(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Nebál bych se říct, že to co kdysi udělal režijní debut Láska nebeská od britského Richarda Curtise, tak to letos udělal debut francouzského Pascala Chaumella. Dokázal téměř mrtvý romantického žánr postavit na nohy, přidat mu trochu inteligentního humoru a sem tam jiný než francouzský akcent. A hned máme všichni romantickou náladu.(10.10.2010)

Lepší rom-kom tu nebyl od... Lásky nebeské?(31.10.2010)

Durise nemusím, už od Erasma na mě působí jak hroznej ňouma se vzhledem opice, ale zkousla jsem ho, páč námět mě zaujal a nakonec byl i využit podle mých představ, slušná romkom, na kterou se klidně podívám znovu.(25.12.2010)

Byla to fajn komedie, ale že by se mi to tu chtělo výnášet do nebes, to teda zase ne. Je to v podstatě dost obyčejná romantická komedie, která je vyvážená, nikam se netalčí a pěkně odsejpá, ale nic extra originálního jsem na tom neviděl a Vanessa Paradis už taky neni co bývala.(12.9.2010)

(K)lamač srdcí je jako dobře zkonstruovaný stroj. Na začátku měli tvůrci poměrně originální nápad a začali jej realizovat. K dispozici měli mnoho výborných součástek - perfektní herce, decentní humor, jenž není vlezlý, parádní soundtrack a v neposlední řadě skvěle zvolené prostředí. Jako celek potom tento snímek výborně funguje, pobaví, zaujme a potěší. Velmi příjemná podívaná.(1.2.2011)

• Romain Duris