poster

Expres na západ (TV film)

 • USA

  The Sunset Limited

Psychologický / Drama

USA, 2011, 87 min

Režie:

Tommy Lee Jones

Scénář:

Cormac McCarthy (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Paul Elliott
(další profese)
 • Slasher
  *****

  Fascinujícně chytlavá a perfektně vygradovaná devadesátiminutová konverzace, ve dvou lidech a v jednom pokoji, hlavním tématem (a zároveň tím, co v sázce jest) je život. Někdo víru prostě není schopen přijmout, ač by mu byla záchranou, někdo vidí marnost na podkladě všeho. Smutný a osobní, zvlášť pokud si s "Profesorem" v názorech nejste až tak odlišní. P.S.: Jones s Jacksonem jsou výborní. "This shadow of the axe hangs over every joy."(3.4.2011)

 • misterz
  ****

  Nejde síce o nič filmársky prevratné, ale aj tak ma tento snímok dostal. Na minimálnom priestore, len dvaja herci a hotová paľba argumentov na rôzne témy od viery v Boha, ľudské utrpenie až po zmysel života a veľkú teologickú rozpravu, hotová dialógová prestrelka. A aký to bol veru dialóg - brilantné po všetkých stránkach, veľká dávka nihilizmu tu stojí proti ideálom a viere. Priznám sa, nečakal som, že vyhrá jedna alebo druhá strana, obyčajne takéto slovné prestrelky nemajú víťaza a končia sa leda tak "zlou krvou" medzi zúčastnenými, ale tu to tak nebolo. O to viac som milo prekvapený, veľmi rozumný záver a brilantné argumentačné finále Tommy Lee Jonesa. 85/100(13.6.2016)

 • dO_od
  ****

  #51 Jeden malý-velký střet dvou zásadních životních filosofií o tom, že nakonec nic nemůže zůstat černo-bílé. Film, který není pro každého, ale ten, kdo se v nějaké z myšlenek dokáže shlédnout poté dokáže ocenit i sílu celé téhle dialogové hry. Jediné čeho se bojím, že bez těch dvou výborných herců by to absolutně ztratilo váhu, protože to jak to Tommy se Samuleme prodávají je naprosto bezchybné a tomu se říká "herectví". Oni 100% Film 85%(4.6.2011)

 • Rocky62
  ****

  1 místnost, 2 charakterní muži, scénář vypilovaný do nejmenších detailů a velmi schopná ruka T. L. Jonese. Výsledkem je skvělá nekonvenční konverzace plná velmi hlubokých dialogů nutících k zamyšlení. Z minima vytěženo maximum a takovéto filmy žeru. 80%(5.6.2011)

 • Aky
  ***

  Zajímavý námět, jehož využití provází (pro mne) lehké zklamání. Už už by člověk čekal myšlenku, která mu projede páteří, ale většinou přijde banalita - někdy zajímavě formulovaná, jindy v celé parádě. Úctu zasluhují herci, kteří v jednom prostředí i přesto udrží hodinu a půl pozornost.(8.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace