Americký raketový expert je obviněn, že zavraždil svoji ženu a jejího milence a těla ukryl do právě vypuštěného prvního satelitu Země. Rozhodne se také vystartovat do vesmíru, aby případ vyřešil. (Hans.)

Martin741

Vyzera to dobre, ze britsky vesmirny program, no ako je dlhodobo zname, kvalitna tema /Britsky jadrovy program, vesmirny program/ este neznamena automaticky kvalitny film. Hlavne kked reziserovoi sa do toho velmi  nechcelo a herci posobili, ze to chcu mat uz uz za sebou  : 46 % ()

pepua odpad!

Ačkoliv název filmu slibuje hlavně cestování do vesmíru, je to příběh o lásce a zradě z prostředí britského vesmírného programu. Probíhá v několika místnostech na Zemi a mluví se a mluví se. Dvě rakety sice odstartují, ale první má havárii a letí si kamsi pryč a co se stane s tou druhou, pilotovanou mileneckým párem (a první pilotovanou člověkem vůbec) vám neprozradím. Druhý pokus Hammer Film studia uspět se sci-fi filmem na americkém trhu a taky hrozná nuda. ()

corpsy

Na začiatku, ma iba meno producenta Michaela Carrerasa a režiséra Terence Fishera primelo rozmýšľať, či sa nejedná o nejakú ´´hammerovku´´. Nakoniec mi to web a tu dvaja komentujúci potvrdili. Čakal som teda hutnú atmošku a nejaký ten hororový nápad, aj keď s tušením, že začiatkom a v polovici 50. rokov sa Hammer ešte nesústredil na gotické horory a prepisy slávnych strašidelných románov ( skôr to boli bludy ako tento, alebo celkom obstojné snímky o Bernardovi Quatermassovi ) a tak to asi nebude ono. A ani nebolo. Režisér známy v tom, že o pár rokov neskôr natočí najslávnejšie snímky tohto štúdia, podal katastrofálny výkon, bez chuti a zápachu. ()

Oktavianus

Hammer. Bohužel velmi slabý Hammer z doby, kdy se ještě nenaučili dělat to, co je v následujících letech zdobilo. Námět je tradičně zajímavý, ale podobně jako u dalšího, stejně starého hammerovského sci-fi Four Sided Triangle obdobně zabitý nezábavným zpracováním a daleko větším důrazem na vztahy mezi lidmi než na cokoli jiného. Kromě asi tří záběrů na raketu se všechno odehrává v primitivně zařízeném studiu a vedou se únavné dialogy. Tudy cesta nevede. ()

• „První seriozní britský film od natočení Things To Come (1936).“ Takto reagovala kritika ve Velké Británii. (Locksley)