Vojížděči vodpadků

(festivalový název)
  • USA Trash Humpers
všechny plakáty
USA / Velká Británie / Francie, 2009, 78 min

Film sleduje životy starších sociálně patologických lidí v Nashvillu. Jejich oblíbenými činnostmi jsou sex s popelnicemi, rozbíjení televizorů, zářivek, odpalování petard. Film je vizuálně stylizován do podoby obehrané VHS kazety. (ash99)

Mr. Sandman

fascinující óda na hnus, vhs noční můra, nejzažší mez media a nikoliv jen vtipné a originální home-video! symbolika skrytá za rozbíjením TV obrazovek (nevyhnutelná autodestrukce videa pramenící z neustále upadající kvality produkce), neustálá potřeba kontroly nad neživými objekty prostřednictvím falu, to jsou jen některé aspekty režisérova pokusu o zobrazení té SKUTEČNĚ odvrácené stránky světa, Trash Humpers nemohl natočit nikdo jiný než Harmony Corine - režisér ctící zásady programového hnutí Dogma 95, jehož smysl pro zachycení vulgarity ve své nejautentičtější a nejsyrovější podobě je schopen rozdrtit šedou kůru mozkovou všech šosáků od Nashvillu až po Budapešť, možná poslední výrazný surrealista naší doby slouží jako prubířský kámen pro všechny pozérstvím načichlé pseudoznalce umění a naivně nabubřelé laické čtenáře filmového jazyka. takhle vypadá neomezená svoboda a alternativa v umění i v životě... ()

pmftsc

Bizarní série píčovin, retardovaná nedochůdnost, ještě podtrhovaná dementním smíchem. Chápu že to nemusí na každého zrovna zapůsobit, ale dá se u toho i dobře bavit. Třeba rozbíjení věcí si z dětství pamatuju jako jednu z nejzábavnějších aktivit vůbec, proč jsem s tím vlastně "přestal"? Spoustu věcí v tom bylo i zajímavým způsobem divných. Ke konci to bylo i míň dementní, než by jeden čekal. Po filmu jsme navíc (na festivalu otrlého diváka) u dveří dostali dobrá jablíčka (v jedné scéně ve filmu je návod jak do jablka ukrýt žiletku) :) ()

Mackoun

Roztěkaný, ale svým způsobem vyklidněný bizár na pomezí mezi odpadem a povinností každého otrlého diváka. Pro mě samozřejmě must-watch záležitost, ačkoliv jsem u toho tak trochu klimbal. Bodejď by ne, když se tu každou chvíli ladně zpívá a stepuje... z klimbání mě však stále vytrhávaly protivné skřeky, jež postavy vyluzují v pauzách mezi chroptěním při souloži s nejrůznějšími předměty či trýznění dětské panenky na X různých způsobů. Krvavé konfrontace s dalšími podivnými entitami z okolí jsou jen další bonus navíc. Hodina a čtvrt stopáže bude pro většinu diváků nejspíš nepřekonatelně dlouhou výzvou, ale i za pokus to stojí, chcete-li si rozšířit obzory světové kinematografie zas o kousek víc. ()

Petike odpad!

"Make it, make it, make it, don't fake it, don't fake it !" Práve v tom je tá škoda : Keby tam aspoň bola snaha o autenticitu, namiesto vykonštruovanosti vydávanej za autenticitu, bol by som k beztak debilnej premise filmu o čosi zhovievavejší. Takto to však pôsobí ako znôška somarín, ktoré by niekto vešal nanajvýš tak do najzabudnutejších útrob YouTube. Korine nič poriadne nezmakeoval a všetko riadne sfakeoval. P.S. Nechať vo filme zábery niečoho, čo je podľa všetkého ľudská mŕtvola ležiaca v priekope, už fakt chce totálnu absenciu elementárnej súdnosti... ()

Shanen29

Zvláštní a oplzlostí prolezlý film o lidech,kteří již lidmi ani nejsou.Ztratili vše,i tu svoji poslední důstojnost,se kterou se narodili a nejhorší na tom je,že oni to ví.Těžce pojatý film .Záleží na tom,jak si to kdo přebere.Není to na odpad a není tento film ani zábava. ()

Lurtz37

Festival otrlého diváka rozhodně stojí za to navštívit, člověk se pak může dočkat takovýchto skvostů, ke kterým by si sám cestu nenašel a zřejmě by je nedokoukal. Jenže když přijdete do Aera, jste naladěni na takovouhle absurditu a atmosféru ještě dokreslí perfektní úvod promítání, tak si to prostě užijete. Make it, make it, don't fake it! ()

PanJelen

Kdo to rychle vypnul, je společensky přijatelným člověkem. A vy, kteří jste se dodívali do konce, měli by jste se zamyslet. Možná jste taky svobodomyslní a ohleduplní lidé, co mají pochopení pro alternativní životní styl. Harmony Korine, ve svých filmech často volá zoufale po svobodě, za jakoukoli cenu. Pod nánosem všech těch odpadků, hrůzných výjevů a neustálém sexu s popelnicemi je malý, nepatrný vzkaz o stavu společnosti. Ale kdo by se jím chtěl zabývat, když jste tak odporně nepřijatelní. Festival otrlého diváka má nového fanouška. Tak a teď jsem už viděl vše. ()

Mr.Raven

Vskutku artefakt medzi súčasnou nihilistickou kultúrou. Óda na odpad a paródia na film. Skratka kto nepozná práce Harmony Korineho, to vypne po 5 min. Môj pocit z tohto filmu vystihuje latinské príslovie: "Nihil amatum nisi cognitum" (nemožno milovať nepoznané) * - nápad, * - lebo je to zárodok neskorších prác, teda akýsi pomyselný základný kameň čisto bizarnej subkultúry, * - v prípade požitia omamných látok, nevispitateľný zážitok ()

futuregm

Přiznám se, že mi nebylo vůbec jasné, co tím filmem chtěl autor říct. Jak už bylo zmíněno v předešlých komentářích, bizarní chování maskovaných kvaziseniorů je naprostým vrcholem nihilismu a dekadence, kam se na ně hrabe Jiří Kára se svou partou. Hlavní hrdinové se odmítají řídit jakýmikoliv hodnotami či normami, namísto toho nacházejí zalíbení v oplzlostech, v destrukci a v ubližování ostatním. ()

suts

Páčil sa mi veľmi záver filmu s tým bábätkom, prišiel mi zvláštnym spôsobom dojemný a smutný... ()