poster

Expres na západ (TV film)

 • USA

  The Sunset Limited

Psychologický / Drama

USA, 2011, 87 min

Režie:

Tommy Lee Jones

Scénář:

Cormac McCarthy (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Paul Elliott
(další profese)
 • Slasher
  *****

  Fascinujícně chytlavá a perfektně vygradovaná devadesátiminutová konverzace, ve dvou lidech a v jednom pokoji, hlavním tématem (a zároveň tím, co v sázce jest) je život. Někdo víru prostě není schopen přijmout, ač by mu byla záchranou, někdo vidí marnost na podkladě všeho. Smutný a osobní, zvlášť pokud si s "Profesorem" v názorech nejste až tak odlišní. P.S.: Jones s Jacksonem jsou výborní. "This shadow of the axe hangs over every joy."(3.4.2011)

 • Aky
  ***

  Zajímavý námět, jehož využití provází (pro mne) lehké zklamání. Už už by člověk čekal myšlenku, která mu projede páteří, ale většinou přijde banalita - někdy zajímavě formulovaná, jindy v celé parádě. Úctu zasluhují herci, kteří v jednom prostředí i přesto udrží hodinu a půl pozornost.(8.8.2014)

 • mchnk
  *****

  Těžkou a v podstatě nepřetržitou debatu bělocha s černochem o bytí, podstatě okolí, kráse, marnosti, zoufalství, odevzdanosti, prázdnotě a hlavně o smrti, je potřeba zhlédnout, vstřebat a pustit si znovu.(14.11.2012)

 • Snorlax
  *****

  Excelentní konverzačka s minimální výpravou a maximálním inteligenčním přesahem.(22.1.2014)

 • DaViD´82
  ***

  Zklamání, ale kvalita i tak. I když je nejlepší žijící americký spisovatel, neznamená to, že je i dobrý dramatik. Nechte z McCarthyho jenom jeho vytříbené dialogy o něčem a máte sice sakra kvalitní dialogy o něčem, ale nemáte nic navíc. Nemáte základ, to čemu jsou právě ty dialogy třešničkou na dortu. A ostatně je tu i málo opravdu silných momentů jako je kupříkladu závěrečný Jonesův monolog. Když to navíc převedete do podoby, která by byla příliš statická i na rozhlasovou hru (ano, uvědomuji si, že jde o adaptaci minimalistické divadelní hry) a které by slušelo naučit se tu a tam v záplavě všech těch velkých slov pracovat i s tichem, tak... No, viz první věta tohoto komentáře.(14.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace