Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

Hawaj

Celkem zajímavé, ovšem k dokonalosti tomu ještě dost chybělo. Vychrtlá Vanessa je o 10 let starší než by měla být, takže ať se snaží jak chce, okouzlení se nekoná. Aby to bylo takovou nonšalantní zábavou, jakou to chtělo být, tak by toho museli hodně změnit. ()

liquuid

Člověk, který ničí vztahy, ale jednou to holt nevyjde a zabouchne se sám. To je mi dílo. Skvělý nápad, skvělé zpracování, jen ti herci by mohli býti více přitažliví. Moc mě ten vzhled nechytl no. Za originalitu plných pět. ()

Bobofon

Dal bych poctivé čtyři, ale silně mi nesedla nanicovatá Vanessa Paradis, tam to chtělo fakt lepší kalibr. Jinak moc příjemný film. ()

p.i.t.b.u.l

Moc pěkný romantický filmeček s trochou francouzského humoru, který tomuto snímku dodá styl. Herci, zápletka, hudba to vše je v tomto filmu na výbornou. Tento film rozhodně musím doporučit. Navíc scény z hříšného tance byly pro mně číslo 1. :-D ()

Radimko

Opravdu moc příjemná oddychová záležitost. Obě hlavní postavy mají nepopiratelné charisma, které utáhne celý film. Po poměrně dlouhé době romantická komedie, u které jsem se já i má drahá polovička velmi dobře bavili. 4 a 1/2 * Jen toho Andrew Lincolna mi bylo líto, má ten hoch smůlu na ženský... ()

Jebak8

Myslel jsem, že napřed dám hvězdy 4, ale jelikož nad filmem jsem přemýšlel a smál se i dva dny po shlédnutí, pět je jediné možné hodnocení. Proč?:D Krásná francouzština, méně hezké o to vtipnější a zajímavější Francouzky a jeden povedený Frantík a Polák...:D Bylo to vtipný, dojemný, srdce pozastavující, neamerický ( ne že bych neměl rád Ameriku, ale jejich komedie, i když baví, tak prostě jsou americký a já oceňuji čerstvou evropskou tvorbu...:D:)), prostě parádní film na večer, na rande i pro osamělé ( byl jsem na tom sám, podruhé už s někým...:D:P)....:) Příjemnou zábavu:) ()

Lucie27

Život je plný překvapení... taktéž tento film je milým překvapením. Před shlédnutím filmu, jsem očekávala další stereotypní romantiku - ovšem omyl. Tato francouzská verze romantiky je svěží, stylová a elegantní. Samozřejmě se sem tam objeví nějaké to klišé a typické scény, ale bez těch by romantika nebyla romantikou. Musím podotknout, že na rozdíl od těch amerických verzí plných Lopezových, Anistonových či dalších takových, tento film mi nezpůsoboval srdeční záchvaty (a to ne kvůli romantice), trhání v uších či tik v oku. Film má typický a neoriginální schéma, kdy už na začátku víte, že se hlavní hrdina zamiluje do něčí přítelkyni, jejich vztah a jeho konec je jeho práce. Pominu-li charisma Romaina Durise a Vanessy Paradis, film nabízí mnoho veselých scének, krásné prostředí a zábavnou, netuctovou romanickou komedii. ()

lulu37

Vanessu Paradis nepovažujem za nejakú sexbombu. K Deppovi by som sa skorej už hodila ja :D ale možno preto, že nie je dokonalá, je mnohým luďom taká sympatická. Nemusí mať každý krásny úsmev, velké kozy a našpúlené pery, aby bol pekný. Myslím, že Klamač či lamač sŕdc je úplná oddychovka s velmi dobrým hereckým obsadením a zaujímavým námetom. ()

yatan

nehal som sa absolutne uniest v tejto story...lahucka, osviezujuca a vtipna romanticka komedia o chlapikovi, ktory za peniaze rozbija vztahy..absolutne originalny scenar je podporeny vybornymi hereckmi vykonmi, dobrou hudbou, ale hlavne je vyrozpravany tak uprimne, ze na konci som sa prichytil ako som ocareny oboma hl. predstavitelmi a drzim im palce. To sa mi fakt ze casto nestava! Chcem dvojku! a tento krat s Vanessou v time! 8/10 ()

simonaa

Zlééé... to nebol lámač alebo klamač srdcí to bol bolehlav, ktorého koniec človek vedel po zhliadnutí prvých pár minút... scény typu tancujem dirty dancing a vo vdzuchu ťa chytím (aspoň keby ju nechytil), a utekáme na konci filmu k sebe-takýto druh scén mi neprišiel ani vtipný a ak nijaký tak trápne sladký... Ce film est tres bizzare! ()

Trishka

Romain Duris, den druhý. V přehršli všech těch vzorců a klišé, jak má "správná" komedie vypadat (rozuměno k srdcervoucímu happy-endu skrze humor sestávající ze série držkopádů, rodinných příslušníků, zvířat a ran do citlivých partií lidského těla) je (K)lamač srdcí vysvobozením. Vyvážená komedie, která ví, kdy má být komedií (instalatér, nymfomanka, etc.) a kdy naopak přitlačit na pilu s nějakou tou romantikou, aniž bych z kina odcházela s pocitem, že mě vyváleli v cukru. Viva la France! ()

honzic

Poměrně vydařená podívaná a film, který sice neperlí skvělými hereckými výkony, ale je při něm legrace. Hodnocení: 70 % ()

Kornout

Svěží, vtipně, originální, romantické, lehce stravitelné i pro muže. Myslel jsem, že romantické komedie dnes umí jen Richard Curtis, ale Francouzi příjemně překvapili. Láska nebeská to sice není, ale i tak je to velmi příjemná podívaná. ()

Via

Hmm... odpočinkový film od kterého nesmíte čekat překvapující myšlenky - ano, zasmějete se, ale celkem dobře můžete odhadnout, jak to bude probíhat... Celkově však normální snímek a když překonáte prvních cca 20 minut, tak se pak dostanete do děje... ;) ()

aggatka

Klišoidny premerný, miestami nudný film s nesympatickými hercami (až na Vanessu) príbeh ma tiež nejak extra nevzal, ale pozrieť sa to zas dá. ()

Blazis34

Pohodová oddychová romantika o partnerských vztazích a jejich zneškodnění dalo by se říci profesionálním rozvračečem. Tomu jednou práce vleze i do soukromého života a je na světě story, o které povypráví tento film. Od začátku je na programu i přívětivý humor a pár úsměvných scén, to vše dodává tomuto dílo pohodu o kterou určitě Pascalovi Chaumeillovi šlo, neboť je to docela vážné téma. Hezké prostředí je doplňené příjemným soundtrackem a z toho všeho pramení příjmenná podívaná v které mi snad schází jen hezčí hlavní herečka. Bez urážky, ale Vanessa Paradis není top modelka o kterou by byl velký zájem a do tohoto filmu se mi tolik nehodí. Ale přesto hodnotím kladně, dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

megajalec

Vanessa má medzierku medzi zubami, ktorá nie je sexy, film má zas medzery tiež, ktoré sexy veru nie sú. Taká priemernosť medzi romantickými komédiami, ktorá ale neurazí a aspoň sa snaží prísť s niečím novým. Ten záver to však totálne pokazil. Slabšie 3* ()