Zmizení Alice Creedové

• Velká Británie The Disappearance of Alice Creed (více)
Velká Británie, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiální text distributora)

sona123

Poměrně drsné drama z Británie, s minimem herců, a že si vystačí! Je to promyšlené, děj plyne svižně, je tu pár zvratů a konec kupodivu není vůbec blbý. Některé nápady jsou tedy zbytečné (nábojnice), určtiě by to šlo vymyslet logičtěji a méně násilně, ale zas by to nebylo tak vtipné...A k tomu všemu ještě dobrá hudba a úderná britská angličtina, nádhera. ()

LBsmoke

nejlepší na filmu byl poslední záběr s titulem "Disappearance of Alice Creed"..s tím nápadem se dalo podle mě nehorázně pracovat i v průběhu filmu.. nejlepší postava filmu je gemma.. a za co vděčím filmu, že sem během něho dokázal na základě logických chyb, vymyslet dokonalou konstrukci únosu.. jinak film chtěl být nízkorozpočtové drama ve čtyřech zdech o třech lidech.. narazil na svůj hlavní úděl a tím se totálně sám zesměšnil.. nelogické chování postav, drama které nebylo drama.. ovšem pro průměrně odevzdaného diváka nadprůměr..se slušnou kamerou, hudbou, výkony, dobrým celkovým stylem.. mimochodem dávno předtím než to prozrazovali scény sem dokázal odhadnout milostný trojúhelník podle toho jak ty scény chodili.. člověk si řekl co si ten scénárista vymyslí teď? no jasně ještě to bude tak že kluci byly spolu na cele a blbli.. no jasně.. ()

Garch

V devíti perfektních minutách, bez jediného slova, víme o únosu vše. Opravdu? Následné pomalé tempo to naznačuje: teď se bude vyjednávat, čekat, vyjednávat. Jak to tak chodí. Nenechte se mýlit. Mistrovský kousek tahle prvotina (!) J. Blakesona. ....PS Doufám, že Blakeson nezapadne do středního proudu. Letošní "Jako v bavlnce" už je kompromisem filmu pro všechny, s velkým rozpočtem, který se musí vrátit. ()

Vesecký

Horo takřka v Hitchcockově stylu - a ve třech hercích, i to se cení. Napětí bylo přitom od začátku do konce, jedna zápletka střídala druhou, je vidět, že je to evropský styl, Američani by nenechali Dannyho umřít. Samozřejmě, byly tam věci nedotažené, tím, že si Blakeson vytkl za cíl natočit to právě ve třech, chyběl zcela pohled ze strany poškozeného otce a policie, až se zdálo, že Scotland Yard zůstával v klidu - včetně toho ponechání výkupného uprostřed lesa. Už dlouho jsem nebyl tak opravdicky napnut, jak to skončí - čtyři hvězdičky! ()

TaanStari

Gemma moc prostoru nedostává, Eddie Marsan je nesympatický jako obvykle a Martin Compston je zoufale nevýrazný, takže tam není nikdo, kdo by film táhnul. Prvních 15 minut je dokonalých, potom je to už ale jen průměr s opravdu hloupým scénářem. ()

KOZEL84

Na jedno zkouknutí dobré.Zvraty sou debilní až to bolí,ale nějak sem si uvědomoval,že nějaké reálné podání by byla prostě nuda.Akorát ted' uvažuju,že unesu Gemmu Arterton.PS:Holy Moly ()

Five By Five

Normálne by som až 4* možno nedal, lenže dobrý film so všeho všude troma hercami a ani len žiadnym štatistom - to som až do teraz ešte nevidel... ()

agassi68

Rozbeh to malo na 100%, no postupom času začalo byť priveľa zvratov a to nakoniec filmu uškodilo. Vzhľadom na to, že je to prvé Blakesonovo dielo sa prikloním ku 4. ()

Olík

Nezávislé komorní TwoManAndOneWoman show debitujícího J Blakesona. Cením si především, jak si režisér po celé trvání tohoto thrilleru vystačil pouze s třemi protagonisty, aniž by nastalo vyloženě hluché místo. Bohužel to a ještě celkem osobitá zápletka jsou jediné dva body, které stojí vyloženě za pochvalu - všechno ostatní už bylo více či méně špatně. Pominu fakt, že s přibývajícím časem se slušný rozjezd začíná měnit v nefalšovanou bramboračku s nelogickým do očí bijícím chováním jednotlivých postav a zmíním jejich herecké představitele, kteří svým projevem škodili jak moly v šatníku. Neuvěřil jsem Gemmě Arterton, že má strach o holý život, neuvěřil jsem Eddie Marsanovy, že je násilnickým delikventem a už vůbec jsem neuvěřil Martinu Compostonovy, že jeho zaměstnáním je herectví! Nemohu být benevolentní jako někteří uživatelé a udělit, cituji doslova „hvězdičku navíc za Gemminy kozy“ - zůstanu pro to u podprůměrného hodnocení. ()

JankaJBLK

Od tohto filmu som veľa nečakala...myslela som, že to bude taký nejaký priemerny televízny film...Ale chvalabohu:) opak bol pravdou. V celom filme síce nebolo moc postáv (až tri) ale to úplne stačilo na výborny dej..super natočené.. ()

merigieren

hodnej, zlej a ječící nahatice si vydrží hodinu a půl povídat, chodit na záchod, taky na sebe často míří pistolí, ke konci jí i použijí. Je fakt, že začátek bezeslov byl hezkej, nekonečné zvraty každých 5 minut, udržují pozornost, ale jinak mi něco k dokonalosti chybí... ()

Rockerman

Chovám velkou úctu k tvůrcům, kteří dokažou s minimem prostředků, herců a v omezeném prostoru vytěžit maximum. Aby udrželi divákovu pozornost musí šetřit dialogy. Nějaké bezduché žvanění by film znehodnotilo. Při účasti jen tří herců se musí stále něco dít a nesmí být nouze o překvapení. A právě ve vztazích všech tří aktérů se tu skutečně dějí až neskutečné zvraty. Je tu cítit také lehký komediální nádech ( nebo spíše tragi-komediální). Gemma se mi více líbila jako lovkyně čarodějnic, tady se mi zdá taková "oplácaná". Na druhou stranu zase ukázala i jiné tělesné přednosti, než jen hezkou tvářičku. Čtyři hvězdy zcela jasné, tu pátou si ještě rozmyslím. ()

lemonova

Musím priznať, že mňa odrovnal až záver.. po celý čas som čakala, či v tejto hre na mačku a myš bude niečo viac - a dočkala som sa. Hoci to, čoho som sa dočkala, bolo možno pre niekoho iného také nenápadné a nepatrné, že sa nedočkal ničoho. ;) ()

muskcz

Velmi originální po všech stránkách, ale podruhé bych to vidět nemusel. J. Blakeson je frajer; debutní scénář i režie a hned taková pecka. Dejte mu peníze a vyprodá kinosály. :-) ()

papaguy

Trochu moc se hrálo na náhody, které děj posunuly do potřebných kolejích, ale vše v mezích únosnosti. Kouká se na to dobře a kvality převažují nad nedostatky... Nakonec nejsilnější zbraň je psychologie a manipulace. Težko říct, který z těch tří byl větší syčák.:-) - Fandil jsem samozřejmě Alici.:-) Komorní krimi na pomezí s psychologickým dramatem a tragikomedií? Líbil se mi i mírně otevřený konec. Skvělá kamera, výborná hudba. ()

Hartigan

Nezávislý filmeček připoutá k obrazovce už od počátku svým promyšleným scénářem, který je nacpaný neočekávanými obraty, a dále si mě zcela podmanil atraktivní hudbou z dílny Marca Canhama, který by si už taky konečně zasloužil svůj profil na ČSFD. Ihned jsem si po něm oblíbil anglickou dračici Arterton, nejen kvůli tomu, že nám ukáže hned v úvodu na kameru vršek, ale hlavně proto, že ve své roličce bezbranné rukojmí je z celkových tří herců na place nejvíce na špici. Z předem připraveného plánu se nakonec vyvine pořádně napínavá divočina plná přetvářek a snahy zachránit si půlky před vězenskými tepláky. Taková netušená překvapení by ze zahraničí mohla přicházet častěji. ()

tranquill

Thriller o manipulaci s lidskou důvěrou. Podle hodnocení jsem očekával víc, ale nedostal, herecké výkony nic moc, režie ničím nepřekvapila. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010