Pina

• Česko Pina - tančeme, tančeme, jinak jsme ztraceni (více)

Tanečnice Pina Bauschová je legendou. Proměnila taneční jazyk a byla oslavována stejně jako Isadora Duncanová či Martha Grahamová. Pininy jedinečné multimediální kreace, navržené tak, aby v divákovi probouzely emoce, nabízely nenapodobitelný vizuální zážitek. Nyní můžeme zažít synestezii její prosté choreografie, jako bychom ji viděli ve skutečném představení. Tento revoluční 3D film, natočený velkým evropským průkopníkem 3D fotografie Alainem Derobem, zachycuje vzrušující estetiku těch nejskvělejších Pininých vystoupení. (Filmbox)

Humprt Pum

Ačkoli je dokument Pina pojatej originálně a je krásnou sondou do tanečních kreací Pina Bausch, přesto se z toho filmově dalo vytěžit mnohem víc. Ale vzhledem k famózním choreografiím je to stejně vedlejší. Rozervanej tanec pod taktovkou Pina Bausch je nezapomenutelným zážitkem. Vlastní výběr scén nemá chybu, za to Wimovi velkej dík. ()

ferouser

Bohužel to není film pro každého. Myslím si, že pokud bych byl fajnšmekrem na odvětví tohoto tance sem z filmu unešenej a nadšenej. Bohužel tomu tak není. ()

Leník

Nevím, proč je zde uvedeno, že se jedná o muzikál... muzikál to rozhodně není, je to film spíše dokumentární a taneční. Vzpomínka na německou choreografku Pinu Bausch prostřednictvím výňatků z jejích choreografií a svědectví členů jejího tanečního souboru. Určeno především pro milovníky tance - pro laiky jako já je to vizuálně zajímavé, některé choreografie jsou opravdu nádherné, ale jako celek je příliš rozvleklé. Choreografie přenesené do exteriéru se mi příliš nelíbily. Ale uznávám, že nejsem ta pravá cílová skupina. ()

burton-ka

Když v roce 2009 zemřela známá tanečnice a choreografka Pina Bausch, netušila jsem, že bych se mohla dočkat filmu na její počest. Tanec je, byl a bude pro mě vším! Je to výrazový pohyb, kterým vyjádříte vše co chcete - bez slov a stejně dokážete rozesmát či rozbrečet. Je mě jasné, že tento film není pro každého, ale za mě říkám ANO! Jediné co mě mrzí, že 3D technologie mě znovu nepřesvědčila. Tím myšleno naprosté nevyužití míst ke kouzlení pro oko divákovo! Film jsem stihla vidět tento týden již dvakrát a musím říct, že na plátně to ve Vás vyvolá jedinečné umělecké dílo, kterého chcete být součástí. Kdysi mě kamarádka řekla, že byla na představení známé Piny Bausch, nedokázala mě vyjádřit pocity natož kdo vlastně ta Pina je. Nechápala jsem proč?! Ted´už to vím! Tolik emocí v jednom pohybu kde je využití každé části těla, dotažené do naprosté dokonalosti! Pina Bausch využívala už tak k magickému vyrazovému prostředku jako je tanec všechny přírodní živly, tím tomu všemu dodává jedinečno a dokonalost! Celým snímkem Vás provází a vzdávají hold ti, kteří Pinu znali nejlépe. Kolegové, žáci, přátelé nám ukazují co vše se naučili a čeho velkého byli součástí. A já jím tímto tleskám a děkuji neb za lehkostí a krásou je celoživotní úděl, stres,léta odříkání a neskutečná píle...Tančíme abychom žili, žijeme abychom tančili! ()

gezper

Originálně svěží, scénisticky úchvatné, poněkud delší, estetickz pěkné, avšak mne až tolik nezasahující. [60%] ()

Eruwen

Úžasné dílo. Ne z hlediska filmu jako takového, ale z hlediska toho, o čem to je. Krásné scény se poeticky prolínají, až z toho vznikne úchvatná podívaná plná pohybů a emocí, která mě donutila zůstat sedět ještě pár chvil po konci titulků s pocitem, že chci vidět víc a víc.. Snímek, na který se dá dívat opakovaně a pokaždé to bude lepší a lepší.. :) ()

nickymilka

Nářez! Je to bomba film - neni to umčo pro hipsters, ale art. Ani vteřinu jsem se nenudila. Akorát je toho tolik, že to chce vidět minimálně dvakrát, spíš třikrát. Občas je to trošku depka, ale jinak fakt krásná podívaná. Donutí vás to zamyslet se. A hlavně - skrze tanec pochopíte i pocity, které tanečníci cítí nebo vyjadřují. ()

MaximusMax

Podotýkám, že jsem velkým milovníkem tance. Počátek filmu u mne však provázely smíšené pocity a nebyl jsem si jistý, zda mě tento snímek bude vůbec bavit a navíc monology tanečníků mě trochu rušily. Film má však (alespoň pro mně) překvapivě vzestupnou tendenci a s každou další lokací a novou choreografií ve spojení s působivou hudbou a nenápadným (ale velmi podstatným) zvukem na mě doléhaly čím dál silnější emoce a druhá půlka filmu pro mne představovala absolutní uměleckou extázi. Nechápu, jak se v jediné hlavě mohlo zrodit tolik nápadů a smekám před Pinou Bausch. ()

JSSVLVKMK

Pina je přesně ukázkou skvělé reklamy! Trailer byl tak výborný, až jsem si říkala, že nemůžu umřít, aniž bych to neviděla! Když jsem splnila "povinnost" vůči svému životu a snímek jsem zhlédla, zjistila jsem, že to nebylo až tak skvělé, jak trailer ukazoval! Chvílemi mě to nudilo, chvílemi jsem byla nadšená, takže v průměr je to průměr! ()

flakik

Úžasný film se skvělou choreografií a dynamickou hudbou a to vše ještě umocňuje 3D efekt. Opravdu dobře vzdaný hold. ()

Dupac

Jako dokument to Wendersovi zrovna moc nefunguje, ale jakmile nechá promlouvat umění (zajímavá taneční choreografie v dlouhých záběrech, natočených v nádherných exteriérech a interiérech), prokáže neoddiskutovatelný smysl pro výtvarnou kompozici, a do toho všeho zní úžasná hudba, je nad nudou v podstatě vyzráno. ()

lusota

Pina Bausch žila tancem a o životě tancovala. Tento dokument je intimní zpovědí Pininých žáků a spolupracovníků a hlavně ukázkou její tvorby. Je to oslava obdivuhodné tanečnice a choreografky a do pěti hvězd mi u tohohle filmu chybí jen ta doopravdická, neopakovatelná atmosféra skutečného divadla. ()

H_K

Film jsem viděla na Berlinale v roce 2011, v podstatě náhodou se mi hodil časově. V docela ošuntělém kině v Berlíně na mě najednou z filmového plátna koukaly obrazy, pohybové a taneční obrazy od Piny Bausch. Od jejích originálních propracovaných choreografií, mě hlavně zaujal vztah, který měla s tanečníky. Pina pracovala s tanečníky různých věkových kategorií, což jsem nikde jinde neviděla, a měla svůj vlastní soubor, kde se tanečníci navzájem ženili a vdávali, a hlavně každému tanečníkovi Pina dala rady, které je pomohli vyvinout s tanečním projevu. Bylo velmi osvěžující vidět tancovat i starší tanečníky na podiu než jen mladé lidi. Film mě celkem ohromil a byl to jeden z největších zážitků festivalu. U filmu je také úchvatná hudba, spolu s ukázkou tance samotné Piny, kde je vidět její prožitek a i to, že každou roli sama protančí a i navrhne. Pro mě je film ukázkou tance jako prostředku velmi osobní cesty vyjádření sama sebe a komunikace, což mě do té doby unikalo. //Pino, proč musíš pořád pracovat? ()

Wasekcz

Pro někoho umělecké dílo, pro mne, jako člověka co Pinu Bausch nezná a o choreografii se nezajímá hodně nudy. Jako festákový dokument dobré, ale 230,- za lístek na 3D projekci je moc přehnané. Jde zde hlavně o tanec v divadelních kulisách pro mne s ne příliš zajímavou hudbou. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky