Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Pierpa

Budem opäť štedrý a budem chváliť, lebo mne sa tento film páčil. Priznávam, že koniec mohol byť trochu iný, ale celkovo ma to bavilo a to je hlavné nie? ()

Aresko123

Hlboké sklamanie. To že sa celý film stal strašne čitateľným z dôvodu traileru, ktorý celý film "odhalí" by sa ešte dalo prekusnúť (prečo hlavnú pointu odhaľuje už trailer fakt nechápem). Ale to ostatné? Čo to je? Vykrádanie jedného filmu za druhým, bez nápadu a logična. A v závere Rachel posúva predmety a otvára dvere? Pomóc, to už rovno mohla sotiť "zlochucha" zo schodov sama a bol by pokoj. A ten záver? vieš sorry ja som si pomýlil dom! preboha to už je aj na mňa moc! Znovu sa potvrdilo, "čím väčšie očakávanie tým väčšie sklamanie". Jedna hviezda za skvelú Naomi Wats. ()

Kovy-11

Myslím že Sheridan se pokusil okopírovat Prokletý Ostrov, ale velmi nepovedeně. První polovina docela šla ale posléze sem se začal dost nudit. Ani Craig to netáhne jak bych si představoval takže 50%. Smůla :( Škoda toho vysokého rozpočtu :/ ()

Constanza

Začátek filmu byl docela slibný. Výkon Daniela Craiga nebyl špatný, ale od chvíle, kdy se "Will" dozvěděl pravdu, začalo zbytečné kombinovaní a závěr byl už mimo. Ke konci mne už film nudil, což je špatně, takže víc jak tři hvězdy nedám. ()

Lion438

Tak nadějně to vypadalo a tak zmateně a nudně to skončilo. Jako kdyby si někdo chtěl zahrát na Šestý smysl a myslel, že to bude fungovat v jakékoli podobě. Mnohem lepší a překvapivější pointou by byla verze, kdy celý ten příběh by byla pouze ta kniha, kterou by manželce hlavní hrdina vyprávěl. A teprve na konci to vyšlo najevo. ()

KingBoss

Určitě to není Horor ani Drama, spíš bych tento film nazval jako Psychologický Thriller. Děj není nijak originální a čerpá z ostatních Schizofrenických filmů, hlavně mi to připomínalo o čtyři roky starší film 23 s Jimem Carreym. No co se týče herců, hrají velmi dobře a Daniel Craig je hodně přesvědčivý. Rozhodně je to povedený film, až na tu vytýkanou originalitu. Takže dávám 4 hvězdy. ()

JerryPilsen

Velmi dobré!Z pomalého začátkun s nejasným směřováním se vyklubal super mysteriózní thriller.Napětí akorát,jeden zvrat a slušný konec.A žádné dlouhé protahování,88 minut stačí. ()

soud90

Film Ti druzí měl atmosféru, celé to na ní bylo postavené. Nebylo třeba mnoho k vytvoření napětí, k navození strachu. Příběh plynul přirozenou rychlostí až k závěrečnému vyvrcholení. K tomu skvělá kamera, skvělý střih. Dream House je velmi slabým odvarem. Dvě hvězdy, které jsem mu dal, patří první půl hodině filmu. Řekněme, že první polovina filmu plyne příjemným, normálním, tempem a ta druhá, jakoby se najednou splašila a utíkala neznámo kam. Toto zrychlení je hodně nepříjemné. Scénář je krom zmíněného spěchu v druhé polovině předvídatelný a je vám hned jasné, co bude následovat. Ti druzí jsou jen jedni. Ale toto se stává každou chvíli, že? P.S. souhlasím s POMO a jeho návrhem Craiga na roli Hannibala Lectera. I když ten je taky jenom jeden a jen nerad bych někdy viděl takový remake :) ()

Alhazred

Spočiatku slušná vykrádačka Prekliateho ostrova, ktorá bola zabitá slaboduchým koncom. Daniel Craig sa snažil - nie že nie - ale jednoducho mi do tej role tak nejako nepasoval: počas celého filmu som mal dojem, že sa na tento typ postavy jednoducho nehodí... 40% je za toto až-až. ()

Jumper636

tolikrát osouložený téma, že se dá říct, že tenhle film je děvka. Od začátku filmu prozrazený jak to všechno je a bude ... jestli si vážíte svého času - doporučuju nekoukat ani na trailer a rychle pryč. Je to přímo smutný. Jednu hvězdu za to, že moje čivava měla strach, ale bohužel ani ona ne z filmu - bála se jen, když byl na "plátně" ten příšernej britskej nosoprasekrys ... ()

tommco

Sem - tam trošku nemastný neslaný film s viacerými, už videnými pointami. Nič to však nemení na tom, že samotný film je v pohode. U mňa 3 a pol hviezdy. ()

k.rakonos

Celkem výrazné mysteriózní drama / thriller. Postupné zvyšování napětí, překvapivé rozuzlení. Přesvědčivý hlavní hrdina, slušné i dětské role, sympatická Naomi Watts ve vedlejší roli. ()

Fixa

Film, který by byl hezky vypointovanou povídkou, kdyby ho utnuli někdy v první třetině. Neznamená to, že pak by to bylo špatné, ale už nedostanete prostor k přemýšlení, protože vám všechno, jak blbcům vysvětlí každej debil, kterej po 5ti letech má najednou touhu, jentak do větru něco vysvětlovat. ()

alphatown

Je to film ve stylu šestý smysl nebo ti druzí,akorát ne v hororovém podání,spíše záhadném a atmosférickém.Naomi Wattsovou miluji a Daniel Craig je dobrej.Nejlepší je nevědět děj předem a nechat se překvapit a nakonec je z toho sympatická záležitost.Po úvodních asi 30 minutách se děj náhle změní jinam,než divák očekával.Byl jsem překvapen,ke konci se zase děj trochu změní.A já mám rád překvapení. ()

Martazoe

Prvních dvacet minut mě ještě bavilo a trochu jsem se i bála, jenže pak jsem začala tušit o co tady jde. Je to zkrátka mišmaš filmů Šestý smysl, Ti druzí a Prokletý ostrov, ale v mnohem nudnějším hávu. Druhá půlka už je fakt nezáživná, ale rozněžnila jsem se trochu u těch dětí a vztahu mrtvé manželky k živému manželovi. ()

zimi

Od moudrosti tu já nejsem, spíš od pocitů, tak film ze začátku pomalý, ale příprava solidní, ten zvrat je skvělej a nečekal jsem to ani krapet a pak se to slušně vyvíjí až do konce, píší tu konec nic moc, u mne naopak film je dost dobrej a já doporučuji!!!!! ()

L_Into

Podle mě tedy velmi povedený film. Sbírala jsem spodní čelist z podlahy, když došlo k prvnímu twistu, který otočil děj o 180 stupňů. Po chvíli jsem pochopila, že ani nemá mysl ji zatím sbírat. Tvůrci si s divákem pěkně hrají. Kdo si to nezkazí trailerem (já se na něj dokázala nepodívat), může si zajímavou zápletku užít. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)