. První půlka nepřináší moc vzruchu, nic závratného se nedělo, film stagnoval, druhá půle je dynamická. Získaných schopností u Bena, Sue, Johnnyho a Reeda si divák také zrovna moc neužije. Jejich schopnostem je věnován jen asi pětiminutový úsek a tím to hasne. Zvláštní bylo, že postavy ve filmu nebyly pojmenovány podle svých schopností. Reed, co natáhne tělo jako harmoniku, je pořád Reedem, nikoliv Mr. Fantastic, platí to i u Bena, který je kamenným obrem se super silou, i u globálně hořlavého Johnnyho. Největší záhadou pro mě bylo to, jak se Sue dostala ke své schopnosti vytvářet silová pole, když na Planetě Nula, ani s ostatními nebyla. Nevím, jestli mně to uniklo, ale je fakt, že se zde vyskytují scény, které nemají ideální návaznost, nebo naopak některým scénám chybí podstata. A jak parta přišla k názvu Fantastická čtyřka, to přijde až v samotném závěru filmu. Jak se první půlka filmu nepatřičně, nevzrušivě a neakčně vlekla, druhá je poměrně uspěchaná. Režisér chce za těch druhých 45. minut stihnout až moc. Do této fáze se toho hodně nakupí - rozbroje vědeckého týmu, Reed je od zbytku týmu dobrovolně odtržen, místo jeho pobytu je neznámé, v souvislosti s jejich schopnostmi se vyrojí otázka, co s nimi, čtyři "postižení" by rádi vrátili zpětný chod, aby byli zase jako dřív a tak dále. Finále filmu spočívá v tom, že se Čtyřkou má nevyřízené účty mozek projektu, který byl na Planetě Nula ponechán výpravou napospas osudu. Domněnka, že zemřel, se ukáže jako mylná. Vědec prodělal mutaci, stal se mocným, říká si Doom a hrozí Zemi nemilosrdným zánikem. Z druhé poloviny filmu je cítit uspěchanost. Nechybí ji však temný ráz a akčně dynamické tempo. Ve výsledku je film poměrně nevyrovnaný, kvalita triků není na špičkové úrovni, ale ani není nijak extra rušivá, temný odstín příběhu dodal zajímavé ponuré pojetí, kterou tahle filmová verze vládne. Režisér Josh Trank se od filmu distancoval, hned tak nebude připuštěn k velkorozpočtovému natáčení. Pro mě to naopak byla záchrana, že dál brakově žiji a nemusím šukat artové buzny. Film tak hrozný není. Měl jsem to nastavené tak, že jsem od námětu a následného zpracování nečekal umělecky sofistikované dílo. Když k tomuto filmu přistoupíte podobně, docela si ho užijete. Úplně normální comics. 60%(21.8.2015)

• Tom_Lachtan

Film dvou polovin, ta první je dobrá (tím myslím dobrá ve smyslu komiksového průměru, ale dobře odvyprávěná), sice předkládá origin zcela genericky a nezajímavě, vše jede podle jasných žánrových linek, ale zároveň zrod FF výborně aktualizuje, takže onu kolejnatou dějovost jsem ochoten přehlédnout (jiná dimenze místo letu raketou, stejně jako omlazení - skvělá volba), to je polovina, kdy se jede na vlně trošku jednoduššího scifi. Ovšem jakmile se zjeví komiksovost (a schopnosti), jde všechno do ****. A to jednoznačně a definitivně a nevyleze to z ní, ani kdyby ke kopii filmu někdo přivázal osla a před onou **** držel voňavou mrkvičku. Scénáristovi se povedlo stvořit vzácně tupý děj a z postav, které své schopnosti užívají jen tehdy, když nepomáhá jejich hyperinteligence, udělat bandu vymytých mozků, jejichž hloupost nezná hranic známého vesmíru. Veškerá konfrontace s padouchem na nic, vyřešení na nic, prostě... Je to hrozně klišovité (bylo by to neoriginální už v devadesátých letech, natož teď ve zlaté éře film. komiksů) a tam, kde by měli postavy vyniknout intelektem, vyniknou leda blbostí. Snad údajně prvotní režiserská verze vypadala jinak a donutili ho mohutně přetáčet, ale to je mi jakožto divákovi sice líto, ale lepší film to z FF v žádném případě neudělá. Howgh.(16.8.2015)

• - Ben Grimm (Jamie Bell) se narodil 14. března 1986. Jako Thing měří 2,03 metrů, váží 2,47 tuny a zabil 55 lidí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film je věnován památce kostýmního výtvarníka George L. Littlea, který zemřel ve svém domě. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film stál 120 milionů $ (přes 2,96 miliardy Kč) a za první víkend vydělal pouhých 25,7 milionů $ (skoro 635 milionů Kč). (Zdroj: boxofficemojo.com) (Deeside)