(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Mezírka mezi zuby není sexy (nemluvě o tom, že u "paní Deppové" je mezírka slabé slovo).... "bohužel" je alespoň v tomto filmu na Vanesse Paradis sexy (VELMI sexy) vše ostatní:) K tomu je tu zručnou rukou vedená variace na tradiční romantickokomediální téma, v exkluzivních exteriérech i interiérech, s vtipem a šarmem Francouzům zdaleka ne vždy vlastním (třeba takový polský instalatér...:))). Nejenom kvůli živé ukázce snesitelné a zatraceně vtipné verze Roba Schneidera rozhodně doporučuji, i když to, že by se z (K)lamače Srdcí stala vaše srdcovka, by asi bylo možné jen v případě, že milujete Hříšný Tanec:) Ano, i ona hudebně vymazlená a jinak vcelku příšerná limonáda je díky zde přítomnému kouzlu filmem, který ne snad že by měl smysl, ale rozhodně má duši. BTW George Michael resp. Wham! jsou ve své osmdesátkové trvalosti (od slova trvalá/vodová/foukaná) stále jenom k popukání. A to je asi všechno, nač další rádobyvtipná slovní hodnocení. Mohl bych snad jen říct, že v dané kategorii jde za docela dlouhý čas o to nejlepší, co je v našich kinech k dostání, a že návštěvou projekce v dámské společnosti rozhodně neprohloupíte (a sami neutrpíte). 80%(9.11.2010)

Byla to fajn komedie, ale že by se mi to tu chtělo výnášet do nebes, to teda zase ne. Je to v podstatě dost obyčejná romantická komedie, která je vyvážená, nikam se netalčí a pěkně odsejpá, ale nic extra originálního jsem na tom neviděl a Vanessa Paradis už taky neni co bývala.(12.9.2010)

Epic win. Dirty Dancing stále funguje a díra mezi zuby je od nynějška nehorázně sexy.(12.8.2010)

Rozpočet €8,7miliónaTržby USA $473,254Tržby Celosvetovo $44,329,976║ Tak Francúzom to tento rok2010 fakt sype u komédií, hoci Vanessa Paradis už nie je najmladšia a tá štrbinka medzi zubami(ej, ej) vizuálne odpudzuje, celkom sa herecky dobre držala a výdatne nahrávala lámačovi sŕdc Romainovi Durisovi, dejovo vyrovnané, má to iskru, skvelú zábavnosť a taneček a lá Hriešny tanec je taký bonbónik na vyše. /videl v kine: 90%/(8.7.2010)

Podla traileru som ocakaval taku priemernu francuzsku romanticku jednohubku, ktorej dam asi 3*. Asi po hodinke som sa rozhodol, ze dam tejto skvelej komedii urcite viac, nez 3*. A zaver filmu rozhodol az na piatu *, pretoze som necakal, ze to bude taka prijemna, zabavna komedia, ktora sa vydarila az do takej miery, ze neviem vysvetlit preco by som jej mal dat 4*. Na zaciatku su zoznameni traja hlavni hrdinovia, co vlastne robia a ako profesionalne dokazu zlomit srdce niekoho, ak si to niekto za financnu ciastku zela. Vyzera to tak, ze su profesionalni do takej miery, ze nebude problem zlomit srdce ani Vanesse Paradis, avsak mylili sa a vtedy nastanu mnohe komicke situacie. Niektore sceny boli predvidatelne, avsak nechal som sa prekvapit, ako si tvorcovia poradia so zaverom a podla mna to zvladli perfektne. Je to jedna z komedii, na ktoru dlho nezabudnem a urcite si ju rad opät pozriem... 11.01.2011 ________ Romain Duris - (Alex Lippi) +++ Vanessa Paradis - (Juliette Van Der Becq) +++ Julie Ferrier - (Mélanie) +++ Francois Damiens - (Marc) +++ Héléna Noguerra - (Sophie) +++ Andrew Lincoln - (Jonathan Alcott) +++ Hudba: Klaus Badelt +++ (Videl v kine 11.01.2011) +++(11.1.2011)

• Romain Duris

• - Producenti velmi stáli o to, aby komedie zakončila MFF KV 2010 s tím, že určitě dovezou Vanessu Paradis a možná i s manželem Johnny Deppem. Nakonec dovezli jen film. (Money_too)

• - Okolo 41. minuty sledují Alex (Romain Duris) a Juliette (Vanessa Paradis) na dvd film Hříšný tanec (1987), který je v tomto snímku několikrát k vidění. (Terva)

• - Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)