Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

Charlie84

ZaGalifianakise bych mohl klidně přihodit i tu pátou, ale ovládnu se. Tolik pošahaných lidí a tak opravdový film. To člověk vážně musí do blázince, aby si uvědomil, že je normální? Nic, konec filosofování. Moc hezky se na to dívá, a kupodivu ani scéna s arabskou lidovkou není nesnesitelná. Snad to není spoiler. Co víc napsat, určitě to není komedie, i když usmívat se můžete prakticky celý film. Takže neváhejte, hoďte DVDčko do přehrávače a já se jdu odreagovat u nějaké šílenosti (Super 8), protože tenhle film byl až příliš pravdivý. ()

Eilean Donan

Tentoraz som sa našla. Už som si predstavovala, ako sa pôjdem tiež zapísať, ale odradilo ma pomyslenie "určite to nebude vyzerať tak dobre, ako v americkej nemocnici"... tak som si rozmyslela :) Ale napriek tomu, že film nebol pecka, tak si ho človek mohol užiť a vidieť niečo viac... ()

SiMMaS

Název nějak nechápu... ani ten originální. Nicméně mne dnes čekalo příjemné překvapení. Nejedná se úplně tak o něco tradičního, neurazí ani nenadchne. Záležitost na uvolnění mysli. ()

IPajule

Nejvíce se mi líbil MUKTADA, zarostlý muž co pořád spí, ale dostane ho z postele gramofonová deska s jeho oblíbenou hudbou. Jinak velmi zajímavý film a konec opět štastný. Opravdu je to něco jako komedie. ()

Gixian

Příjemná, civilní jednohubka s jedním hodně uvěřitelným klukem a jednou hodně krásnou holkou. Dějově nic moc, ale připomenutí toho, že i když se nám často zdá, že všechno je špatně, žijeme vlastně krásné životy, není nikdy dost. ()

superwinky

Ve skutečnosti závažné téma, které je utvořeno do úsměvné a velmi chytré komedie. Hlavní hrdina je ztvárněn naprosto bezchybně a ještě líp jeho utajené myšlenkové pochody. Všechny herecké výkony jsou v tomto filmu naprosto bezkonkurenční a myslím, že herci předvedli své maximum. Především pak v případě Zacha Galifianakise. Možná právě tento film dokáže otevřít oči více lidem, kteří poté budou opravdu schopni pochopit, jaké to je být 'bláznem'. Jen mě nepřestává udivovat proč tak chytré filmy nejsou trháky namísto komerčních 'mainstreamů' a nesmyslných příběhů o 'zprstuvycucaných superhrdinů'. ()

tranquill

Název odpovídá. Ale tohle souznění v psychiatrické léčebně se mne moc nedotklo. Vše nejdůležitější je vyřčeno v poslední větě! ()

joker30

Fajn filmík. Malo to potenciál, možno keby mali gule obetovať niektorú z postáv, mohlo to byť dramaticky ešte viac vyšpičkované. 75% ()

Mikule

Průměr. Obyčejný film o obyčejném teenagerovi, s problémy, které někdy přepadnou snad každého. Do popředí filmu se pro mě spíš dostal život v psychiatrické léčebně a lidi kolem. A toho vtipu jsem taky čekal víc, i když Zach Galifianakis svoji roli opět klasicky splnil. ()

josieaddms

Jsem docela spokojená. Příjemná podívaná, bylo to trochu vtipné, a dost smutné, a to je fajn kombinace. Uplně jsem Craiga chápala že skončil tam kde skončil, a chápu jak se zachoval, líbilo se mi to. Líbili se mi vedlejší postavy a všichni ti magoři z blázince taky, mělo to celé příjemnou hořko-sladkou chuť. Takový odpočinkový film pro ty, co často taky mají všeho až po krk... ()

newer_more

S hlavním hrdinou jsem se tak trochu sžila- každý řešíme svoje problémy, každý občas máme chuť to skončit- někdo míň, někdo víc. S cizí pomocí a nebo s vlastní (což je těžší a delší), si ale nakonec stejně uvědomíme, že je pro co žít... ()

ljukyljuk

Hoci sú príbeh a prostredie miestami tak trochu zidealizované, táto idealizácia funguje. Pretože spolu s niekoľkými vtipnými situáciami a niekoľkými dojemnými miestami dáva dokopy veľmi príjemný celok, s dobrým posolstvom a kopou pozitívnej energie. A tú si predsa treba občas dobiť ()

Badmarshall

Příjemné překvápko, tedy alespoň pro mě. Velice pohodová a úsměvná dramedie, při které jsem se celý film usmíval. Lehce natočeno - lehce zkouknuto. Příjemní herci a i Zach G. zde hrál trochu něco jiného než obvykle (bláznivý komediant), byl umírněnější a ukázal, že umí i jiné polohy velice dobře zahrát. Opravdu milý film. ()

go2

"If you're not busy beeing born, you're busy dying." Zamiloval jsem se. Zamilovaj jsem se do všech hlavních postav tak strašně moc. S Keirem jsem se samozřejmě plně a účelně stotožnil, Emma je (nejen po své tetě) naprosto úžasná a Zach...Zach je persona sama o sobě. Osobně jsem ho měl možnost snad poprvé vidět také v trochu vážnější roli, které samozřejmě přidává kapku svého osobitého humoru, který na něm mám tak rád, a díky kterému ho také tak obdivuji. Jsem ale také rád, že mi dokázal, že ze sebe nemusí dělat šaška aby ve filmu zazářil. Toto vše podtrhuje úžasný soundtrack, jen tak namátkou například vynikající The XX (Intro) nebo The Middle East (Blood). Vytknul bych snad jen ty zdlouhavé řeči o tom jak všichni musíme najít sami sebe a podobně. Je mi jasné, že to k tomu patří, ale mně prostě připadá, že řešení většiny takovýchto filmů je prosté nalezení oné "životní lásky". Nic víc, nic míň... ()

VeeDee

Malý velký příběh o jednom klukovi, který si myslel, že nestojí za nic... a až v blázinci přišel na to, o čem je život. Strašně milý film, který překvapil. Ti, co dávají nízké hodnocení, vůbec nic nepochopili... ()

Folinka

Chtela jsem ten film videt hlavne kvuli vtipnymu vousaci:)) Ukazalo se ale, ze nazev filmu je naprosto vystizny, protoze asi to melo byt neco jako komedie, ale komedie to rozhodne nebyla. Nenasla jsem tam ani jeden moment,ktery by me pobavil a celkove jsem ani nepochopila, za jakym zamerem cele dilo vzniklo. Proste me to nebavilo. ()

tomikan

Urcite Vam nereknu, jak se na tenhle film divat, co Vam ale muzu rict presne je, ze si na nic nehraje, nesnazi se bejt skvostnej, prehnane chytlavej, dokonce ani premoudrelej, nebo vlastne jakejkoli jinej, kterej byste cekali, ze takovej film bude. Tak pekny je to prave proto, ze to je naprosto normalne podany. Asi nejhezci myslenka je ta, ktera Vam ukaze, ze Vy vite, jak na tom ste jen diky svemu okoli, coz je taky jen prechodnej stav, diky cemuz muzete zjistit, ze dvere, ktery se za Vami zabouchly znamenaj otevreny dvere primo pred Vami. ()