poster

Zakázaná zóna

 • Velká Británie

  Monsters

 • Slovensko

  Zakázaná zóna

 • Slovensko

  Monsters

  (festivalový název)

Sci-Fi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2010, 94 min

Režie:

Gareth Edwards

Scénář:

Gareth Edwards

Kamera:

Gareth Edwards

Hudba:

Jon Hopkins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  **

  Nie len, že dej je poriadny WTF (armáda si nevie poradiť s debilnými tvormi z vesmíru, ľudia sa plahončia cez zamorené územie len v maskách aj to len niekedy, dvojica sa musí dostať práve teraz na druhú stranu), neponúka ani len adekvátnu dávku napätia vyplývajúcu z danej situácii (snáď len 2 scénky stoja za to).(17.10.2010)

 • Fr
  *

  ,,Pohněte, není tu bezpečno“.... Kauldner má úkol – dopravit domů šéfovu dceru. A tak cestují, mluví neobyčejně obyčejně, v telce běží novinky o monstrech, on ji chce vojet a ona nechce vypadat jako štětka a celý, CELÝ je to ukrutánsky nezajímavě nudný, asi proto, že tady často nejde vůbec o monstra. Dva herci (mezi kterými to funguje jako mezi námi dvěma) obklopeni neherci, kamera a kulisy navozující atmosféru katastrofy nám předvádějí, jak se dá dostat z infikované zóny v Mexiku do USA. POTŘEBUJEŠ TO VĚDĚT???? Pár lidí jistě namítne, že film ukrývá hodně myšlenek a kumštu. Sorry, přemejšlejte si o nich sami!!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, kolik mi ve slušných novinách zaplatí za fotku šťastnýho dítěte. 2.) Obdivuji filmy, které mě nutí přemýšlet – o čemkoliv. 3.) Ve filmech obdivuji neherce. 4.) Koupil jsem si na tržnici kameru a chystám se natočit film. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(4.2.2011)

 • JAn
  ****

  I don´t want to go home... Největším problémem filmu je špatně postavená reklamní kampaň; trailery, slibující akční film, i samotný název, lživě vábící na epickou podívanou. Ve skutečnosti se jedná o pomalou road movie, ve které jde především o osudy dvou cizinců a jejich vzájemné poznávání na cestě karanténním územím. Se samotnými monstry je divák v průběhu filmu konfrontován pouze třikrát. Přiznám se, že ´sem sám čekal akční béčko plné krvežíznivých mimozemšťanů a hektolitrů digitální krve, ale ve výsledku ´sem dostal mnohem víc. Monsters totiž oplývají Edwrdsovým nadšením, pílí a formálním pojetím, ohromují nádhernými scenériemi, trikovou složkou, strachem z neviděného (zatěžko říct, jestli to byl původní záměr) a příjemným jiskřením mezi oběma hrdiny. Atraktivní a funkční. Dokonalý příklad toho, jak málo stačí k natočení malého velkého filmu. Navíc v sobě nenese žádný politický podtext a nesnaží se nijak moralizovat, jak je toho u filmů s touto tématikou zvykem.(4.2.2011)

 • Legas
  *****

  Děkuji za tento inteligentní sci-fi film, spíše tedy drama / road movie. Pátou hvězdičku dávám za samotnou realizaci filmu, že si někdo dal tu práci vyprávět příběh mimo zaběhaná klišé béčkových sci-fi hororů s bezdůvodně krvežíznivými monstry. Je to podvod na mainstreamového diváka, ale o to víc tomuto filmu fandím. Protikladem tomuto filmu budiž Světová invaze.(26.7.2011)

 • Gilmour93
  **

  Práce s lokacemi a fantazií diváka, která má určit, co se tady vlastně odehrálo, tísnivý pocit s přibližováním se k "válečné zóně", nezájem USA o to, co se děje "za vysokou zdí", mezilidské vztahy.. Něco mi říká, že fosforeskující hlavonožci, co se muchlují nad benzínkou, až to konečně rozhýbe jazyky i lidských hrdinů, nebyli tím nejpodstatnějším, ale ten druhý plán zkrátka nefungoval a nebo, což je mnohem horší, tam prostě nebyl. Z koláče rozpočtu evidentně nejvíc ukously informační cedule a banány pro vřešťany, aby nelezli do záběru..(22.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace