(K)lamač srdcí

Lámač vzťahov

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Francie / Monako, 2010, 105 min

Výborná romantická komedie, která svižně těží originální zápletku, i Durisovo rošťácké charisma. O kvalitách filmu vypovídá i to, že má v Americe lepší poměr pozitivních recenzí než Nolanův Počátek :)(25.7.2010)

Mezírka mezi zuby není sexy (nemluvě o tom, že u "paní Deppové" je mezírka slabé slovo).... "bohužel" je alespoň v tomto filmu na Vanesse Paradis sexy (VELMI sexy) vše ostatní:) K tomu je tu zručnou rukou vedená variace na tradiční romantickokomediální téma, v exkluzivních exteriérech i interiérech, s vtipem a šarmem Francouzům zdaleka ne vždy vlastním (třeba takový polský instalatér...:))). Nejenom kvůli živé ukázce snesitelné a zatraceně vtipné verze Roba Schneidera rozhodně doporučuji, i když to, že by se z (K)lamače Srdcí stala vaše srdcovka, by asi bylo možné jen v případě, že milujete Hříšný Tanec:) Ano, i ona hudebně vymazlená a jinak vcelku příšerná limonáda je díky zde přítomnému kouzlu filmem, který ne snad že by měl smysl, ale rozhodně má duši. BTW George Michael resp. Wham! jsou ve své osmdesátkové trvalosti (od slova trvalá/vodová/foukaná) stále jenom k popukání. A to je asi všechno, nač další rádobyvtipná slovní hodnocení. Mohl bych snad jen říct, že v dané kategorii jde za docela dlouhý čas o to nejlepší, co je v našich kinech k dostání, a že návštěvou projekce v dámské společnosti rozhodně neprohloupíte (a sami neutrpíte). 80%(9.11.2010)

Svěží romantická parafráze na špionské filmy, které by ale slušelo větší důraz na humornou složku (ta totiž až příliš často jen nejistě přešlapuje na místě, namísto aby se rozeběhla. jako Alex pro kabelku) a také propracovanější scénář, který trochu nechtěně dělá z většiny žen ve filmu jen naivní blbky...(25.7.2011)

Distributory je potřeba pochválit za výborně zvolený název. Je z něj patrné, o co vše tady půjde - a to mne trochu odrazovalo. Přece jen romance na filmovém (či televizním) plátně není nic pro mě. Ale v zemi galského kohouta na to šli úplně jinak a všechno tak trochu přeházeli. Zákony v lásce už od teď neplatí. Ještě že tak, jinak by to byl další klasický romantický film, kterých je už fůra.(23.1.2011)

Durise nemusím, už od Erasma na mě působí jak hroznej ňouma se vzhledem opice, ale zkousla jsem ho, páč námět mě zaujal a nakonec byl i využit podle mých představ, slušná romkom, na kterou se klidně podívám znovu.(25.12.2010)

• - Pianistku, která hraje ve filmu, si zahrála talentovaná pianistka Caroline Duris, sestra Romaina Durise. (Greg)

• - Producenti velmi stáli o to, aby komedie zakončila MFF KV 2010 s tím, že určitě dovezou Vanessu Paradis a možná i s manželem Johnny Deppem. Nakonec dovezli jen film. (Money_too)

• - Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)