Ve více než třicet let starém sci-fi snímku zobrazuje oscarový režisér Richard Fleischer nám nepříliš vzdálenou budoucnost, rok 2022, v níž přeplněná Země zápasí s nedostatkem potravin. Poslední spásou je syntetická strava Soylent, o jejímž původu jsou jen nejasné zprávy. Charlton Heston jako detektiv Thorn přichází při vyšetřování vraždy jednoho z vrchních představitelů Soylentu na hrůzné tajemství... (oficiální text distributora)

Stejšn

Neuvěřitelně špatně natočený film, se zajímavým námětem. Kvalitní remake by v tomhle případě byl na místě. ()

Doutas

Jsou dva důvody proč vidět Soylent Green. Jedním je neotřelá policejní taktika pro rozhánění demonstrací, která využívá novou generaci antonů ve formě bagrujících tatrovek s přiznačným názvem "scoop squad", a tím druhým je tip pro realitní makléře na zvýšení prodeje bytových jednotek přidáním spoře oděného sexy "nábytku" do bytové výbavy. ()

LukeKiller

Konečne som sa odhodlal na pozretie tohoto filmu na základe výrobku Mana (ktorý je okopírovaný Soylent z USA - skade moja zvedavosť vznikla je asi jasné). Keby ten film mal tak 45 minút tak by to mohlo byť dobre vypointované a zaujímavé. Bohužiaľ film má skoro sto minút a je neuveriteľne rozvláčny, motivácie postáv mi ostávali polku času záhadou a dokonca aj samé odhalenie pointy bolo trapné :(. Sklamanie. ()

CorvusBlek

Tak půl na půl, myšlenka dobrá, zpracování o dost horší.Má to být z budoucnosti, ale rok 2022 připomíná spíš rok vzniku 1973, což je škoda, stačilo vymyslet pár technických vychytávek a aspoň trochu futuristické kostýmy. Ale celkově vzato, nebylo to špatné, viděl jsem horší komerční"hitovky"typu Planeta opic apod.kde ani vysoký rozpočet nezáchránil film...60% ()

Pawouk123

"Lidi byli vždycky odpad. Ale svět byl nádherný." Líbí se mi často úsměvné zobrazování blízké budoucnosti ve sci-fi filmech z 50.-tých až 70.-tých let. Tohle moc úsměvné nebylo. Asi proto, že na mě nepůsobilo až tak nereálně... ()

gpx

Tenhle film stojí za to vidět právě teď. Podívejte se a zkuste si představit jak by se asi američtí představitelé zachovali vůči člověku, který by šokující fakta o Soylent Green zveřejnil. Chovali by se Obama, Kerry a další jinak než v případě Edwarda Snowdena? Já si myslím, že ne. Padala by stejná prohlášení o vlastizradě a whistleblowerovi by šlo o krk. ()

Ziriath

Ani mě tak nešokovalo to hlavní, protože to už jsem věděla předtím, a nešokovalo by stejně. Horší byl přístup k ženám 'nábytku'. A nemůžem říct, že by to bylo prostě dobou vzniku - již několik let nazpět kapitán Kirk v původním Star treku vysvětloval otrokyním a robotkám, že jsou lidské bytosti a balil by je zcela obvyklým způsobem. Tady hlavní hrdina jedné takové společnici hned poručí jít s ním do postele, no blila bych. A v přelidněném městě lidi spí v barácích na schodech(!) - zkoušeli jste někdo ve střízlivém stavu spát na schodech? Nejde to, co? Přitom ulice jsou v noci prázdné. Místy jsou až komické scény, třeba jak demonstranty nakládá lžíce bagru. Celkově vzato, pokud neznáte to hlavní a nedojde vám to hned na začátku, je film ztrátou času. ()

Dacsus

Dobrý príklad, že len dobrá myšlienka nestačí, ak je film natočený sračkoidne (podobne ako Logan's Run). Andromeda Strain z 1971 (alebo 2001 z 1968!!!) je jasný príklad, že to šlo slušne natočiť už v tej dobe. ()

jopal

Zub casu sa uz sice pod tento film podpisal, ale v dnesnej blaznivej (covid) dobe je maximalne futuristicky s vybornou pointou. Mame za chvilu jest cerviky a chrobaky, mozno vy mladi v buducnosti aj "soylent green". ()

Heywood

Dávám 75%, protože SPOILER:! myšlenka, že korporáty začnou k výrobě jídla požívat zemřelé lidi není až tak nemožná, a co by globalista pro peníze neudělal. Film sice měl tempo roku 1973, ale ono sýčkování, jak to bude v roce 2022 připomíná dnešní ekoblbce, kteří také vidí konec světa každým druhým rokem. Heston nezklamal a ta role kradoucího policajta byla výborná. Kamera ponurá, doba, kde ženy tvoří jen "příslušenství" zaváněla nacismem a totalitou, čímž scénář obstál a hudba oscilující mezi moderním jazzem a sci-fi byla dobrým doplňkem. Na svou dobu výborné, dnes sice s nadhledem mírně úsměvné, ale varování před globalismem bylo velmi trefné. ()

bystroocko

Tíživá atmosféra a pochyby o tom, co vlastně člověk vkládá do úst zaplašené hladem a strachem o další přežití, strašlivé tušení a pak jen hromada otázek. Film, který mi zpracováním přišel opravdu zastaralý a vnímala jsem na něm hlavně jeho atmosféru a prostředí, a vnímala jsem ho hodně jako "starý film", přestože u hromady ještě starších filmů takový pocit nemám... Každopádně stojí za shlédnutí a utkvěl mi v paměti. ()

kojot.name

Ano, pointa skutečně není překvapivá, ale zpracování prostředí a chování lidí v něm mne velmi zaujalo - ten všudypřítomný a logický oportunismus, zcela samozřejmý i pro kladné hrdiny, krásné dívky patřící k luxusním bytům hrstky bohatých jako nábytek či inventář - a také tak označované ("furniture") a další pěkné hrátky s posunem významů slov atd. Líbilo. ()

endymion

Mrazivá vize blízké budoucnosti, kdy hrozí přelidnění a nedostatek jídla. Skoro bych řekl, že pomalu nastává čas na remake. ()

RoyBatty444

Veľmi stroho zinscenovaný s kvalitnou predlohou, ale bez nutnej štipky soli, ktorá by dodala filmu ten správny šmrnc. Neľútostné podmienky sú stvárnené dobre a ako protiklad extravagantný byt v štvrti horných asi 10 lebo film je veľmi minimalistický ako v scénach tak asi aj v rozpočte. Až na vtedajšiu hviezdu Hestona a pár známych hercov. Výzia budúcnosti je veľmi nepresná a neponúka okrem toho čo už divák pozná zo Star Treku (a aj toho je len za náprstok: dvere na fotobunku, herné automaty Computer Space od Atari) nič nové. Nakoľko sa vo filme ešte stále jedná o budúcnosť nestojí remake-u nič v ceste...do roku 2021. ()

StarFsh

Film zo zaujímavou myšlienkou, ktorý však spracovaním a výpravou pripomína skôr lacné B-éčko. Dalo sa to určite natočiť aj lepšie. ()

StaryMech

Příběh o zeleném tofu budoucnosti, (lety ?) tu a tam trošku zvětralý, mě oslovuje dodnes. Atmosféra jak se na antiutopii sluší, Robinson ve své poslední roli, dobře odvedené akční scény, závěr, na který chtě nechtě nelze zapomenout. ()

TylerD.

Nepamatuji si film, který by mě tolik přesvědčil o tom, jak moc krásná je příroda, které si ani teď, po padesáti letech od vzniku filmu, stále nevážíme. Katastrofální stav přelidněné, zbídačené planety a hrůzy, které z něj plynou jsou vykresleny ještě lépe. Je s podivem, jak takto jednoduchý příběh, jehož zapáchající pointu jsem tušil už při přečtení obsahu filmu, ale o kterou tu vůbec nejde, může nést tak hluboké a silné poselství. Na tento film jsem potkal odkazy z mnoha komentářů. Při pohledu na jen lehce nadprůměrné hodnocení, jsem byl vždy zvědavý proč. Být příběh a děj lepší, bylo by to o 10 víc. Takhle 80 %. ()