• Caelos

Bylo to debilní.(8.4.2016)

Mnohem lepší než jsem čekal, o něco kvalitnější než původní dvojka filmů a o něco víc Ultimate, co se týče komiksovosti. Což mně osobně tolik nevyhovuje, přesto však jsem byl z filmu, jakmile se rozjel i přes evidentně totál přepsaný neTrankovský konec, nadšený a z fleku bych si dal dvojku. Ať už kvůli tomu, že nechci třetí reboot během řekněme 15ti let (ačkoliv pravděpodobně už pořádný od Marvelu) a nebo zkrátka proto, že tento film byl pouhopouhým startovním můstkem k něčemu většímu. Takto sice v poslední době působí bohužel čím dál více blockbusterů, ovšem toto je pouze povinný origin a věřím, že ve dvojce by se nový rejža utrhl ze řetězu a konečně by naplno využil superschopností Kate Mary a spol, jelikož v jedničce je snad krom rádobyvelkolepého finále jen jedna akční scéna. Potenciál zkrátka naplněn jen z poloviny a i přes obrovský hate, který se na film studia Fox (to je důležité zdůraznit, že Trank byl zjevně odstřižen) snesl bych dal šanci rozšířit mytologii, nejlépe crossoverem s X-meny. Ovšem to zůstane zjevně pouze mým a těch několika fandům jako vlhký sen, který se nepodaří zrealizovat...takže..pápá za pát let u Marvelu, asi i napotřetí budu u toho :) PS : Takhle to asi mělo vypadat no...70%(12.8.2015)

• mzss1

|15%| No, nevím teda. Rozhodně jsem kino neplánoval, trailer mě moc nechytl a to jsem udělal jedině dobře. Původní fantastickou čtyřku jsem neviděl. Marvelovky či podobné záležitosti typu Avengers, Iron Man, Thor atd – doslova hltám. Tohle se může jít zahrabat. Tak krátkou stopáž to mělo a tak to nudilo. Jako, já bych se klidně vyrovnal s tím, že tam je minimum akce, mohlo by to být vítaná změna, aby zde vše jen nevybuchovalo atd, ale mě skoro nezaujalo nic. První půlka se neskutečně táhne a ani nemám pocit, že se film rozjíždí. Příběhově je to velmi slabé, není tu skoro nic, co by stálo za pozornost. Akce jen obyčejná, špatně natočená teda není, ale ani to nenadchne. Herci ? Hmm, fakt amatéři. Hudba od Beltramiho je obyčejná – tak jako vždy poslední dobou a to mám toho skladatele rád. Odpad nedávám, páč tu žádní nelogickou chybu nevidím, jen je to děsná nezáživnost a nuda v jednom. Co k tomu dodávat, no.(4.9.2015)

• 3DD!3

Vidím promarněný potenciál. Téměř Cronenbergovské prvky Richardsova uvěznění, explodující hlavy, zrůdné mutace. Sakra tohle mohlo být něco. Tak tu máme produkt, který studio sebralo režisérovi, změnilo (nepodařeně) v jakéhosi hybrida děckého a dospělého komiksového filmu, který v druhé polovině přestane dávat smysl a hodí do kytek pracně budovaný "lidský" úvod. Herci jsou fajn, ze všech nejlépe vychází nenáviděná černá jak uhel lidská pochodeň Michael B. Jordan, který si Johnyho užívá. Teller je hodně fajn v poloze podivný nerd i obavami sžíraný vědec, ale do předlohy Mr. Fantastica má hodně daleko. Bell nevyužitý, jeho Věc má dokonce osekanou veškerou akci a Kate Mara je kočka, ale má strašně málo prostoru. Toby Kebbell je super jen místy a jako doktor Kazisvět (či jak se to jmenuje) je jednorozměrný a to co dělá nedává smysl = není téměř vysvětleno. Na jednoho z nejchytřejších záporáku je to sakra málo. Upřímně nevím co to mělo být, ale studio mělo Trankovi film nechat a zkusit to s jeho vizí ať už byla jakákoli, byla by lepší než tenhle nedomrdek (chybí i scény co byly v trailerech), kterého z průměru tahá pár hodně povedených nápadů.(12.8.2015)

• MMR

Oproti originálu dost špatné. Mé hodnocení zde je velice mírné.(22.2.2016)

• Kate Mara