Zakázaná zóna

Sci-Fi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2010, 94 min

Jon Hopkins
  • paascha

Aniž bych to musel absolvovat, verbalova vize rozboru je natolik odstrašující, že švihám odpad z fleku:-)))(14.12.2010)

Romantická sci-fi road story (akční monster horor rozhodně nečekejte), odehrávající se poblíž (a uvnitř) karanténního pásu země mezi USA a Mexikem, který je už pár let infikován nešťastně importovaným mimozemským životem. První polovina filmu je nepříjemně nudná (nic než dva nijak zvlášť charismatičtí cestující), druhá jednoznačně zachraňující, tedy lepší, zajímavější, atmosferičtější. Po vizuální stránce je to film (vzhledem ke svému mini rozpočtu) vytřískaný až na obdivuhodný max, vše vypadá přesvědčivě a to i včetně občasně se zjevujících gigantických chapadláků. Škoda, že se zakázaným územím neprojdeme o trochu déle, a že snahu o co nejvyšší realističnost nezanedbatelně kalí nízká pravděpodobnost celé situace (zazdít?? ne, vyhladit!) včetně několika dílčích blbostí. Ale jo, můj dojem je nakonec dobrý, určitě i díky parádnímu závěru filmu.(2.2.2011)

• tron

„Nebudeme sa rozprávať o niečom inom? Napríklad vtipnom?“ Dobre, budem chladnokrvný. Film sa volá MONSTERS, odohráva sa v monštrami zamorenej oblasti, pričom monštrá v priebehu filmu zabijú/zožerú viacero vedľajších postáv. NIČ Z TOHO nevidíme, maximálne počujeme zvuky ako z JURSKÉHO PARKU a sem-tam v tme zahliadneme (alebo sa nám to zdalo?) dve tri chápadlá. Niektorí diváci budú zrejme argumentovať tým, že monštrá majú byť len kulisou pre romantickú melodrámu. Tá je ale totálne nezaujímavá (obaja herci sú v lepšom prípade „akceptovateľní“). Ak chcel režisér nakrútiť romantiku, načo do toho vôbec strkal monštrá? MONSTERS je slabučký film o monštrách (resp. o nich vôbec nie je, neuveriteľné) a rovnako slabučký film o láske (dve o ničom postavy chodia a čudne po sebe pozerajú). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/agresivne-ufo/401-monsters-4o-(20.10.2010)

Skvělý a netradiční kousek o monstrech (skoro) bez monster. Edwards umí vymáčknout atmosféru z neviděného podobně jako třeba Abrams nebo Spielberg hlavně díky zvukům a prací s kamerou, se světlem. Mrazení v zádech a napětí o tom tenhle film je, ne o solidně trikově (za ty prachy!) zvládnutých mimozemšťanech.(29.6.2011)

Říkal jsem si, že by to mohla bejt kravina, ale že je to pořád sci-fi, tak jsem se rozhod na to ze zajímavosti mrknout. Nakonec jsem za 15 tisíc dostal naprosto prvotřídní film, který nezaujme akčností, ale civilností celého příběhu. Film totiž na úkor peněz neukáže tolik, ale přesto jsem celou dobu měl pocit, že sleduju cestu, kterou by si mohl projít každý, kdyby se dělo to, co se děje v samotném filmu. Sympaticky to překvapilo, včetně kamery, která se neklepala. Co pak člověk může chtít víc? Pro mě čtyři z pěti monster, který jste ve filmu mohli vidět.(13.2.2011)