Smith sa nevie zaradiť. Sexuálne. Páči sa mu "to" s chlapmi, páči sa mu "to" s babami. Jedno je však isté, je Vyvoleným! Po tom, čo sa mu začnú zjavovať tajomní v maskách a druhé osoby hneď na to miznú, začína sa skutočne zaujímať o to, kým naozaj je. (sochoking)

Marqta

Nenapadá mě nic víc, než napsat, že naprosto souhlasím s komentářem uživatele: Fr. Dávám tři silnější hvězdičky. ()

Doudis19

Strašně lacině natočená šílenost, která je ale svou otevřeností a sexuálním napětím překvapivě strhující podívanou. Posledních deset minut naprostá ujetost :-D. ()

ecceHOMMO

Miestami som mal pocit, že som sa ocitol v stave delíria, v ktorom sa nezmyselné obrazy len tak mihajú a počuť v nich nezmyselné dialógy. ... pokiaľ viem ja som nič žiadny "podporný prostriedok" neužil, o tvorcoch tohoto filmu však pochybujem. ()

Raven0

Postmoderní fantazie, ve které člověk zjistí, jak je sex príma (a je jedno, zda s chlapcem, dívkou, či oběma najednou), že lidé se zvířecími maskami mají něco nekalého za lubem, že s drogami je velká legrace a že konec světa se blíží mílovými kroky... Co dodat. Zábavná hříčka, plná nadšení, elánu a radosti z poctivé filmařiny. ()

noriaki

Tak takhle by to vypadalo, kdyby měly erotické filmy doopravdický děj a zapracovaly na technických kategoriích. I když se hodí poznamenat, že nikdo z mladých zúčastněných nepředvedl žádné extra herectví a překombinovaný scénář se utopil v mimóznosti. Takže ruku na srdce, ale tohle se od porna v principu zase tak moc neliší. A to včetně sbírky povrchnosti v každé scéně a zoufalé snaze působit maximálně nepřirozeně a uměle. Od režiséra Mysterious Skin jsem čekal mnohem lepší snímek. ()

Bobik9

Nakonec tomu ty 4* dát musím. Je to teda především proto, že jsem v životě neviděl nikdy nic podobného. Ta originalita je naprosto skvělá a osvěžující. Gregg Araki je pro mě režisérkou záhadou. Viděl jsem od něj Chechták z roku 2007 a to pro mě bylo strašné utrpení. Nicméně tohle bylo opravdu zábavné. Můžeme se určitě bavit o tom příběhu, který vlastně každých 20 minut monitoruje něco jiného. Co bylo tím hlavním tématem, si nedovolím říci. Ale byl zábavný, o tom žádná. Potom určitě stojí za zmínku skvělá muzika a naprosto neskutečná podivnost kolem kamer, střihu a celé výpravy. Já to oceňuji, protože tohle jsem ještě neviděl. Prostřihy u scén byly opravdu ojedinělé a i kamera se měnila, jak se jí zlíbilo. Zajímavé, ale skvělé. No a potom nakonec musím samozřejmě zmínit ty herce. Ono se to nezdá, ale v tomhle bylo strašně moc hereckých talentů a hodně mě bavili. Začnu samozřejmě June Temple, která prostě tyhle role zvládá úžasně a byla podle mě, pro tento typ stvořena. Trochu mě rušila Haley Bennett, ale nakonec musím uznat, že ta role pro ní byla vlastně stvořena, přesto, že první polovinu vás bude hrozně štvát. Obrovské překvapení byl James Duvall, který fakt seděl do role a moc mě potěšil. Dále Thomas Dekker, kterého jsem vůbec neznal, tak mě neskutečně zaujal, a hrozně moc bavil a moc rád si s ním pustím další věci. Dále je naprosto magorská Roxanne Mesquida, která je opravdový magor a hrozně dokáže zaujmout. Zmíním také Kelly Lynch, která se milf matky hrozně hodila. No, a nakonec musím uznat neskutečně zábavného Chrise Zylku, Jméno, které jsem nikdy neslyšel, ale viděl jsem ho asi v pěti filmech. Nicméně až tady je zapamatovatelný a je obrovsky vtipný! Kaboom je svěží a neotřelý filmařský počin, který bych doporučil každému fanouškovi non-mainstreamu. ()

Imune

Dokud se udržoval tajemnej děj, tak jsem byl plnej očekávání jak se to vyvrbí, to byla ta lepší část filmu. Jak se to ale vyvrbilo, zklouzlo to na drsnou příběhově skoro podprůměrnou scifi úleťárnu. Jinak samozřejmě skvělej pubertální snímek s dobrou atmosférou a slušnou kamerou. Jelikož já puberťák jsem a líbil se mi i konec se zmáčknutým tlačítkem, dávám hodně dobrý 3. 70% ()

liuk

A je to tady zase, Arakiho praštěné postavy, které jsou ztělesněním dnešního významu slova hipster, a se kterými Araki pracuje už 20 let, dávno předtím než se slovo hipster vrátilo do amerického kulturního podvědomí. V Kaboom je to opět banda sebevědomých mladých a neklidných, kteří si povídají o neznámých kapelách, jsou suproví cynici, umí se navzájem superdrze a nápadítě odsekávát a jsou liberální až za hrob. Těmhle postavám jsou životy komplikovány mizením spolužáků, záhadnými výpadky paměti, čarodějnicemi, únosci se zvířecími maskami, samozřejmě problémy se sexuální identitiou a dokonalým použitím BSOD. Kaboom je prostě skvělým punkovým tripem, ve kterém nejde o příběh, ale o ten pocit a zábavu z něj. Sice to přecením, ale já se prostě náramně bavil a z rozuzlení jsem byl u vytržení, jak je u Arakiho zvykem. ()

Babous

Velice rozporuplný film. V částech, kde se věnuje studentskému životu, sexu, přátelství a normálním věcem, jsem se skvěle bavil. Na druhou stranu pasáže o společenstvu zvířecich masek, tajných agentech, čarodějnicích a Novém světovém řádu mi přišly neskutečně ujeté. ()

marrjaana

Představte si, že chcete natočit film, kde spí muži s ženama, ženy s ženama, muži s muži, muži s muži i ženami zároven a dokonce i bratr se sestrou, ale neukecáte do toho žádné pornoherce, ale jen pár děcek a tak se rozhodne film okořenit něčím co momentálně letí, takže přidáte konec světa, atomový hřiby a pár kouzel. No a pak ještě z hlavního hrdiny uděláte jediného syna, aby to mělo nádech nevyhnutelnosti, všechno zamícháte a vznikne vám toto... ()

aquiver

Originální, nezávislé, zábavné, kdyby to však scénáristicky nebyl jen teenage postmoderní pel-mel. Dobří mladí herci a sympatické herečky, výborné barevné kompozice, dokonalá osobitá atmosféra... jen těch sexuálních scén, vrahů v maskách a zpráv o konci světa bylo na vyšší hodnocení příliš. Pro mladého diváka však zajímavá alternativa. 65 % ()

Tomyfrok

Jednoznačně nejsem cílovkou Gregga Arakiho a tudíž se může mé hodnocení jevit poněkud rozporuplně. Na jednu stranu mě něco nutilo vyhodit Kaboom do odpadu, ale několik jednotlivých scén ve mně vždy vzbudilo ztracenou pozornost a se slovy "to je blbost" jsem se párkrát i pousmál. A to zdaleka nešlo jen o ty sexuální scény, už vůbec ne homosexuální. Jo, ve výsledku je to málo, je to sakra málo. Co víc, pokud vás otravuje nevkusné a zbytečné nadpřirozeno, máte další negativum nastřádané do kasičky. I když je zase rozdíl fantasy a světem drog. Naprosto v jednom můžu souhlasit s uživatelem playboxguest: ta druhá polovina prostě ulítla úplně jinam a z Kaboonu se stal najednou peprný Goulash. U takových snímků je pak pro mě kritika poměrně snadná, ale nestál bych si za ní za každou cenu, v konfrontaci bych byl třeba přesvědčen o opaku. Vyzdvihnu proto alespoň mladou tvářičku Juno Temple a možná i některé další aktéry, jelikož o nich ještě určitě hodně uslyšíme. Svoje jsem si už řekl, tak snad už jen závěrem: pokud jste na trochu ulítlosti, rozhodně do toho jděte a třeba mi dejte vědět - ten film byl něčim fakt zajímavej, jen mě prostě tak úplně nechyt. (35 %) ()

M1k9

Málem jsem Kaboom smazal a udělal bych velkou chybu. Strašně jinačí film než ostatní a to prostě nadchne. Herci jsou skuteční s velkým S. Žádní najatí žoldáci. Ani nejsem schopný popsat všechny filmové kvality, protože jsem to nečekal a snad nikdy neviděl. Zároveň amatérské, zároveň dokonalé. Zároveň povrchní, zároveň hluboké. Zároveň směšná parodie, zároveň realistický thriller. Podle mě, mistrovské dílo zahrabané pod hromadou předsudků. 8.5/10 ()

Five By Five

Ak máte nejaký dôvod to pozerať (obľúbený režisér, niekto z hercov...), tak to skúste, no inak sa tomu asi radšej vyhnite, pretože to, čo spraví "kaboom" bude nakoniec váš rozum... ()

mala_kea

Potenciál na celovečerní debut, který je bohužel zazděn nevtipností a nesympatickým hereckým obsazením, které jen dokazuje, k čemu je dnešní mladá generace herců předurčena - k záhubě. ()

Eilean Donan

Niekedy až moc prešpikované "vizuálnymi machináciami" a niekedy tak čudne (pre mňa nezvykle) vypovedá, asi ide len štýl režiséra (priznám, toto je môj prvý od neho). Herci sú sympatickí, dosť dobre zo seba dostávajú energiu, ale v konečnom dôsledku sa mi to aj celkom páčilo... veľké + je tá akási sci-fi/fantasy/mystery sem-tam ochutnávka. Na tri vydarené * určite. ()

Utero

Nový Araki je přesně takový, jak ho známe z jeho předešlých filmů. Spousta gay a hetero souloží, nejlepší muziky poslední doby (A Place To Bury Strangers, The Horrors, Interpol, Yeah Yeah Yeahs a další), únosů (tentokrát vystřídal mimozemšťany za úchylnou sektu), halucinací a samozřejmě naprosto dementního příběhu. Kaboom je prostě fajn ujetá záležitost, jak jsme u Arakiho zvyklí, ale i přesto se jedná zatim o jeho nejslabší počin, co jsem měl tu čest vidět. Silné tři! ()

ljukyljuk

Holy shit! Úplný psychozážitok, ktorý nedával zmysel, potom ho dával, potom zas nie. Nenudil som sa ani na sekundu, zasmial som sa, mal som zimomriavky z hudby, čumel som ako somár - presne pre toto žerem filmy Gregga Arakiho ()

Gendarme

...tenhle film je něco jako teenage komedie smíchaná se soft pornem, okořeněná Donie Darkem, která v závěru trpí syndromem předčasné ejakulace. Subjektivně přidávám nemalá procenta za Juno Temple a za závěrečný song "The bitter end" ....50% ()