poster

Expres na západ (TV film)

 • USA

  The Sunset Limited

Psychologický / Drama

USA, 2011, 87 min

Režie:

Tommy Lee Jones

Scénář:

Cormac McCarthy (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Paul Elliott
(další profese)
 • maseer2
  ***

  debata člověka, který ztratil víru ve smysl lidské existence, a člověka, který má tuto otázku automaticky zodpovězenou prostřednictvím víry v Boha.. aneb setkání dvou různých světů, které podle mě ovšem mělo potenciál nabídnout toho mnohem víc..(29.1.2013)

 • DaViD´82
  ***

  Zklamání, ale kvalita i tak. I když je nejlepší žijící americký spisovatel, neznamená to, že je i dobrý dramatik. Nechte z McCarthyho jenom jeho vytříbené dialogy o něčem a máte sice sakra kvalitní dialogy o něčem, ale nemáte nic navíc. Nemáte základ, to čemu jsou právě ty dialogy třešničkou na dortu. A ostatně je tu i málo opravdu silných momentů jako je kupříkladu závěrečný Jonesův monolog. Když to navíc převedete do podoby, která by byla příliš statická i na rozhlasovou hru (ano, uvědomuji si, že jde o adaptaci minimalistické divadelní hry) a které by slušelo naučit se tu a tam v záplavě všech těch velkých slov pracovat i s tichem, tak... No, viz první věta tohoto komentáře.(14.2.2011)

 • MartinezZ
  ****

  Výborně zahrané a za to jsou ty tři hvězdičky. Divadelní dialog na jednom jediném místě. Bohužel samotný text a myšlenky mě moc neoslovily a 87 minut mi tak přišlo dost dlouhých, ale dokoukal jsem to bez posuvu "dějem". Jediné, co mi tzv. sedlo, byl finální "vševysvětlující" Tommyho monolog - a za to ještě ta jedna * navíc.(7.7.2012)

 • misterz
  ****

  Nejde síce o nič filmársky prevratné, ale aj tak ma tento snímok dostal. Na minimálnom priestore, len dvaja herci a hotová paľba argumentov na rôzne témy od viery v Boha, ľudské utrpenie až po zmysel života a veľkú teologickú rozpravu, hotová dialógová prestrelka. A aký to bol veru dialóg - brilantné po všetkých stránkach, veľká dávka nihilizmu tu stojí proti ideálom a viere. Priznám sa, nečakal som, že vyhrá jedna alebo druhá strana, obyčajne takéto slovné prestrelky nemajú víťaza a končia sa leda tak "zlou krvou" medzi zúčastnenými, ale tu to tak nebolo. O to viac som milo prekvapený, veľmi rozumný záver a brilantné argumentačné finále Tommy Lee Jonesa. 85/100(13.6.2016)

 • MontyBrogan
  ****

  Dôkaz, že poznanie nie je vždy oslobodzujúce. Môžeme byť zajatí aj v negatívnych vedomostiach. Je to depresívny film na túto tému, ak sa vás to týka. Mňa našťastie menej než som myslel. A tak som bol na jeho konci vlastne rád.(22.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace