Ja by som nepovedal, že to bola len špatná rodina, ale hlavne poriadne divná, predivná. A možno sa to tak len môže zdať, hlavne našincovi, ktorý do severskej kultúry až tak nevidí. Tento snímok preto rozhodne nie je pre začiatočníkov čo sa týka severskej produkcie, treba mať už niečo napozerané, aby si divák zo snímku niečo odniesol. Mne sa to aj celkom páčilo (pomalšie tempo mi nevadilo), len sa žiaľ nemôžem ubrániť dojmu premárneného potenciálu. Z takto nepríjemnej témy sa rozhodne dalo vyťažiť podstatne viac, hlavne po psychologickej stránke hlavných postáv a celkovej dramatizácii, tam to bola veľká slabota. Škoda, mohla to byť pecka. 65/100(3.11.2016)

Celý čas som premýšľal, čo je divné na tomto filme a až na konci som si uvedomil,ked' tam tak stál v tom vetre, že jemu normálne na tej chate, jak tam žrali toho jeleňa, drblo v bedni! A celý čas sme to mali pred očami a ešte nás aj Laura na to upozornila!(3.5.2012)

• iamek

Bad movie.(14.11.2011)

I když mu skoro chyběla hudba, příběh se mi líbil. Zakázané ovoce (i když ne tak docela) vždycky zaujme. Když se k tomu přičte podezřívavý despotický otec, drama je na světě. Ale poslední čtvrthodinka mi zkazila dojem. # příběh 7 | hudba 1 | humor 0 | akce 0 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6(2.8.2011)

Odtažitá absurdita se sarkastickým šklebem líčí příběh obsese, která je příčinou vnitřního rozkladu uzavřeného soudce Mikaela. Jeho panický strach z incestního vztahu potomků vede ke gradujícímu sledu absurdních scének, které pod krustou černého severského humoru stále více odhalují zabarikádovanou postavu a zdánlivě neprůstřelnou skořápku jejího rodinného života. Hrdinové jakoby se po plátně pohybovali v ledových krunýřích, i kamera drží diváka na distanc svou pomalostí až statičností, o to kontrastněji vynikají náhlé záblesky cynismu a absurdity. Báječný zážitek směřuje k nevyhnutelně deziluzivní pointě, která jen dotvrzuje, že režisér lže, když tvrdí, že to natáčení filmů neví nic. Ví dost na to, aby divákovi s chladně pozvednutým obočím naservíroval delikátní porci severské rodinné tragikomedie, onoho podivného přelétávání mezi latentní krutostí a úlevným smíchem. [MFF KV 2010](5.7.2010)