(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Film, který dal (nebo chcete-li tak vrátil) smysl Hříšnému tanci.(3.10.2010)

Mezírka mezi zuby není sexy (nemluvě o tom, že u "paní Deppové" je mezírka slabé slovo).... "bohužel" je alespoň v tomto filmu na Vanesse Paradis sexy (VELMI sexy) vše ostatní:) K tomu je tu zručnou rukou vedená variace na tradiční romantickokomediální téma, v exkluzivních exteriérech i interiérech, s vtipem a šarmem Francouzům zdaleka ne vždy vlastním (třeba takový polský instalatér...:))). Nejenom kvůli živé ukázce snesitelné a zatraceně vtipné verze Roba Schneidera rozhodně doporučuji, i když to, že by se z (K)lamače Srdcí stala vaše srdcovka, by asi bylo možné jen v případě, že milujete Hříšný Tanec:) Ano, i ona hudebně vymazlená a jinak vcelku příšerná limonáda je díky zde přítomnému kouzlu filmem, který ne snad že by měl smysl, ale rozhodně má duši. BTW George Michael resp. Wham! jsou ve své osmdesátkové trvalosti (od slova trvalá/vodová/foukaná) stále jenom k popukání. A to je asi všechno, nač další rádobyvtipná slovní hodnocení. Mohl bych snad jen říct, že v dané kategorii jde za docela dlouhý čas o to nejlepší, co je v našich kinech k dostání, a že návštěvou projekce v dámské společnosti rozhodně neprohloupíte (a sami neutrpíte). 80%(9.11.2010)

Chcete slaďák? Pusťte si tenhle, protože má úroveň. Možná jsem jen kvůli Vanesse Paradis ztratil soudnost, ale fakt se mi to líbilo. Ostatně i komediální stránka filmu se nekrčí v koutku, začátek originálně vtipný, scéna v autě, kdy Vanessa zpívá George Michaela je moc vtipná a neuvěřitelně sexy, no a pak krátký rozhovor s Italem: "Už jsi ji přeřízl?" "Ještě ne". 70%(22.9.2010)

Výborná romantická komedie, která svižně těží originální zápletku, i Durisovo rošťácké charisma. O kvalitách filmu vypovídá i to, že má v Americe lepší poměr pozitivních recenzí než Nolanův Počátek :)(25.7.2010)

Distributory je potřeba pochválit za výborně zvolený název. Je z něj patrné, o co vše tady půjde - a to mne trochu odrazovalo. Přece jen romance na filmovém (či televizním) plátně není nic pro mě. Ale v zemi galského kohouta na to šli úplně jinak a všechno tak trochu přeházeli. Zákony v lásce už od teď neplatí. Ještě že tak, jinak by to byl další klasický romantický film, kterých je už fůra.(23.1.2011)

• Romain Duris