SeaRex 3D: Výprava do časů dinosaurů

Océanosaures 3D : Voyage au Temps des Dinosaures

IMAX / Dokumentární

Velká Británie / Francie, 2010, 41 min

• IvcaP

Na Searexe 3D jsme měli jet se školou, proto jsem nejdříve hledala informace - o čem film je, hodnocení atd. Když se díváte na ukázky, film vypadá velice zajímavě, ale v kině jsem byla HODNĚ zklamaná! Těšila jsem se jak se budu bát až budou dinosauři proti mně a budou otvírat tlamy :), ale nic takového jsem ve filmu nenašla! Prvních 15 minut jsem se hrozně nudila a koukala všade možně. Pak mě to na chvilku vzalo. Tak půlku filmu si vůbec nepamatuju, protože pro mě byla nezajímavá. Film byl hlavně strašně krátký, ale to mi potom ani moc nevadilo. Byla jsem ráda, že můžu odejít. 3D Filmy mám ráda, ale tento se mi moc nelíbil, viděla jsem už i lepší.(24.4.2011)

Pokud se chcete kochat 3D efekty vystupujících hlav pravěkých ryb, či dokonce samotného "Sea Rexe", nechoďte na to, budete zklamáni. Předností filmu je spíše názornost a přehlednost. Film je určen dětem, ale těch informací na ně bude asi moc.(19.2.2011)

Čisto dejepisná záležitosť pre deti. Síce technicky pekne spravená (všetky tie priestorové grafy a špirály pri vysvetlovaní časových období sú fajn), ale príbehový či audiovizuálny zážitok, kvôli ktorému na film príde väčšina ľudí, nehrozí. Pohyby a grafika dinosaurov je iba na úrovni drahšieho televízneho seriálu.(18.2.2011)

• JohnMiller

Toto bolo vyslovene trápne. Je mi jedno či to bolo určené primárne pre deti alebo nie. Bolo to skrátka hrozné. Tešil som sa na namakané efekty morských predátorov s čias minulých. čakal som aspoň že vizuálna stránka ma strhne. Nedúfal som že mi to vyrazí dych ako v detstve putovanie s dinosaurmi čo je pre mňa dodneska kult ale toto som nečakal. Totálne trápny pseudopríbeh tínedžerky ktorá nevie že ľudia nežijú na zemi milión rokov a rozpráva sa s duchom nejakého významného paleontológa. Toto by som ešte ako tak prekúsol, ale tie hrozne odfláknuté dinosaury už nie !!! Ich výzor a pohyby všetko to vyzeralo lacno kde sa na toto hrabe putovanie s dinosaurmi. úplne sfušovaná práca šmejdov za ktorú by som sa dneska hanbil. A je to ešte k tomu v 3D. Jediné čo tu bolo nádherné boli nájazdy na scenérie. Nádherné nedotknuté panenské pralesy. Má to v sebe zaujímavé fakty a ako dokument to bolo fajn dozvedel som sa pár nových vecí takže účel to splnilo. Ale to spracovanie ? 1,5*(3.1.2014)

• Frajer42

No tedy mám - li být zcela upřímný, tak musím říct nic moc. Děj zajímavě podaný a slušně hudebně podpořený, ovšem jeho informační hodnota je hodně nízká. 3D technologie se tady také příliš nepředvedla. Hodně věcí si plave v poklidu v pozadí a většina vodních plazů nemá ani nejmenší pomyšlení zaútočit na vás. Většina všech grafů vyskytujících se v dokumentu, a věřte že je jich skutečně hodně, rovněž necítí potřebu vystoupit z obrazovky na nějakou delší vzdálenost. Dokument má však 40 minut, a to je stopáž stravitelná takřka pro každého. Rozhodně však dokument nějak výrazně nezavrhuji. Sem tam dostane divák možnost se i pokochat. Je to však zážitek nepříliš hojně se vyskytující. Nebojím se říct, že jsem viděl mnoho dokumentů vizuálně lepších a né všechny byly podpořeny 3D technologií. 2*.(1.1.2012)