Expres na západ (TV film)

The Sunset Limited

Psychologický / Drama

USA, 2011, 87 min

Tommy Lee Jones

Cormac McCarthy (scénář, divadelní hra)

Paul Elliott

Scénografie:

Merideth Boswell

Kostýmy:

Lyn Paolo

Výborně zahrané a za to jsou ty tři hvězdičky. Divadelní dialog na jednom jediném místě. Bohužel samotný text a myšlenky mě moc neoslovily a 87 minut mi tak přišlo dost dlouhých, ale dokoukal jsem to bez posuvu "dějem". Jediné, co mi tzv. sedlo, byl finální "vševysvětlující" Tommyho monolog - a za to ještě ta jedna * navíc.(7.7.2012)

• Handle

Filozofické filmy mám rád, nikdo je příliš nedocení, ovšem tohle už bylo trochu moc. Nápad zajímavý, ve filmu bez pochyby zazní i plno výborných myšlenek, přesto jsem film dokoukal asi napočvrté, protože místy i velmi nudí... A nakonec celý snímek vyzní maximálně pesimisticky. Prostě mi to nesedlo.(14.12.2012)

• Terva

CITÁT - Takže, vy můžete jít se mnou domů a já s vámi ne ?.......... Rozhovor dvou mužů v jedné místnosti. Jeden se chtěl zabít skokem pod vlak a možná se mu to i povedlo. Druhý ho zachránil, ale možná se mu to nepovedlo. Film silně zavání náboženstvím. Je ale docela klidný a dá se sledovat, pokud vás brzy neomrzí jen ten dialog a žádná akce. Duel Jackson vs. Jones je dlouhý a plný filozofických, materiálních a ... prostě keců. Vydržel jsem to až do konce, ale možná taky ne a cestou jsem někde usnul, nebo možná taky ne - nevím. CITÁT - Počkejte podívám se do jízdního řádu, kdy jede další Sunset Limited.........(8.5.2012)

• Xmilden

No pro mě tvrdší oříšek než bych očekával. Herectví se těmto dvoum starým pardálům nedá upřít, ale děj v jedné místnosti, bez hudby a navíc se 90 minut jen kecá. To sou přímo vražedné kombinace. Man from the Earth mě bavil o chloupek více. Promiňte hoši, ale tohle mi moc nesedlo.(14.3.2011)

• KrestanFilms

Psycho oneroomshow snímek. Film v popisu slibuje zamyšlení se nad životem z pohledu ateisty a "věřícího". Jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že autor tohoto filmu je rovněž ateista plně se ztotožňující se zoufalým pohledem herce ateisty a věřící tam je jen tak lehce nastíněn dle autorovy zkreslené představy, jako osoba vhodná pro argumentaci a vyvolávání témat, které chtěl autor rozpitvat. Uznávám, že film obsahoval i pár zajímavých myšlenek a otázek... Ale při pohledu na celek jsem film vnímal jako nemocniční kapačku, která postupně divákovi vpouští do žil jed a to v čím dál větších dávkách... a jako takový ho rozhodně nikomu NEDOPORUČUJI!(24.11.2012)