Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

Gumrice

Role jak vyšitá pro Tildu, Oscar na dosah. Mladší představitel Kevina se velmi dobře ujal své role a starší ho úspěšně vystřídal. Chladná, napínavá a depresivní nálada se drží až do poslední minuty a film tím dělá zajímavým, i když lehce ujetým. ()

fredisek

Chcete děti? Tak po tomhle filmu už si nebudete chtít pořídit ani štěně! Tak působivé to je. Skvělé drama, thriller, horor. Výběr hudby, která se absolutně nehodí k závažnosti příběhu, je vynikající. Nic není tak depresivního jako kombinace optimistické Everyday a životního svinstva, které jste si nezavinili sami. ()

loco

Já to říkal, že malý děcka dokážou bejt vypočítaví, a rodiče mi to nikdy nevěřili, že jsou prej malý a nic nechápou. Jásnýý .... ()

Tomu.Ver

Veľa tichých miest, čo je ale v tomto prípade veľkým plusom. Človek má po vzhliadnutí strach a zároveň dúfa, že snáď nebude mať také ''šťastie'' ako Eva. Good Job :) ()

Oralfabet

Hodně intenzivní zážitek. Chápu, že to někomu může přidat jako natahování velice jednoduchého příběhu na příliš dlouhou stopáž, já to tak však neviděl. Místo příběhu tu šlo spíš o navození atmosféry a o vcítění do Eviny situace. Proto toho moc nevíme o Kevinovi samotném, nevíme, proč se chová tak, jak se chová a tak nikdy nemůžeme vědět, jak se zachová příště, stejně jako to nemůže vědět Eva. Uteklo mi to celkem rychle a fakt se mi líbilo jak to bylo natočeno, hodně pozornosti bylo věnováno detailům a režisérka toho prostřednictvím svých záběrů umí sdělit fakt dost. Herecky navíc bezchybné, hlavně mě dostal Ezra, u něhož jsem pro všechny ty Justice Leagy a Fantastická zvířata zapomněl, že taky umí fakt hrát. Takže jo, naprostá spokojenost. 9/10 ()

Kroupa

Velmi originální způsob vyprávění. Výrazové prostředky filmu jsou velmi bohaté a já se obávám, že význam řady z nich mi unikl. Všudypřítomná červená je celkem jasná, ale co ta ústa/žvýkání/jídlo? Budu o tom a o dalších věcech ještě přemýšlet. Na závěr jedna čistě technická - jak se zvládl zamknout ve škole zvenku? ()

thunnus

K filmu jsem měl velká očekávání, která nakonec ale nebyla úplně naplněna. Jistě, Tilda Swinton je skvělá, její postava je výborně zahraná a uvěřitelná, ale postava Kevina je až přílišným ztělesněním zla a nikde není vidět jeho vnitřní myšlenky a důvody jeho jednání natož, aby bylo vysvětleno pozadí vývoje jeho charakteru. Prostě se mi nějak nezdálo, že takhle jednoduše se z dítěte/člověka stane psychopat a už vůbec nevěřím, že se jím jentak jednoduše narodí. Nejsem sice psycholog, ale pochybuju, že by Kevin dělal věci, které dělal, jen pro vlastní pobavení, vlastně bez důvodu. Nebo v to aspoň doufám.. ()

Gore

Takhle to dopadá, když se vám narodí malej parchant a vaše výchova je příliš liberální. Depresivní to je, ale zas ne tolik, aby to bylo pro silné žaludky. Celý film sledujeme malýho hajzla, který již od batolete manipuluje se svými rodiči, hlavně s matkou a oni se nechají. Pak z něho vyroste větší grázl a furt si jeho matka nechá od něj srát na hlavu až se z něho stane nenávistnej parchant, co nenávidí celý svět. I když se nám určité časové roviny prolínají a formou flashbacků se vracíme do minulosti a zase do přítomnosti, nebo nás to posouvá v čase dopředu, tak je to přehledné. Spíše takové průměrné či lehce nadprůměrné dílko, už z toho důvodu, že mě tam dost štvala nečinnost matky vůči excesům syna. Víckrát bych to vidět nemusel. ()

j0nathan

Malý Kevin to je šmejd, před šípy se máme krejt. Depka film to mírně byl, děti kradou hodně sil. Tilda Swinton hrála skvěle, Kevin, ať jde do pr... děcáku. ()

Blueeyes

"Zajímá mě jen jedna věc.... Proč?" Ano, tak to mě taky zajímá. Film klade mnoho otázek, ale na moc toho neodpovídá. Je to takové vyprávění - nevyprávění. Jako by všechno to zásadní chybělo, nevíme nic o motivech, pohnutkách, myšlenkách. Herecký výkon Tildy i Ezry je super, ale upřímě, to není všechno co od filmu čekám. Chtělo by to lepší vyprávěcí strukturu, trochu té posloupnosti bych tam přisypala. Tohle je takové hektické skákání z šišky na pampelišky :-) Střípky zážitků drogově závislé fretky. Jinak samosebou téma je otřesné, děsivé, znepokojující.... jenže takhle chladné bezemoční zpracování mi k tomu abych pronikla hlouběji fakticky nestačí. ()

petikacka

To byl, ale divný film. Podivně sestříhaný, ne moc pochopitelný, vlastně nic nevysvětlující a tím pádem ho musím zařadit do kategorie umělecká fantasmagorie. Nic to se mnou neudělalo a vlastně jsem ho moc ani nepochopila. Kdo je tady větší zlo? Bezemoční matka? nebo neurčitě zosobněný otec? a nebo divný Kevin, který je dle všech doktorů naprosto v pořádku, ale evidentně není? Osobně mi ten film přišel jako ztráta času a když už tyto typy filmů, tak Damien to jistí zcela určitě. Za mě znuděných 65% ()

KOZEL84

Škoda,že tu někdo nepřipsal mysteriózní-horor a malému Damienovi neplápolaly v očích plameny pekelné,protože pak by tenhle geniální manipulátor v posrávačkách,vypadal o hodně reálněji a nemusel bych přemýšlet,který člen rodiny je větší dement.Jestli tat'ka,který měl Kevčovi k patnáctinám rovnou koupit kalacha,''milující'' mamča Klotilda,nebo samotné jeho vypičenstvo Kevča,za kterým by měli tak třísknout mříží a nikdy už o něm nemluvit.No Robina Hooda bych po tomhle děcku nepustil,páč prej jde s lukem vystřílet půl školy.Ještě jednou s lukem!A že depka?Kdyby takhle vypadala depka,tak na ně psychiatři můžou místo antidepresiv,předepisovat dvě deci jahodového džusu a půlhod'ku denně na sluníčku.Tak bych řek,že sem asi na tuhle utahanou pičovinu s dvouma hvězdama ještě moc hodný chlapec! ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)