Šel jsem na to, jen protože to bylo zadarmo a hudbu dělali "Marco Beltrami a Philip Glass" (pro neznalé soundtracků: to je něco jako "Maxim Turbulenc a Iva Bittová"), ale nakonec to šlo přežít mnohem lépe, než bych u nablblého comicsu o Elasťáku, Ohniváku, Kamenožroutu a Bublifučce čekal. I když natáčet takový námět rádobyrealistickým stylem je bizarní. Je to prostě standardní comicsová oddechovka, spektakulární průšvih se nedostavil.(13.8.2015)

• 3DD!3

Vidím promarněný potenciál. Téměř Cronenbergovské prvky Richardsova uvěznění, explodující hlavy, zrůdné mutace. Sakra tohle mohlo být něco. Tak tu máme produkt, který studio sebralo režisérovi, změnilo (nepodařeně) v jakéhosi hybrida děckého a dospělého komiksového filmu, který v druhé polovině přestane dávat smysl a hodí do kytek pracně budovaný "lidský" úvod. Herci jsou fajn, ze všech nejlépe vychází nenáviděná černá jak uhel lidská pochodeň Michael B. Jordan, který si Johnyho užívá. Teller je hodně fajn v poloze podivný nerd i obavami sžíraný vědec, ale do předlohy Mr. Fantastica má hodně daleko. Bell nevyužitý, jeho Věc má dokonce osekanou veškerou akci a Kate Mara je kočka, ale má strašně málo prostoru. Toby Kebbell je super jen místy a jako doktor Kazisvět (či jak se to jmenuje) je jednorozměrný a to co dělá nedává smysl = není téměř vysvětleno. Na jednoho z nejchytřejších záporáku je to sakra málo. Upřímně nevím co to mělo být, ale studio mělo Trankovi film nechat a zkusit to s jeho vizí ať už byla jakákoli, byla by lepší než tenhle nedomrdek (chybí i scény co byly v trailerech), kterého z průměru tahá pár hodně povedených nápadů.(12.8.2015)

Pro mě osobně nesympatické obsazení a vyloženě stupidní děj obsahující neuvěřitelné množství vědeckých nesmyslů - Fantastická čtyřka je po mém soudu "jen" další komiksová adaptace, jakých se dnes točí mraky a která profrčí sály multikin, aby už za chvíli uvolnila místo další podobné kravině, u jejíhož sledování je automaticky nutné vypnout mozek a cpát se popcornem. Své diváky si tohle x-té zachraňování Země jistě najde, ale osobně očekávám od filmů trochu něco jiného a těmto komerčním bezduchým snímkům příliš neholduji, nota bene pokud je shledávám nepříliš dobře natočené a téměř k nerozeznání od jiných filmů z poslední doby (podobnost s filmy Země zítřka či Enderova hra se mi jeví dost markantní). Za mě slabé 3 hvězdy.(13.8.2015)

Ale no tak, vždyť se jedná o začátek celé série! Čekal jsem hrůzu, o to více jsem spokojen. Jasně, veškerá megaakce se odehraje v posledních dvaceti minutách, ale čas před tím jsem se rozhodně nenudil, což se počítá. Já jen doufám, že se tvůrci nenechají odradit chladným přijetím a budou pokračovat. Jediné, co mi nesedlo, byl Human Torch. Já proti černochům vůbec nic nemám, ale tohle převracení marvelovského vesmíru naruby (z Thora se stane žena a další šílenosti) zkrátka neberu. A po titulcích žádná návnada... A S.Lee mi tentokrát buď utekl (což se mi doposud nestalo) nebo se v tomhle filmu nemihnul. Těším se na pokračování.(13.12.2015)

• penylane

Zajímavý začátek a rozjezd filmu, říkala jsem si, než jsem další hodinu čekala, až ten rozjezd skončí. Celý film je jako úvod do jiného filmu. Cca 15minut bitvy, kterou bych podle ukázek považovala za hlavní téma filmu, bylo spíš směšných, nudných, nezajímavých, zkrátka odfláknutých. Jako by tuto bitvu tvůrce do filmu vložil jen proto, aby bylo co dát zajímavého do traileru. Tohle opravdu ne.(12.8.2015)

• Miles Teller