Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

maty-maty

Film se mi celkově líbil, dával mi smyl, ale ta poslední scéna ta mi dala. Ještě rozumím tomu, proč běžel on za ní na svatbu, ale proč běžela ona na letiště takovou dálku, když stíhá letadlo, to jsem prostě nepochopil, co to mělo za smysl (nesmysl). ()

blondboss

Vcelku slušná oddychová letná romantická komédia, ktorá sa francúzskym tvorcom vydarila. Svieže herecké obsadenie, skvelá réžia a strih a taktiež naozaj vtipná zápletka s chytľavou témou. Čo mi ale na tomto filme vadilo bolo to, že v poslednej polhodinke sa sklzol do veľmi romantickej polohy, ktorá sa potom krčovito a klišovito vrhala k záveru filmu. 70 % ()

MataLizatko

Novodobá klasika? Krásne prostredie, nadčasový humor, vtipná akcia, svieža romantika. Návrat ku klasikám ako je Dirty dancing, to vždy zanechá hlbokú stopu, ako keď citujete významnú osobnosť. Romain Duris svoju úlohu zvládol na sto percent ako milenec, priateľ, bodyguard, bavič, aj ako herec, ktorý hrá herca. Dejovo pestrý film, vsadený do romantického prostredia, vyvoláva rozporuplné pocity, divák nevie, čo bude nasledovať, do posledného si drží svoj smer, až kým sa predsa neuplatní klasická štruktúra, vzorec happy-endu, ktorý je tu však na mieste. Typ filmu, ktorý by som si pokojne pozrela ešte raz, to znamená žiadne pasáže, ktoré by znervózňovali. Komédiu by som si do budúcna dovolila nazvať klasikou, podľa mňa sa veľmi vydarila. ()

kekulka

Svěží, vtipně, originální, romantické,myslím že i lehce stravitelné pro muže. Myslím, že romantické, povedené komedie umí málokdo -> Francouzi příjemně překvapili :-) Možná bych trochu vytkla rychlý a přeslazený konec , ale celkový dojem je uspokojivý :-) ()

Prubner

Film není moc vtipný a hlavním hrdinům jsem tu jejich lásku vůbec nevěřil, není mezi nimi žádná chemie. Na vině je kromě scénáře i Vanessa Paradis, která prostě není herečka a její výkon je dost nemohoucí. A vlastně je už i dost stará. ()

Sakyvanity

Pro mě úžasný film se sympatickými herci, milým námětem a skvělým zpracováním. Jen fakt, že jsem se dívala v originále s titulky mě trošku lezl na mozek, protože francouzština je po hodině a půl trošku otravná:). ()

srolyma

Tak nevím. To ti Francouzi opravdu mají takový nedostatek herců, že museli obsadit zrovna takovouhle dvojici? Copak na toho chlupáče, jak na něj byl nehezký pohled, jsem si ještě celkem zvykl, ale proč jen reinkarnovali zasloužilou matku Vanessu? Jestli byla ta její mezírka mezi zuby někdy považovaná za sexy, tak teď si žádá urgentní zásah plastického dentisty. Jinak to nebyla špatná komedie, ale dojem z hlavní dvojice jí dost ubírá body. ()

Honzulik

(K)lamač srdcí (Arnacoeur, L') - tak jsem si po shlédnutí tohoto francouzkého filmu prohlédl zdejší hodnocení a jsem poněkud překvapen tak pozitivním hodnocením. Režisér Pascal Chaumeil se sice snažil natočit sladký, příjemný a nenáročný film, ale u mne asi svého oblibence nenašel. Představitel hlavní role Romain Duris sice nezklamal, ale horší už je to z osobností Vanessy Paradis, která je mi strašně nesympatická svým vzhledem a chováním. Takže když to shrnu, nápad scénaře nebyl špatný a dalo se na to koukat, ale na druhé straně určitě rychle zapomenu...Uděluji 3* ()

Luccy007

78% Hodně povedený romantický film nesnažící se napodobit americké komedie. Zajímavý nápad na povolání, i když se to vlastně nakonec hlavnímu hrdinovy (R.Duris) tak trochu vymjne z ruky... Fakt jsem se bavila. ()

DR.SZ

Podobná bláznovina jako Samec nebo Nesvatbovi. I zde musím pochválit střih i oba hlavní hrdiny, kteří hráli, jak jsen mohli. Ale řekl bych, že kdyby se neobjevil nikde francouzský nápis, určitě to je z USA. Má to podobnou charakteristiku jako americké romantické komedie. Přes spoustu zábavných scén musím říct, že scénář je okoukaný např. od maďarského Chameleona a dalších. Je mi navíc líto zmiňování různých jiných filmů a dlouhé taneční scény. Ač jsem snímek zkritizoval zaslouží si isté plus za spád, za smysl (lhát se nemá) a příjemný závěr. 65% ()

hwnd

Romantická komedie, která ničím nepřekvapí a naservíruje a prakticky všechna žánrová klišé. Ale naservíruje je dobře a ničím nezklame. Prostě kvalitní žánrovka. ()

TonyHawk94

Za 4, a s prehľadom :). Prvá polka skvelá komédia, druhá polka mix romantiky, drámy a komédie, kde komédia ale výrazne ustupuje do pozadia, avšak keď príde, tak je vynikajúca (paralyzér, nymfomanka :D). Celkovo to bol dosť pohodový film, pri ktorom si len sadnete a odpočívate, a najmä, nepremýšľate. Viacej netreba dodať :) ()

rigby

Jak se (ne)zamilovat do Vanessy Paradis... Výborná romantická komedie, které sice chybí punc výjimečnosti, ale stále vyniká nad současný šedý průměr. ()

Flamik

Pecka, film nabitej vtipnejma scénama, člověk se u tohoto rozhodně nemůže nudit. Po chvíli si zvykne i na francouzštinu, která kupodivu i film zpříjemní. A ten tanec? :D luxus. určitě zkouknu znova.. ()

Davemix

Relativně slušná francouzská komedie, ale hodnocení mi zde přijde dost přeceněné. Film na který hodně rychle asi zapomenu - 50% ()

oSiSko

Ja som sa bavil odzačiatku až dokonca, humor mne veľmi blízky, skvelé nápady, skvelí herci a ani som nepotreboval aby sa mi páčila hlavná herečka, ako to vždy v rom.kom potrebujem... ()

schwejk

Zápletka je ohraná, konec předvídatelný již od první minuty - film však přesto nenudí - čím to je? Jednak hereckými výkony, druhak často přítomným a velmi dobrým humorem a do třetice i odbouráním mnoha zavedených klišé. Zápletka je totiž mnohem komplikovanější a celý příběh je vrstevnatější, než by divák čekal. A až do poslední chvíle netuší, jaké jsou vlastně motivy bohatého tatínka - a v momentě, kdy je prozradí, jsem padnul na kolena - takového otce přeji každé nevěstě! Mimochodem - Vanesse to nesmírně slušelo a na třicet sedm let bych ji rozhodně netipoval. Ale nejvíce mi z jejích půvabů kupodivu utkvěla v paměti mezera, kterou má mezi předními zuby...:-) ()