Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

Sabrewulf odpad!

Snaha byla a to se cení. Ale to je asi tak všechno. Opět klasická mladická nevyzrálost (čti nesoudnost) "vytvořím nějaký počin a ten jde okamžitě do kina". Je to vlastně stejný princip jako Superstár, kdy si každý mladý myslí, že nepotřebuje žádnou základnu a hned mu bude svět ležet u nohou. Za zmínku stojí některé úsměvné scény jako např: hlavní hrdina sestřelí monstrum, které celou dobu vypadá docela obrovsky a jakože strašlivě, přičemž se z něj nakonec vyklube jen "Srnčí ratlík" ( a ještě legračně hořící). ()

Hamaradža

Katastrofa sa nekoná. Iba prehnane ambiciózne, poloamatérske scífko s ultimátnym námetom, celú dobu oscilujúce medzi gýčovou trápnosťou (prameniacou z prílišného brania sa vážne), vykrádania a kombinovania všemožných žánrových klasík a často i milou nadšeneckou snahou chalanov, ktorí sa v prvom rade bavia. CGI tu (samozrejme v rámci osemtisícového mikrorozpočtu) vôbec nie je tak na zahodenie, ako som očakával a viac než za tvorcov, mi bolo trápne za povýšeneckých čsfd trotlov typu "Slatkac". Úprimne, mám z filmu pocit zaujímavej a trochu bizarnej dobovej rarity z "mŕtveho" obdobia porevolučnej slovenskej kinematografie. Guilty pleasure čerešničkou na torte je samozrejme Desmod v titulkoch. Jedinou skutočne zásadnou chybou projektu tu ostáva fakt, že sa dostal do kinodistribúcie - nepatril tam. ()

Dexter1

Prvý koment. Immortalitas už v traileri navádza na skutočne efektami a akciou nabitý film. Bohužiaľ tam to ostalo. Celý film je postavený na neoriginálnom nápade, celé sa to ťahá, gradácia je nulová a akčných scén je ako šafránu (a všetky sú v traileri). Ani efekty a grafika celého filmu nie je moc podarená a herecké výkony pôsobia skôr vtipne. Na druhej strane som veľmi rád, že takéto niečo vzniklo a nebáli sa tvorcovia do toho ísť a rozhodne sa teším i na ďalšie podobné filmy zo Slovenska. ()

Havenohome

Konečne som sa k tomu dostal. Jedna hviezda za guilty pleasure momenty edwoodovského typu. Rehotalo sa celé kino. Csino hrá postavu nesmrteľného pútnika, a táto rola ho skutočne urobila nesmrteľným. Jeho herectvo je nechcená ale bravúrna paródia drsňáckých akčných hrdinov. Režisér E.B. je snílek, ktorý chodí rád do kina. Naučil sa nejaké triviálne postprodukčne triky a natočil Immortalitas. Viac ako guilty pleasure momentov je tam tých nudnýc pasáži, keď Csino chodí s puškou prázdnymi ruinami. Je to celé zlé, o tom žiadna debata. Na druhú stranu, keď sa nad tým zamyslím, tak aspoň ten film neobhajuje ešetebáckych kolaborantov, nezobrazuje ženy ako sliepky, nešíri stereotypy o rómoch a nesnaží sa bezzubo a onanisticky kritizovať sociálnu realitu. To robia všetky ostatné slovenské filmy a vačšinou regulérne za štátne peniaze. Immortalitas je aspoň taký zlý film, že sa na ňom miestami dá dobre zabaviť. ()

tommy187 odpad!

Otrasný film. Viete v čom spravil Erik Bošnák obrovskú chybu? Hneď jeho prvý film bol celovečerák. To je naozaj hrozné. A navyše počul som, že v kine bol tento film mimoriadne propagovaný. No buďme úprimní, pozitívne ohlasy to naozaj nemalo :). Veď koho zaujíma film bez pointy a so štyrmi námetmi? Jediné čo je na filme dobré je výkon jedného herca Pavla Višnovského a soundtrack, ktorý bol mimochodom výborný. No ale odpad to určite nezvráti. ()

• První slovenský film natočený ve 3D. (Bart)
  • Práce na akčních scénách koordinoval Konstantin Maličenko z Moskvy, který pracoval například na filmech Rychle a zběsile 2 (2003) či Wanted (2008). (Sufferer)
  • Natáčanie prebiehalo od marca do mája 2010, slovenská premiéra bude vo februári nasledujúceho roka. (tom88)