SeaRex 3D: Výprava do časů dinosaurů

• Francie

Océanosaures 3D : Voyage au Temps des Dinosaures

IMAX / Dokumentární

Velká Británie / Francie, 2010, 41 min

Čisto dejepisná záležitosť pre deti. Síce technicky pekne spravená (všetky tie priestorové grafy a špirály pri vysvetlovaní časových období sú fajn), ale príbehový či audiovizuálny zážitok, kvôli ktorému na film príde väčšina ľudí, nehrozí. Pohyby a grafika dinosaurov je iba na úrovni drahšieho televízneho seriálu.(18.2.2011)

• JohnMiller

Toto bolo vyslovene trápne. Je mi jedno či to bolo určené primárne pre deti alebo nie. Bolo to skrátka hrozné. Tešil som sa na namakané efekty morských predátorov s čias minulých. čakal som aspoň že vizuálna stránka ma strhne. Nedúfal som že mi to vyrazí dych ako v detstve putovanie s dinosaurmi čo je pre mňa dodneska kult ale toto som nečakal. Totálne trápny pseudopríbeh tínedžerky ktorá nevie že ľudia nežijú na zemi milión rokov a rozpráva sa s duchom nejakého významného paleontológa. Toto by som ešte ako tak prekúsol, ale tie hrozne odfláknuté dinosaury už nie !!! Ich výzor a pohyby všetko to vyzeralo lacno kde sa na toto hrabe putovanie s dinosaurmi. úplne sfušovaná práca šmejdov za ktorú by som sa dneska hanbil. A je to ešte k tomu v 3D. Jediné čo tu bolo nádherné boli nájazdy na scenérie. Nádherné nedotknuté panenské pralesy. Má to v sebe zaujímavé fakty a ako dokument to bolo fajn dozvedel som sa pár nových vecí takže účel to splnilo. Ale to spracovanie ? 1,5*(3.1.2014)

A tak celkem to bylo zajímavé. Efekty v IMAXU zážitek o dost vylepšily. Něco se i váce dovím. Některé pasáži byly méně zábavné, ale většinou jsem se bavil. Je to takový perfektně-vizuálně vytvořený dokument, který je postavený především na 1 shlédnutí. Čtvrtou hvězdu nedávám, to by musel být dokument stopáží delší a nápaditější. Přesto hodnotím na solidních 67% = ***(20.5.2013)

Ve 3D tezko co zkazit. Dokumenty jsou hezky v podstate vsechny.(27.3.2011)

• Frajer42

No tedy mám - li být zcela upřímný, tak musím říct nic moc. Děj zajímavě podaný a slušně hudebně podpořený, ovšem jeho informační hodnota je hodně nízká. 3D technologie se tady také příliš nepředvedla. Hodně věcí si plave v poklidu v pozadí a většina vodních plazů nemá ani nejmenší pomyšlení zaútočit na vás. Většina všech grafů vyskytujících se v dokumentu, a věřte že je jich skutečně hodně, rovněž necítí potřebu vystoupit z obrazovky na nějakou delší vzdálenost. Dokument má však 40 minut, a to je stopáž stravitelná takřka pro každého. Rozhodně však dokument nějak výrazně nezavrhuji. Sem tam dostane divák možnost se i pokochat. Je to však zážitek nepříliš hojně se vyskytující. Nebojím se říct, že jsem viděl mnoho dokumentů vizuálně lepších a né všechny byly podpořeny 3D technologií. 2*.(1.1.2012)