SeaRex 3D: Výprava do časů dinosaurů

• Francie

Océanosaures 3D : Voyage au Temps des Dinosaures

IMAX / Dokumentární

Velká Británie / Francie, 2010, 41 min

CITÁT - To, co té noci uviděli, nepatřilo žádnému žijícímu tvorovy........... Tak tedy vzhůru do minulosti - pěkně pomalu a od začátku. Jeden z nejlépe vyprávěných a nejsrozumitelnějších dokumentů o dinosaurech a vzniku života na naší Planetě. Pořadem nás provází Georges Cuvier (1769 - 1832) otec paleontologie. CITÁT - Nebýt zkamenělin, nikoho by ani nenapadlo, že Země prošla během svého vývoje několika po sobě jdoucími epochami.........(9.4.2013)

Pokud se chcete kochat 3D efekty vystupujících hlav pravěkých ryb, či dokonce samotného "Sea Rexe", nechoďte na to, budete zklamáni. Předností filmu je spíše názornost a přehlednost. Film je určen dětem, ale těch informací na ně bude asi moc.(19.2.2011)

• dkas

Já tomu prostě nevěřím. A basta. Jako že na základě nějakých kostí udělají figuru, zjistí, co (koho) ten "plaz" žral a ukážou, jak rodil, z toho odvodí, že vládl mořím, byl vynikající plavec a ještě dodají, jaký byl samotář... Kdyby řekli, domníváme se, chápu, ale předkládat něco takového jako holou pravdu, to chce kuráž :) Animačně slabší průměr.(4.4.2015)

A tak celkem to bylo zajímavé. Efekty v IMAXU zážitek o dost vylepšily. Něco se i váce dovím. Některé pasáži byly méně zábavné, ale většinou jsem se bavil. Je to takový perfektně-vizuálně vytvořený dokument, který je postavený především na 1 shlédnutí. Čtvrtou hvězdu nedávám, to by musel být dokument stopáží delší a nápaditější. Přesto hodnotím na solidních 67% = ***(20.5.2013)

• IvcaP

Na Searexe 3D jsme měli jet se školou, proto jsem nejdříve hledala informace - o čem film je, hodnocení atd. Když se díváte na ukázky, film vypadá velice zajímavě, ale v kině jsem byla HODNĚ zklamaná! Těšila jsem se jak se budu bát až budou dinosauři proti mně a budou otvírat tlamy :), ale nic takového jsem ve filmu nenašla! Prvních 15 minut jsem se hrozně nudila a koukala všade možně. Pak mě to na chvilku vzalo. Tak půlku filmu si vůbec nepamatuju, protože pro mě byla nezajímavá. Film byl hlavně strašně krátký, ale to mi potom ani moc nevadilo. Byla jsem ráda, že můžu odejít. 3D Filmy mám ráda, ale tento se mi moc nelíbil, viděla jsem už i lepší.(24.4.2011)