Reklama

Reklama

Bývalá vražedkyně Zeng Jing (Michelle Yeoh) se rozhodne opustit cestu zabijáka a chce nadále vést normální život. Vlastní však ostatky budhistického mnicha, které svému majiteli údajně dávají mistrovské schopnosti v bojových uměních a tak je nejhledanější osobou zbytku klanu vrahů. Ačkoliv Zeng Jing podstoupí operaci obličeje, schová se v městě a vdá se za obyčejného poslíčka, je po čase odhalena a začne souboj o přežití. (Tamten)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Kvalitní wuxia komornějšího ražení, na níž je rukopis Johna Woo znát - a je to jedině dobře. Skvělá choreografie, dynamicky snímané souboje, výrazné či alespoň zajímavě načrtnuté postavy... A zápletka, která v ledasčem připomíná ducha a humor některých mých velmi oblíbených wuxia příběhů ze staré školy. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Hlavní zápletka byla nečekaná a pobavila. Hudební podkreslení bylo dokonalé a po počátečním zmatení, kdy jsem nevěděla, která bije, jsem se ponořila do děje a nechala se jím unášet. Bylo jasné, že manžel není tím čím je, takže se posléze přidaly konspirace, co a jak. Film, ale nezačne nudit, ani když už divák ví. Odhalování děje pomocí návratu o chvilku zpátky dalo dílu taky něco navíc. Jako baba jsem byla zvědavá víc na Woo-sunga než na Michelle. A byla jsem spokojená, moc se mi ve své roli líbil. Jediná věc, která mě tak trochu rušila byl věkový rozdíl mezi oběma hlavními hrdiny. Yeoh je krásná baba, ale těch jedenáct let, které mezi ní a Woo-sungem jsou se ani maskérům nepodařilo zakrýt. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

3,5 Skvěle zvládnutý bojový scény (na létajících Číňanech prostě ujíždím:-)), taky perfektně ozvučený - ty meče, jak krásně zněly o sobe, to byla fakt paráda. Některý scény zaujaly svojí temnou atmosférou, ale celkově ten příběh mě moc neoslovil, místy jsem moc netušil o co tam kráčí a taky bych si odpustil ty fantasy prvky. Natočený to bylo pěkně, ale čekal jsem od toho trochu víc. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý čínsky historicko akčný film. Má veľmi dobrý príbeh o vražednici, výbornej bojovníčke, ktorá si po čase stráveným s mníchom uvedomí, že už takto dalej žiť nechce, zmení si tvár a spozná lásku, ale časom si ju nájdu jej bývalí spoločníci, ktorí ale hľadajú aj vzácne pozostatky jedného muža. Čo sa týka spracovania, tak som spokojný, ale rozhodne sa z toho dalo získať viac. Prvá polovica sa mi veľmi páči, vnútorná, ale vlastne aj vonkajšia zmena bojovníčky, veľmi dobre zvolená romantika a všetko tu pôsobí veľmi dobre, ale druhá polovica už kvalitou predsa len klesne, príbeh sa vyvinie iným smerom, akým by som chcel a film sa stane takým štandardom čínskej historickej produkcie poslednej doby, čo je stále vysoká úroveň, ale v porovnaní s prvou polovicou je to sklamanie. Akcie je tu dosť a patrí medzi to lepšie, čo s dá v tomto žánri a hlavne v posledných rokoch vidieť. Niektoré súboje síce sú len priemerné, ale nájdu sa tu aj veľmi vydarené, hlavne tie, v ktorých viac vyniknú prvky wuxia, len škoda, že strih ich úroveň mierne znižuje. Takmer celý film sa odohráva prakticky na jednej ploche, čo je mierne škoda, radšej mám výpravnejšie filmy, ktoré vo veľkej miere využívajú prírodné prostredie, ale zase nemôžem povedať, že by to tu prekážalo, v priebehu sledovania filmu som si to takmer ani neuvedomil. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné duo Michelle Yeoh a Jung Woo-sung sú výborní, ale menší problém mám so záporákmi, je ich tu zbytočne moc a z nich ma bavili iba ženatý bojovník a jediná žena, inak ma nezaujali a hlavne postava čarodeja sa tu vôbec nehodí. Réžia a technická stránka sú až na ten strih v súbojoch veľmi dobré. Reign of assassins je rozhodne najlepší film svojho druhu za posledné obdobie. Ale aj tak som sklamaný, pretože potenciál bol rozhodne väčší, čo mi dokázala hlavne perfektná prvá polovica, len škoda, že druhá už jej úroveň nedosiahla. 76% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Zabijáci těžko věší řemeslo na hřebíček, to je známá filmová pravda, ale tento snímek mne navíc donutil k zamyšlení, kolikrát musí člověk zemřít, aby byl skutečně mrtvý. Původně jsem si naivě myslel, že tři úmrtí by měly ke smrti bohatě stačit, ale byl jsem poměrně zábavnou bojovou formou vyveden z omylu. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (3)

  • Bojovou scénu, v níž Eater Bear (Angeles Woo) vzdoruje prohnanému vrahovi, režíroval John Woo (Red Clif 2 (2009)), otec čínské herečky Angeles Woo, takřka po celý jeden týden. I přes fakt, že režii snímku obstaral Su Chao-pin, John Woo, uchvácen, jak sám pronesl později na adresu snímku, výslednou podobou scénáře, se během celého natáčení objevoval po boku Chao-pin s mnoha cennými radami. Originální verze snímku jej oproti anglickému vydání jako druhého režiséra neuvádí. (Conspi)
  • Natáčení snímku, jehož schválený rozpočet přesahoval částku 14 mil. amerických dolarů, odstartovalo 4. 10. 2009 v Songjiang Town, dříve Sungkiang. To je hlavním městem správního západo čínského okresu Songjiang. Následně se natáčení přesunulo do šanghajského filmového studia Song Jiang Shen Qiang Studio a k natočení majoritní části snímku do vůbec největšího světového filmařského studia, Hengdian World Studios. Vyjma těchto primárních filmových lokací se ale filmaři nechali zlákat chvatně schváleným povolením jinak striktních šanghajských městských představitelů a 30. 10. 2013 natáčeli i přímo v samotných šanghajských ulicích. Část snímku byla natáčena i na specifických místech ostrova v jihozápadní Asii, Tchaj-wanu. Samotný proces natáčení byl filmaři ukončen na přelomu měsíce ledna a února následujícího roku, 2010. (Conspi)
  • Čínský název snímku 'Jianyu Jianghu' lze přeložit doslova jako 'meče a déšť, řeky a jezera'. Slovní výraz 'jianghu' (江湖) pak přímo odkazuje k imaginárnímu světu paralelního vesmíru čínských bojových umění. Jakkoliv se daný výraz může zdát nevýznamný, tvoří důležitou složku v mnoha wuxia, tzv. čínských hrdinsko-romantických, novoromantických, chcete-li, příbězích wuxia autorů minulých i současných. Mezi ty spadají například i taková jména, jako jsou Liang Yusheng ("Saiwai Qixia Zhuan" (1957)) či Jin Yong ("The Deer And The Cauldron" (1969)). (Conspi)

Související novinky

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama