Americký raketový expert je obviněn, že zavraždil svoji ženu a jejího milence a těla ukryl do právě vypuštěného prvního satelitu Země. Rozhodne se také vystartovat do vesmíru, aby případ vyřešil. (Hans.)

Oktavianus

Hammer. Bohužel velmi slabý Hammer z doby, kdy se ještě nenaučili dělat to, co je v následujících letech zdobilo. Námět je tradičně zajímavý, ale podobně jako u dalšího, stejně starého hammerovského sci-fi Four Sided Triangle obdobně zabitý nezábavným zpracováním a daleko větším důrazem na vztahy mezi lidmi než na cokoli jiného. Kromě asi tří záběrů na raketu se všechno odehrává v primitivně zařízeném studiu a vedou se únavné dialogy. Tudy cesta nevede. ()

corpsy

Na začiatku, ma iba meno producenta Michaela Carrerasa a režiséra Terence Fishera primelo rozmýšľať, či sa nejedná o nejakú ´´hammerovku´´. Nakoniec mi to web a tu dvaja komentujúci potvrdili. Čakal som teda hutnú atmošku a nejaký ten hororový nápad, aj keď s tušením, že začiatkom a v polovici 50. rokov sa Hammer ešte nesústredil na gotické horory a prepisy slávnych strašidelných románov ( skôr to boli bludy ako tento, alebo celkom obstojné snímky o Bernardovi Quatermassovi ) a tak to asi nebude ono. A ani nebolo. Režisér známy v tom, že o pár rokov neskôr natočí najslávnejšie snímky tohto štúdia, podal katastrofálny výkon, bez chuti a zápachu. ()

Martin741

Vyzera to dobre, ze britsky vesmirny program, no ako je dlhodobo zname, kvalitna tema /Britsky jadrovy program, vesmirny program/ este neznamena automaticky kvalitny film. Hlavne kked reziserovoi sa do toho velmi  nechcelo a herci posobili, ze to chcu mat uz uz za sebou  : 46 % ()

pepua odpad!

Ačkoliv název filmu slibuje hlavně cestování do vesmíru, je to příběh o lásce a zradě z prostředí britského vesmírného programu. Probíhá v několika místnostech na Zemi a mluví se a mluví se. Dvě rakety sice odstartují, ale první má havárii a letí si kamsi pryč a co se stane s tou druhou, pilotovanou mileneckým párem (a první pilotovanou člověkem vůbec) vám neprozradím. Druhý pokus Hammer Film studia uspět se sci-fi filmem na americkém trhu a taky hrozná nuda. ()

• „První seriozní britský film od natočení Things To Come (1936).“ Takto reagovala kritika ve Velké Británii. (Locksley)