SeaRex 3D: Výprava do časů dinosaurů

Océanosaures 3D : Voyage au Temps des Dinosaures

IMAX / Dokumentární

Velká Británie / Francie, 2010, 41 min

• strikeman

Vizuálně pěkně zpracovaný podprůměrný dokument ... 50%(24.8.2014)

• Frajer42

No tedy mám - li být zcela upřímný, tak musím říct nic moc. Děj zajímavě podaný a slušně hudebně podpořený, ovšem jeho informační hodnota je hodně nízká. 3D technologie se tady také příliš nepředvedla. Hodně věcí si plave v poklidu v pozadí a většina vodních plazů nemá ani nejmenší pomyšlení zaútočit na vás. Většina všech grafů vyskytujících se v dokumentu, a věřte že je jich skutečně hodně, rovněž necítí potřebu vystoupit z obrazovky na nějakou delší vzdálenost. Dokument má však 40 minut, a to je stopáž stravitelná takřka pro každého. Rozhodně však dokument nějak výrazně nezavrhuji. Sem tam dostane divák možnost se i pokochat. Je to však zážitek nepříliš hojně se vyskytující. Nebojím se říct, že jsem viděl mnoho dokumentů vizuálně lepších a né všechny byly podpořeny 3D technologií. 2*.(1.1.2012)

• dkas

Já tomu prostě nevěřím. A basta. Jako že na základě nějakých kostí udělají figuru, zjistí, co (koho) ten "plaz" žral a ukážou, jak rodil, z toho odvodí, že vládl mořím, byl vynikající plavec a ještě dodají, jaký byl samotář... Kdyby řekli, domníváme se, chápu, ale předkládat něco takového jako holou pravdu, to chce kuráž :) Animačně slabší průměr.(4.4.2015)

Ve 3D tezko co zkazit. Dokumenty jsou hezky v podstate vsechny.(27.3.2011)

A tak celkem to bylo zajímavé. Efekty v IMAXU zážitek o dost vylepšily. Něco se i váce dovím. Některé pasáži byly méně zábavné, ale většinou jsem se bavil. Je to takový perfektně-vizuálně vytvořený dokument, který je postavený především na 1 shlédnutí. Čtvrtou hvězdu nedávám, to by musel být dokument stopáží delší a nápaditější. Přesto hodnotím na solidních 67% = ***(20.5.2013)