Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

venison

Byla jsem příjemně překvapena :-) Po dlouhé době film z prostředí blázince, kde se nejedná o bláznivou komedii, ani tragické melodrama.. Je to fajn, je to cool, je to nově zpracované klišé :-) Nováček Keir Gilchrist je divnej vzhledem, ale do role depresivního mouly se hodil, uplatní se však i do budoucna? Uvidíme. Zach Galifianakis se mi vážně líbí, začíná mi trošku připadat, že by mohl zaplácnout díru, kterou po sobě zanechal Robin Williams tím, že už nám poněkud přestárl na určitý typ rolí, pro které se znamenitě hodil.. A sladká dívka ze cvokhousu - Emma Roberts - je na roli puberťačky femme fatale jako dělaná :-) Příběh o tom, že jsou lidé, kteří mají i větší problémy než my, zvedne koutky úst spoustě lidem :-) ()

BoncheR

Film sme pozerali v priebehu asi troch týždňov na etickej výchove v škole. Tak neuveriteľne úprimný obraz 16-ročného teenagera (ako ja) som nevidel naozaj dlho. :) Skvelo natočený film,a výbornými hercami, z ktorých najsympatickejší bol (prekvapivo) Zach, a ktorý ma naozaj úprimne potešil. Naozajstná sranda! 78% ()

Pavlínka9

Zcela souhlasím s komentářem uživatele Malerkey :) Něco jako komedie není vůbec komedie...Je to o "syrovém" životě a o individuálním pohledu na něj a hlavně obdivuji velikou snahu se vyrovnat se svými problémy, když hlavní hrdina dobrovolně přišel na kliniku....To chtělo hodně odvahy, ale hlavně si jeho postava uvědomovala situaci a chtěla z ní pomoci....Prolínání reality a "kresleného" světa i zastavovaných sekvencí - skvělá kombinace, která jen upozorňovala na důležité momenty a mezníky ve filmu :) Keira Gilchrista neznám, ale rozhodně na sebe upozornil a ráda si najdu další snímky, kde bude snad bodovat stejně jako zde...Chviličku jsem si myslela, že tam hraje i Neil Patrick Harris s dlouhými tmavšími vlasy, ale ...no, ale i po důkladnějším pohledu, jsem si nebyla úplně jista :) Ale ne - nebyl to on :) Tento film je potřeba sledovat ve velikém klidu a důkladně, aby nic neuniklo, jelikož se z něj dá dost pochytit i do našeho života... ;) ()

drake31

.:Yeah It's Kind of a Funny Story:. Zrodila sa mi ďalšia srdcová záležitosť a v podstate by som tu mohol skopírovať svoj komentár ktorý som napísal minulý rok k filmu Paper Man pretože po skončení tohoto snímku boli moje reakcie a pocity podobné, ak nie je aj identické. Pretože je veľmi príjemné keď po dopozeraní filmu, dostanete rôzny mix pocitov z ktorých si neviete vybrať. Príbehova jednoduchosť, ktorý má tak skvelé postavy ... dokáže neskutočne zaujať, že si to ani neuvedomíte a je po filme. Krásny, nenáročný, chvíľami smutný ale bez výhrad dokonalý snímok. Film od ktorého nič nečakáte, a dostane toho veľa ... tak sa mi to páči, tak to mám rád ... a ešte viac keď sa môžem pritom pozerať na krásnučku, rozomilučkú Emmu Roberts. Dodám len že Keir Gilchrist prekvapil, a to sa mi zo začiatku zdal hodne nesympatický. ()

VasaX

Velice, velice příjemné! Svěží komedie, s dramatickými prvky, o mládí, lásce a pubertálních problémech. Stejně jako Submarine (který jsem v krátkém úseku před ním viděl). A stejně neochotně si mě z počátku získával. Ale zde narozdíl od Submarine, resp. Olivera Tatea, k tomu získání dojde, a to poměrně rychle. A pak už film baví. jak filmově-idylické vykreslení psychiatrické ambulance a kliniky, tak příslušných archetypů, tak i hlavní "trojky" a jejich představitelů (Emma, Zach, Keir). Příběh je sice navěšený na poměrně známé kostře, ale to ničemu vůbec nevadí. Sto jedna minuta by klidně mohla být i sto třicet jedna minuta, náplň by se našla, příběh by se rozvedl a prohloubil. Ale jsem spokojený tak, jak jsem. Oddechovka. Příjemně zábavná po všech stranách (ale neplést s čistou komedií, tady se humorem koření, ne z něj vaří - a to je dobře, hodně dobře). Kdo čekal komedii, že se u toho klasicky počurá smíchy, bude zklamaný a nad 3 hvězdičky nepůjde. Ale já jsem doufal, že to bude trochu víc, a bylo. O dost víc. ()

Mishqo

veľmi príjemná dramédia...príjemní herci, príjemná hudba, príjemný príbeh, príjemné dialógy...je zaujímavé vidieť Galifianakisa v o-niečo-serióznejšej úlohe :) ()

anusha

no trosku skaredsia mohla byt ta emma roberts ked uz to ma akoze cloveku zlepsit naladu ten film ale som ochotna mu to odpustit ... mozno je chyba vo mne :( :D najprv som sa citila ze pfff akoze ake ma to decko problemy aaale nakoniec ked si spomeniem na svoje teenagerske roky ma to aj rozcitlivelo a pekne film zobrazuje ze jaky je laska liek na depku a treba proste zit .. a skakat spievat a bozkavat ci co tam bolo na konci ! ;-) ()

hroubek

Žánr dramadie se mě líbí čím dál více. A není to jen o tom, že si tvůrci s herci točí filmy pro radost, ale je to celým přístupem. A to sem viděl i tady. Film se hodně snaží ve vykreslení postava a jejich myšlenkových pochodů a snaží se ukázat, že i lidé co jsou na psychiatrii, jsou lidé s dobrými a špatnými vlastnostmi. Díky sympatickému obsazení, to není žádný velký problém uvěřit. Keir Gilchrist je naprosto v pohodě a jeho monology mají smysl a krásně dokáže prodat svojí postavu. Zach Galifianakis je borec. Většina lidí ho zná jako Alana z Pařeb a automaticky při pohledu na něj si na ty filmy vzpomene a přesto Galifianakis tady podává výkon, který bychom od něho nečekali. Jeho postava je zajímavá a je v ní více, než se na první pohled může zdát. Dále jsem si užil Emmu Roberts, která mě opět nezklamala a s každou další rolí jí mám čím dál radši a navíc umí hrát, což dokazuje několik scén. I zbytek herců ve vedlejších rolí nezklame, přesto si největší pozornost zaslouží ústřední trojice, kterou jsem vypsal. Ze všech scén z celého filmu se mi nejvíce líbila ta jak hlavní hrdina začne zpívat Under Pressure a všechno je stylisticky k tomu upraveno, takže všechno vypadá krásně retro a všude jsou třpytky a disko koule. A celkově ta scéna je parádní a zvedne náladu. Něco jako komedie je zajímavý film, který si snadno oblíbíte a nebudete se nudit. ()

VanTom

Milá, vtipná, hořkosladká "indie" - výpověď+romantika - dospívající generace, bláhově ztracené (a depresivní) pod nezvládanou tíhou očekávání budoucnosti. Popravdě, takových se točí dvanáct do tuctu, plné optimistických písniček a neškodných figurek (všichni "funny" pacienti v psychiatrické léčebně), taktéž nechybí kratičké animované sekvence ani muzikálové číslo. ()

Curlyman

Mladý chlapec trpiaci depresiami sa po pokuse o samovraždu rozhodne prihlásiť na psychiatriu a ešte nevie o tom, že mu to zmení život... Príbeh je silno predvídateľný a neprekvapí prakticky ničím. K pozretiu ma dotlačili predovšetkým mená, a to Emma Roberts a Zach Galifianakis. Druhý menovaný bol bol ťahúňom celého filmu a aj keď nebol ústrednou postavou príbehu, jeho väčšinou humorné poňatie aj vážnejších situácií ma vždy rozosmialo. Tak, či tak, na poli amerických nezávislých dramedy filmov to bolo veľmi príjemné osvieženie, ktoré ma bavilo a ku ktorému nemám väčšie výhrady. Žiadny zázrak, ktorý mi ale v danej chvíli sadol ako riť na šerbel. PS: Variácia na Under Pressure bola beyond epic! ()

Guzo

Možná to není úplně na plný počet, ale já se od začátku do konce skvěle bavil a přesně mi to celé sedlo do nálady. Asi mě za to místní "profesionální kritici" moc nepochválí, ale u mě to zválcovalo třeba i prostředím podobný Přelet. Zkloubení komediální a vážné části tu prostě funguje a vypadá velmi nenuceně, což se cení. ()

strelenaL

Zábavný příběh o životě šestnáctiletého chlapce, který se snaží najít od života zase nějaký smysl a důvod proč žít. Celý příběh je z Graigova pohledu. Ukazuje jak se dostal do nesnází ze kterých neviděl jiné východisko. Proto se rozhodne k radikální změně, kterou ihned provede...Na jeho cestě ke znovu objevené rovnováze pozná mnoho pro něj nových lidských osudů. Další velkou symbiózou filmu je Graigův nový přítel Bobby, který ho na cestě provází. Vztah mezi oběma je neobyčejně vřelý a tak Graig nalézá postupně ztracenou rovnováhu díky velkému přátelství a nové zkušenosti s láskou. Zach Galifianakis je v tomto filmu příjemným zpestřením.. a řekla bych, že je i přes mladého hlavního představitele je tahounem celého filmu. Mladá herečka Emma Roberts se ukázala v cela novém světle. Oproti vřískotu je do příjemná změna, kde herečka mohla ukázat i svou jemnější stránku. Výtečná herečka Lauren Graham bohužel není moc vidět (což je velká škoda). ()

V.Silver

Možná nechápete moje hodnocení a vlastně je to asi tak lepší. Tenhle film totiž napsal někdo, kdo možná někdy i depresi měl. Depresi, ne takovou tu "běžnou" depku, jakou má většina populace. O to víc se mi líbí, jak je to podané s nadhledem, decentně natočené a přitom "jinak", jakoby veselejší optikou, aniž by to cokoli ztrácelo ze serióznosti a zlehčovalo ústřední téma - deprese a duševní choroby (poruchy, chcete-li). Díky podobným prožitkům jsem se s hlavním hrdinou mohl velice rychle sžít a o to víc si film užít - hlavně ty představy byly vystihnuty geniálně :) Taky jsem rád, že mě ke sledování tohohle snímku nedostal Galifianakis (kterého jsem až doposud příliš nemusel) a můžu na všechny ty s hodnocení 3* a míň vesele vypláznout jazyk :-P Pro mě 90% (protože konec byl možná až moc pozitivní na kluka s depresema). Jediný komentář, který stojí za zmínku: Slasher. ()

Puyi

Film, který leckoho potěší a nebo jako mě, opravdu nadchne. Chlapec jménem Craig řeší několik osobních problém a nejenom svých. Velmi dobré herecké výkony od všech zúčastěných a hlavně Zacha Galifianakise, u kterého je dobré vidět, že umí hrát i normální role (jestli se tak dá pacient z psychiatrické léčebny nazvat) a ne jen uplně blázny. :) ()

Scar

Ostáva vo mne dobrý pociť, ktorý ťažko pomenovať. Mierna beztiaž a akási čistota, ktorá je výsledkom toho, že ma na tomto filme nič neiritovalo. ()

Dagoussek

16letý kluk má deprese, chce spáchat sebevraždu a dobrovolně se ubytuje ve cvokhausu. Seznámí se s ostatními cvoky a ve finále jsou všichni šťastní. Takto to možná zní zajímavě, ale mě to nenadchlo. ()

giovanni3

No nevěděl jsme co od toho filmu čekat, ale těšil jsem se na Lauren Graham.. a výsledek? Lauren Graham se tam ukázala tak 5x na pár okamžiků.. Hlavní hrdinové mi obecně nebyli 2x moc sympatičtí, ale zase některé bokové postavy z léčebny a přítelkyně jeho kamaráda (Zoë Kravitz) ano, takže herecké obsazení řekněme průměr. A scénář? Předvídatelný.. A opravdu mne nechytla akce s kreslením a hlavně s mikrofonem to už bylo fakt moc. Čekal jsem útok na 4* , ale nakonec průměrné 3z5. ()

MiaMoonlight

Tenhle film dá člověku hodně, stačí jen nebýt blbec a trochu se nad tím vším zamyslet. Nad celou pointou příběhu a nad pravdivostí slov co tam padly. Zach dokazuje, že není je královnou komedie, ale že opravdu umí hrát i ve filmu s celkem vážným tématem. Vyjímečně musím souhlasit i s označením Drama/Komedie, které tu opravdu sedí. Nemohla bych dát jinak než plný počet a velký respekt tvůrcům a hercům i když nejde o nijak zázračně zpracované dílko. Zamysleme se nad tím, který film odehrávající se na jednom jediném místě je takhle záživný. Už jen to chce respekt. ()