poster

Guzaarish

Drama

Indie, 2010, 126 min

 • rigby
  ****

  Překvapivě film, který stojí za to vidět. Nejen po výtvarné stránce je to zážitek. Nicméně téma je už trochu ohrané, ale stále zabírá. Ty slzy na konci jsou opravdové a skutečné je i poselství tohoto příběhu: "Život je příliš krátký, ale je dost dlouhý, když jej žijete celým svým srdcem."(1.4.2012)

 • Tuax
  *****

  Můj desátý film s vystoupením Hrithika a i když nyní dávám počtvrté pět hvězd, tak pro mě je tohle zatím nejlepší film co jsem s ním viděl. Už tím, že se to vyhnulo akční rovině a taky tím, že je to dramatické. Pak je v tom i trocha kouzelnictví, které mám rád a tady si pěkně vyhráli sice ne s kouzelnickými triky, nýbrž s filmovými, ale pěkně se na to koukalo. Obzvláště jeho první scéna s nafukovacím průhledným míčem, ta byla úchvatná. Na to že Hrithka v pdostatě moc nemusím, se mi tady i hodně líbil, což je zvláštní na to, že tu z něj hrála v podstatě jen hlava. Trochu paradoxní bylo to jak moc se v tom mluví o utrpení, bolesti atd. ale hlavní postava je převážně vysmátá a moc to nešlo s tím ostatním dohromady. Aishwarya jako obvykle působivá dáma. Shernaz advokátka, kamarádka do nepohody. Aditya Roy příjemný učeň. Postavy byly fajn, to že je to indický film zasazený do křesťanského prostředí s indickými herci mi nijak nevadilo. To, že to téma není novotou už vůbec ne, protože tohle jejich pojetí mi sedlo. Pěkná hudba, kostýmy, výprava, stylový příběh, fajn herecké ztvárnění a jeden z těch filmů, který jsem hltal tak, že mi skončil v podsttaě za pět minut a já se divil, že už je konec.(11.1.2017)

 • Niktorius
  ****

  Portugalská koloniální architektura, americké písně, křesťanství, dvojka předních indických herců a Bhansaliho delikátní audiovizuál dávají dohromady vydařené (melo)drama. Že si celý příběh Bhansali "vypůjčil" z filmu Čí je to vlastně život jsem zjistil až po zhlédnutí a dost mě tento objev zklamal, nicméně hodnocení ponechám adekvátní výslednému zážitku. Alespoň do doby, než uvidím ten původní film.(7.1.2011)

 • Lyncha
  ****

  Trochu rozpruplná očekávání před sledováním filmu - nemám ráda Hrithika Roshana a nemám ráda filmy o postižených lidech (tedy ne, že bych proti nim něco měla, ale spíš proti tvůrcům většiny z těch filmů, protože při jejich sledování mívám pocit permanentního citového vydírání). Na druhou stranu mám ráda Aishwaryu Rai. Po shlédnutí musím říct, že jsem si opravila mínění o Hrithikovi a naprosto mě dostala nádherná hudba, pro indické filmy dost netypická, řekla bych. Hlavně díky ní ta čtvrtá hvězdička. Dokonce se ve fimu objevilo i pár překvapivých momentů z minulosti (nebudu dál napovídat) a celý film je zahalený takovým pohádkovým výtvarným závojem. Krásně se na to koukalo.(30.8.2011)

 • NinadeL
  *****

  (3x) Už je to nějaký ten pátek, co jsem se stala přítelkyní indického filmového zázraku. Už mám za sebou nějaké to sdílení nejšťastnějších momentů, které lze strávit s filmem, od uplakaných čtyřhodinových rodinných dramat přes dokonalosti lásek na mnohý způsob po požitek stvořený pouhým řasením sárí. Ale zdá se, že to pravé jsem potkala až nyní. Pokud bych mohla vybrat z celého spektra této nádherné filmové země a udělit šestou hvězdičku, připadla by právě Bhansaliho pomyslnému šperku jménem Guzaarish. Pokud se tak často hovoří o hereckých koncertech například v kontextu s minimalistickými inscenacemi nebo komorními dramaty, věřte, že je možné je neomylně zasadit i do rámu velkého filmu. Mistrovství Hrithika a Aishwaryi nenalézá srovnání v žádné v jejích dosavadní práci a daleko za sebou nechává i jejich první setkání v jinak výborných projektech. Práce s prostředím Mascarenhaseova domu a jeho funkčním zařazením mezi hlavní postavy děje patří mezi skvělé volby a jen umocňuje celkový zážitek. Stejně tak dokonalá barevná kompozice, pravidelné hry s odlišnými náladami, a nepřebernou škálou emocí skládá dohromady požitek nad vším. V tomto příběhu nejde jen o otázku bytí, ale o život sám. "You can call me Ethan now." _ Miluju vlastní zvlhlé oči, které se ani při reprízách nedokáží zbavit slz smíchu ani slz štěstí po celou dobu projekce. #festivalbollywoodskehofilmu(26.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace