Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

Marsik

A opět nebudu souhlasit s většinou z vás. Vendeta má na kontě 58% a všude samá silná kritika. Nevím, jestli začínají být uživatelé čsfd náročnější, ale pak si nedokážu vysvětlit, když hodnotí povedený thriller dvěma, max. třema hvězdičkama. Vždyť toto byl velmi napínavý a překvapující film s populárních Cageem. Co víc si přát? Nebo také je to ve skutečnosti tak, že film je pakárna a já byl při sledování velmi shovívavý a nenáročný. Každopádně mě film oslovil a po celou dobu jsem byl napnutý a vcítěný do Cageovi role. Sám jsem si říkal, jak bych se na jeho místě choval já. Brzy vyjde film s CZ dabingem (pan Mahdal se opět ujal hlavní role), takže kdo ví, třeba si brzy dám repete. 75% ()

ConanVJ

Tak tento triller nenadchne kdovíjak promakanýma honičkama, nebo kdovíjak komplikovaným příběhem. Filmek má pomalejší rozjezd, který se jen zvolna zrychluje. Příběh je jednoduchý a místy i předvídatelný, takže mě na filmu nic nepřekvapilo. Celkově mě však tento filmek bavil a jsem s ním spokojen. Za mě 70% :) ()

Kryton

Pokud Nicolas Cage hraje učitele, pak to je učitel menšin a dokáže i mlátit a zabíjet lidi. Na béčko klasické schéma - pomsta za újmu rodině. Cage už nedokáže působit v akčním žánru důvěryhodně. Poslední dobou už bere i scénaře psané horkou jehlou, protože je to herecký feťák. Pokud nehraje v pěti filmech ročně, pak zemře! Guy Pearce má určitě navíc, ke všemu si myslím, že to i sám věděl - jeho herecký projev je alá Vašut. Buď se budete smát anebo trpět. ()

MartinezZ

Direct-To-DVD thriller se standardním Cageem, ne až tak hloupým nápadem, ale striktně-podle-šablony zahozeným provedením. Na to, že je příběh zdrcnut na 100 minut, to stále vyznívá příliš dlouze a jakýkoliv zvrat je tak očekávaný, až je vám líto obrazovky nebo monitoru, které to musí zobrazovat. Nebýt Pearce, Berkeleyho a stále ještě dle jména známého Cage, nikoho by Perrineau v nějakém levném thrilleru nezajímal. ~ Na druhou stranu, těch 30,- Kč na trafice tomu bude odpovídat. ()

SaNcHeZ_cz

Nicolas Cage hledá spravedlnost. Před pár lety by to možná mohlo znamenat potenciál na slušný film. Teď je to však čistě průměrné mrhání vaším časem, ve kterém Guy Pearce mrhá svým talentem a Roger Donaldson přesvědčuje, že jeho režijní um nebude zase tak neprůstřelný. Vendeta není ničím jiným než jen průměrnou thrillerovou zábavou, která však přestává bavit v momentě, kdy přichází na akční sekvence. Hloupost na jedné straně a originalitu na druhé stranou. Vendeta je průměrná akční jízda, která i přes neokoukaný námět vyšumí z hlavy rychleji, než řeknete Hungry Rabbit Jumps. [45%] ()

MATADOR

Cage to ve své roli Nicka Gerarda nechce udělat, ale je sakra nas*anej (kdo by nebyl!), takže k tomu přeci jen svolí a nechá to udělat! Ovšem pak to zase musí udělat on a je oheň na střeše, pochopitelně! Takže to tak nějak je celé, že se nechce a pak zase jo, ale abych neplácal hlody ... Seeking Justice nevytrhlo, ale lehce překvapilo. Nápad je zajímavý, ovšem potenciál mohl byl daleko větší! Na večer je to ideální koukatelná "naháněčka"! ()

Fíla

Jeden z dalších filmů, ve kterém hraje Nicolas Cage, který kdyby měl po svém boku hvězdnějšího režiséra, tak prostě z takového filmu musíte udělat akční biják. Takhle je ten film málo výrazný a vlastně je hned jasné, že to nebude nic velkolepého, ale že jen budete strhávat kladné body. Škoda, už chci vidět film s Nicolasem, který bude režírovat nějaké velké jméno a bude to stát za to, prosím. ()

Caminzind

Jéé, tady to zase překypuje záští vůči mladému Coppolovi a tomuto vcelku povedenému akčnímu thrilleru. No to nesmíte mít děcka zase tak velké oči. Hle, já si film stáhnul nazdařbůh a nakonec z toho bylo náhodou pěkné kino. A že nejsem vůbec divácky přežranej a vypasenej jako ten verbální dobytek tady, tak si k hodnocení ještě jednu rudou přidám. Zduř. ()

kaposlav

57% to nemyslite vážne. Rozhodne nadštandartný film. Vendeta má zaujmavý dej, napätie, akciu a nečakané zvraty. Fakt nechápem prečo tolko uživatelov nedá ani tri hviezdičky. 4* ()

M.i.k.e

Cage se nejspíš přestěhoval do New Orleans,protože tohle už je asi 3-4 film situováný do ohoto města.Každopádně samotné dílko je klasický Cageovský podprůměr snadno zaměnitelný se kterýmkoliv jiným jeho filmem z posledních 5 let.Vyloženě mě to nenas.alo,ale znovu vidět nemusím...40% ()

Martin741

Reziser Roger Donaldson /World´s fastest Indian/ natocil len dalsi nudny, podpriemerny film. Namet o nicom, scenar cosi ma doseba. Filmu ale zufalo chyba akcia a poriadna zapletka. Guy Pearce /L.A. - Confidential, Memento/ bol nevyrazny a aj dost zbytocny. Nudna sed, ktora rychlo vysumi z hlavy, nie je dovod zaobstarat si film do filmoteky, alebo sa k nemu vracat. 30 % ()

Hennes

Béčkový thriller ve kterém nehrát Cage, byl by asi odsouzen hodně dolů. Ale ani slavné jméno nedožene slabý scénář i provedení. Tak trochu podivně braná spravedlnost do rukou stejně trpících lidí. Stačí vidět jednou. ()

Figu

Nemůžu si pomoct, ale tahle Nicolasova Vendeta krásně voní devadesátkama a opravdu nás vrací zpět do parádní doby staré školy závěru minulýho století! Laciná pointa, ovšem s fajn akcí a hlavně super záporákem! Pearce se pro role šmejdů narodil! 70% ()

Langy10

Perfektní akčňák s Nicolasem Cagem! Od zažátku vypadá jakoromantický film, ale pak se stane jeden okamžik, který změní Nickovi Gerard (Nicolas Cage) život! A začína boj o spravedlnost! "Hungry rabbit jumps" 100% ()

O´Neill

Tak nějak si myslím, že i kdyby byl v poslední době Nicolas nominovaný na Oscara, většina by jeho výkon odsoudila. 90% komentářů co tady totiž čtu už nemají s objektivnosti naprosto nic společného. Seeking Justice má poměrně zajímavý námět, nedá se však říci, že je to nějaká novinka, spíše směřuje ke klišé. Celkově to zní sice pěkně, ale celý běh filmu je pak už stejný, jako ve většině akčních filmů. Hudba je perfektní, a atmosféra se rozhodně nedá považovat za špatnou. Nic předvádí slušný výkon, a nemám k němu výtky. Ostatní herci jdou v jeho šlápějích, a vidíme zde jak více známe, tak i známe tváře. Verdikt? Seeking Justice je průměrná, 60% záležitost, která měla na to, být mnohem lepší. Měla k tomu zázemí, ale chybělo tomu více akčnosti. ()

Jino

Solidní akční thriller, který má docela povedenou a ne moc okoukanou zápletku o organizaci, která vám v určitých chvílích pomůže, ale na oplátku bude chtít v budoucnosti zase pomoc od vás. Bohužel tak trošku pokulhává v dramatické složce filmu. Ne, že by nebylo jasné že Cage, který využil těchto služeb organizace, nechce být jejím pěšákem a nechce plnit jejich rozkazy, ale jeho herecký přednes není až na takové úrovni, aby nabízené dilema dokázal s bravurou zahrát (což je pro mě velká škoda, protože jinak bych mířil v hodnocení o hvězdu navíc) Naštěstí to má svižný děj, který dokáže zahnat nudu do kouta a zajimavé herecké obsazení ve vedlejších rolích. 65% ()

bourec

Režisér,kterej jen málokdy přeleze průměr.Ani tady to prostě neni nic víc,než rutinní,ne příliš vodvázaná žánrovka,trochu se vracející do minulýho století.60% ()

kvasiva

Nicolase Cage opravdu můžu a ani tento film nebyl výjimkou. Docela to odsejpalo, akce slušná, zápletka o něco horší, ale celkově to bylo fajn. Dávám slabší 4* ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)