• Wacoslav1

Škoda. Po slibným rozjezdu jsem si říkal, že snad uvidím ten nejpodařenější komiksovej film všech dob. Asi hlavně z toho důvodu, že svým pojetím a zpracováním je to totálně nekomiksové a ukazuje to všem těm superhrdinským filmům (aspoň na mě to tak působilo) pěknýho fakáče. Už chápu proč to ortodoxní fans Marvel demenťáren nemůžou zkousnout. Bohužel ve druhý půli to režisérovi evidentně studio vzalo z rukou patrně se slovy hele kémo to nejde, to nemůžeš točit, tohle si ovčí stádo nevybečelo. No a podle toho to taky dopadlo.30%(16.8.2015)

Staromódní, velmi dobrý film, který se vydal jinou, několik let nevyužívanou stezkou než jakou se valí současná komiksová vlna, a to se mu bohužel vymstilo. Většina diváků asi chtěla vidět něco jiného, já jsem si Fantastickou čtyřku ovšem beze studu užil. Podle mě v ní není vlastně nic špatně - na sympatických postavách divákovi záleží, vědátorská klukovská atmosféra postupně plynule přejde ve velké dobrodružství, triky jsou skvělé a ohromná hudba Marca Beltramiho a Philipa Glasse patří k tomu nejlepšímu, co v žánru komiksových soundtracků za poslední roky vyšlo. Je škoda, že se pokračování pravděpodobně nedočkám(e).(23.12.2015)

• mzss1

|15%| No, nevím teda. Rozhodně jsem kino neplánoval, trailer mě moc nechytl a to jsem udělal jedině dobře. Původní fantastickou čtyřku jsem neviděl. Marvelovky či podobné záležitosti typu Avengers, Iron Man, Thor atd – doslova hltám. Tohle se může jít zahrabat. Tak krátkou stopáž to mělo a tak to nudilo. Jako, já bych se klidně vyrovnal s tím, že tam je minimum akce, mohlo by to být vítaná změna, aby zde vše jen nevybuchovalo atd, ale mě skoro nezaujalo nic. První půlka se neskutečně táhne a ani nemám pocit, že se film rozjíždí. Příběhově je to velmi slabé, není tu skoro nic, co by stálo za pozornost. Akce jen obyčejná, špatně natočená teda není, ale ani to nenadchne. Herci ? Hmm, fakt amatéři. Hudba od Beltramiho je obyčejná – tak jako vždy poslední dobou a to mám toho skladatele rád. Odpad nedávám, páč tu žádní nelogickou chybu nevidím, jen je to děsná nezáživnost a nuda v jednom. Co k tomu dodávat, no.(4.9.2015)

Tak strašná, strašná škoda! Některé aspekty tohohle filmu jsou vynikající, předně záporák Victor Doom, který po svém nekompromisním úniku ze zajetí a demonstraci svojí síly budí dojem, že by byl jeho jediným důstojným soupeřem Superman. Bohužel proti němu stojí silově absolutně nevyrovnaná partička nerdů pomlčka modelů, kteří jsou sami o sobě sice dobře obsazení i rozehraní, ale tak mocného protivníka mohou porazit jen nedůstojně, třeba že ho někam strčí, když zrovna nedává pozor. Jinak je překvapivé, že v téhle komiksovce prakticky není akce, jde jen o hodně dlouhou expozici, což bude mnohé nudit. Mně vadí, že ona expozice musí být dost zkratkovitá, protože z nějakého důvodu každá blbost dnes může mít dvě a půl hodiny, ale film, který představuje hned pět postav, má jen něco přes hodinu a půl. Což prostě nestačí. Může to být tím, jak studio Trankovi film sebralo a přestříhalo. Já nevím, kde je pravda, ale vysvětlilo by to aspoň, že všechno v nové Čtyřce vypadá nehotově a polovičatě. Mrzí mě to moc, protože výsledek má charisma a drží se daleko od zábavné rutiny, ale pořád rutiny Disneyho Marvelu. Bohužel tu chybí spousta věcí, které by sem patřily...(25.8.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Musím říct, že je to fakt něco ... když jsi málem odrovnal celou planetu kabelem od repráků a alobalem." Přiznám se, že mě nakonec to bádání bavilo o něco víc než pokusy o zničení vesmíru a přilehlého okolí, což asi není úplně nejlepší vizitka pro tvůrce efektů. A taky se přiznám, že závěrečná "férovka" čtyři na jednoho mi byla trošku proti mé fair-play srsti, takže jsem podvědomě začal fandit tomu spečenému místo plápolajícího, kamenitého, koulující a saxaňáka. Nakonec jsem rád, že na oživlé omalovánky nechodím do kina, protože v tomto případě bych si sám se sebou musel vážně promluvit o vyhozených penězích.(24.1.2017)

• Toby Kebbell