Pina

• Česko Pina - tančeme, tančeme, jinak jsme ztraceni (více)

Tanečnice Pina Bauschová je legendou. Proměnila taneční jazyk a byla oslavována stejně jako Isadora Duncanová či Martha Grahamová. Pininy jedinečné multimediální kreace, navržené tak, aby v divákovi probouzely emoce, nabízely nenapodobitelný vizuální zážitek. Nyní můžeme zažít synestezii její prosté choreografie, jako bychom ji viděli ve skutečném představení. Tento revoluční 3D film, natočený velkým evropským průkopníkem 3D fotografie Alainem Derobem, zachycuje vzrušující estetiku těch nejskvělejších Pininých vystoupení. (Filmbox)

Hanys_ odpad!

Vidím, že je to tady samý umělec. No, nebudu se pouštět do nějakých hlubších rozborů, vydržel jsem zhruba půlku a myslím, že za tohle chtít takovéhle peníze v kině je opravdová zlodějina :) ()

Mantis

Film není moc filmem, ale tanční scény jsou úchvatné (za to ty 4 hvězdy). Mne osobně 3D spsíš překáželo. ()

daduza

Kámen, déšť a louže na jevišti, živočišný tanec jako oslava života. Café Müller, které znám už z Almodóvarova Mluv s ní. Tanec v ulicích, továrně, v lomu. Odcházím, ba přímo tančím z kina, plná dojmů a pozitivní energie. ()

ipapuchalk

Nádherné exteriéry (zejména industriální objekty a technická infrastruktura), skvělá pohybová choreografie, dobrá hudební složka (Amona Tobina bych nečekall), ale celkově film vyznívá dost chladně, téměř autisticky. ()

Chudobka

Neuvěřitelný zážitek! Tanec mezi židlemi, ve vodě, v dešti, na ulici, u bazénu..., tanec všude, protože tanec je život. "Tanči, tanči, tanči, jinak jsme ztraceni." ()

RickyFitts

no ale jako tyvoletyvole... když se sejde jeden z nejlepších režisérů s jednou z nejlepších choreografek, tak jak to může asi jinak dopadnout? 5+ a chuť tančit a brečet a jít zejtra znovu - nevím, jestli je to tím třidéčkem, ale ty lidi tančej blízko a Wim má smysl pro kompozici i gradaci i smysl pro humor... takhle já si představuju filmový umění, takhle si představuju spouštěč drobných orgasmů všech milovníků tance, architektury, filmu a nestandartních dopravních prostředků... ()

outsider

Z tohoto filmu budu ješte hodně dlouho čerpat pozitivní energii. Jsem fanoušek tance - moderního a scénického obzvlášť, proto jsem si užila famózní choreografie, jak ty v divadle - tak ty v ne úplně typických interiérech. Ovšem myslím si, že pro lidi co nevědí do čeho jdou, musela být stopáž filmu naprosto úmorná. Wim Wenders tentokrát podle mě neměl moc práce - tanečníci věděli co mají dělat, on "jen" vymyslel jak to bude vypadat ve výsledku (bráno s nadsázkou :-) ). Nebudu film vychvalovat, mé pětihvězdičkové hodnocení je dost výmluvné. Výsledný dojem: po cestě z kina jsem měla chuť "tančit pro lásku" :-) ()

DDUDU

Chtěl jsem dát 4 hvězdičky za to, že mi chyběli titulky pro neznalé scénického tance. Ale jelikož mě film dovedl rozpumpovat a přimět k zamyšlení, má to tam. Šel bych rozhodně znova. A bez 3D by to nebylo ono. ()

hazaba

Smršť moderního tance v necelých dvou hodinách. Některé obrazy jsou neskutečné, jiné o něco méně. Použití 3D technologie dává filmu onen třetí rozměr, ale já soukromě si ověřila, že mi tato technologie nepřináší větší uspokojení, spíš naopak - především v rychlých sekvencích se záběry jevily rozmazaně, což celkový dojem docela rušilo. Dalším rušivým momentem byly monology jednotlivých tanečníků, díky kterým se jedná spíš o dokument než něco jiného. ()

rainman93

Poutave filmove dilo velmi dobre kloubici jedno z nejstarsich umeni (divadlo) s nejmodernejsi technikou (3D efekt). Diky teto synteze je navozeni divadelni atmosfery (prostoru divadla, prostoru obecne jako nejdulezitejsiho atributu tance). Film rezignoval na strohe vypovedi nejblizsich Pine a daleko vice se soustredi na promluvu jeji prace, tzn. nabizi se nam bohata kolaz tance vychazejiciho primo ze srdce tanecniku. V tomto dynamickem projevuje se vyjevu Pinino dramaticke a predevsim hluboce emotivni a empaticke chapani lidskeho nitra. ()

kacaabba

Hodnocení je kompromis mezi tím, co člověk vidí za obrazy a mezi tím, co tyto obrazy sdělují. Tomu prvému dávám 5 hvězdiček, tomu druhému hvězdičku jednu. Kdo se rád rochňá v sobě, najde tu dost bahnitého materiálu, kdo si zamiloval živoucí krásu, čistotu, jednoduchost, lásku, radost, vděk, ... ten zde mnoho nepobere. ()

Joski

Niekedy netreba slová. Stačí hudba a pohyb. Vynikajúci dokument o nemeckej choreografke, ktorá dokázala prebudiť city a vášne všetkých divákov i tanečníkov z celého sveta. Náročné, ale vizuálne veľmi podmanivé. Odporúčam. Svojim spôsobom originálny film. 90% ()

sehe

Výnimočná choreografka zachytena vynimocnym režisérom.Povedala by som,že tento film je povinnou jazdou pre všetkých tanečníkov,ktorí sa živia tancom a chcú na javisku predviesť iba nie svoje telo,ale odhaliť,alebo donaha vyzliect i svoju dušu.Výpovede tanečníkov,ktorí s Pinou pracovali ,výborne dotvárajú obraz o tej mimoriadnej žene menom Pina Bausch.Mala som to šťastie vidieť i naživo vystúpenie Pini Bausch a zachytiť tak krásne jej predstavenia mohol iba dobry režisér.Napríklad Svatenie jari na začiatku je úplne fantasticky nasnimane.Áno,áno.Tancite,tancite,inak sme strateni! ()

odvedle

K biografií osobnosti, umelca môžete pristúpiť rôznymi spôsobmi, nič vám ale nepovie viac než jeho/jej tvorba samotná, zaujímavo spravené komentáre tanečníkov v ich rodných jazykoch, s ktorými Pina spolupracovala, vôbec celý film je zaujímavý a ak niekomu v poslednej dobe chýba aj sebemenší umelecký zážitok, Pina je určite vhodnou voľbou! ()

PetiRe

Po absolvování slavnostní předpremiéry tohoto umělecko-dokumentárního příběhu jsem se utvrdila v tom, že jsem nejspíše barbarem a nemám pochopení pro výrazový tanec, nebo pro to, co umělci v dokumentu předváděli. Místy možná zajímavé scény, celkově jsem já i kamarádka strávila 100 minut střídáním modlení (ať už to skončí) a párminutovými šlofíky. Ponaučení na závěr...když nevíš do čeho jdeš, nikdy si nesedej doprostřed sálu!!!! Možnosti útěku se tak minimalizují!!! Nezachránilo to bohužel ani 3D. ()

Veniss

Hodně jsem přemýšlela kolik hvězdiček dát. Vím, je to oceňovaný film, jsou v něm ukázky špičkového výrazového tance, ale řekla bych, že ho spíš užijí ti, kteří tanci trochu rozumí. Není tam téměř žádná dějová linka, což filmu ubližuje (i když je dokumentární). Film je vlastně složenina jednotlivých ukázek tanečního projevu. V důsledku na mě Pina nezapůsobila tak, jak by mohla. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky