Cosmopolis

• Kanada Cosmopolis (více)

Město New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Filty

Od Pattisona jsem teda cekal lepsi vykon, jen co je pravda. Par slusnejch momentu ten film ma, ale kdybyste je vystrihali a poskladali za sebe, vyjde to tak na 8 minut. Trailer slibuje uplne neco jineho, nez vam pak nabidne vyslednej snimek. Vecna skoda. ()

fisus

Při projekci jsem měl pocit,že jsem asi jediný člověk v kině,který se opravdu baví a líbí se mu ,co vidí.A podle zdejších názorů jsem měl asi správný pocit.Jsem zvědavý,kolik bude mít fanoušků po oficiální premiéře.Každopádně já mu nemám co vytknout,i když to byl druhý nejpodivnější film,jaký jsem letos ve Varech viděl(těsně za Holy motors)! ()

jasanka odpad!

Je mi líto, ale na tohle je vážně nedalo koukat. A místích 52% je pro mě teda docela šok. V kině jsme do konce prostě nemohli vydržet, a to se mi nestalo už pěknou spoustu let. Prostředí příšerné, herecké výkony (jestli se tak tomu dá vůbec říkat) prostě děs, scénář jako od člověka s IQ 50. Robert Pattinson u mě pěkně klesl (i když jsem proti němu nikdy nic neměla). ()

Tred2

Cosmopolis se o něco snaží, a já věřím, že někde v základu byla myšlenka. Ale jak to skončilo na papíře, tak se z toho definitivně vytratila. Cosmopolis je vlastně souhrn několika dlouhých filozofujícíh a analyzujících scén, které mají jen zdánlivě nějakou souvislost. Děj samotný je prakticky nepodstatný, audiovizuál mě nenadchl. Herci nejspíš sami nevěděli jak si s tímto úkole počít a tak to všechno taky vypadá. Několikrát se dialogy/monology dostávají do pozice reálné zajímavosti a nezbytečného tlachání, bohužel ve 100% případů to nevydrží do další věty. Cosmpolis se prostě nepovedlo udělat takový jaký asi měl být. Většinu času se to dalo přežít, Pattinson přece jen není úplný béčko, ale s tímhle materiálem na papíře se toho moc víc udělat nedalo. No jak kdo zaseje, tak sklidí, viďte pane Režisére... 35% ()

Viperine

Trochu jiný, už ne ten "starý", extrémní a silně expresivní Cronenberg. Méně šokující, více symbolický. Ale pořád nekonvenčně baví a pořád vede k zamyšlení. ()

vtelenie

niečo sa asi deje, ked aj inak takmer bezchybny Cronenberg dokaze natočit taky bezpointovy blabol. urputne som čakal aspoň na zapletku, nič neprišlo, koniec prišiel az o velmi dlhy cas, a ja som len pičoval a pičoval a pičujem dodnes. ()

Brousitch

"Nejvíce mě na knize zaujala ta její nadčasovost. Když jsem o ní před třemi lety začal mluvit, svět ji teprve začínal dohánět. Popravdě bych měl zájem o ten příběh, i kdyby se odehrával jinde, než ve finanční sféře, ale je to pěkná náhoda a dává vám to jistý nádech a pocit, že netočíte film, ale dokument. - David Cronenberg ()

Wolvie

Návrat k psychotickým kořenům Cronenbergovi nevyšel tak,jak jsem si představoval.Problematickou předlohu se mu nepodařilo správně uchopit pro filmové vyprávění a z filmu se tak nevyhnutelně stala lehounce šokující,ale dost prázdná přehlídka více či méně úchylných scén,které jsou solidně zrežírované,dobře odehrané (Pattinson je nakonec asi to nejlepší na celém filmu!),ale po čase začnou být hodně otravné,dokonce až nesnesitelné.Vlastně jsem docela dost zklamaný... ()

figliar

Dokument o tom, ako sa svet delí na chudobných, ktorý závidia bohatým ich majetok, a ako peniaze a kapitalizmus tvoria svetové nerovnováhy, boje, atentáty... Ako psychoanalýza pre študenta vysokej školy pre štátnicovú tému daj daj. Však v prípade, že sa jedná o film, tak je hodne nedotiahnutý a z hľadiska logickosti absurdný. Vyše polovica filmu sa odohráva v aute, čo by v prípade dobrých dialógov nevadilo, ale to sa prakticky kecá stále o tom istom. Kedy ľudia zistia, že nie peniaze sú zdrojom násilia, ale ľudská povaha a správanie... ()

hazaba

Pár filmů, kde se pořád jen mluví a v podstatě se nic neděje, jsem už viděla, ale tohle nemělo žádné emoce, žádnou katarzi. Výkony herců se pohybovaly od nehraní k přehrávání, snad jen Paul Giamatti stál za to. Myslím, že zbytečně natočený film, který vůbec neodsýpá a spíš se táhne jako žvýkačka. ()

Folky

Nikam nevedoucí dialogy, pár překvapivých situací a někdy nuda. Celkově vůbec nevím, co si o tom myslet. Pattison ovšem překvapivě předvedl skvělý výkon. ()

GOREGASM

Cosmopolis je extrémně chladný a divácky obtížně přístupný snímek, jenž jasně sděluje svou myšlenku a činí tak skrze postavu hyperbohatého mladého byussinesmena, který žije bez nadsázky na jiné planetě než všichni ostatní, na druhou stranu i on řeší svá morální i jiná dilemata. Pattison je překvapivě dobrý a hereckou kvalitu udrží i velká jména v pětiminutových partech (Binoche, Giamatti, Almaric). Pozadu nezůstává ani hightech, téměř kovově ledový vizuál, kterým u mě Cronenberg s kameranem Suschitzkim rozhodně bodují. Bohužel vybroušený styl a precizní individuální výkony se mnou tentokrát nezacloumaly, protože si mě film snad ani jednou nepustil k tělu, totally emotionless. 40% ()

Rockerman odpad!

Natěšený z Map ke hvězdám jsem doufal v další radost. Tentokrát však to šlo úplně mimo mě. Nevím, netuším, nerozumím a ani nechci rozumět. Absolutně nejhorší Cronenbergův film, co jsem viděl! ()

yamk5

najskôr som bol naštvaný, pretože som sa cítil podvedený, potom som sa už bol len naštvaný a nakoniec som bol spokojný, ale v divnom kŕči, sila ()

jakub.uck

Nepochybuji o tom, že tento film zůstane nedoceněn. Nicméně mám pocit, že tuším, proč jej Cronenberg natočil. Díky postavení, které si vybudoval, si to mohl dovolit. A to je dobře. Kolik jiných takových režisérů máme? ()

Petrushka5

Po Východních příslibech jsem byla na Cronenberga příjemně navnaděně, po Nebezpečné metodě poněkud utlomena, nyní otrávena. Cosmopolis byl dle mého názoru v očích režiséra a všech velmi ambiciózní projekt, který toho chtěl hodně a neotřelou formou říct, jenže se to bohužel nepovedlo... Ve výsledků to působí jako užvaněné rádoby intelektuálské cosi s vizí budoucích dnů, kdy náš svět ovládnou znudění spratkové v čele s tím nejspratkovitějším Pattinsonem. ()

Desdemone

Další Cronenbergův film se bude podle všeho jmenovat Houslisti, protože jemu už je všechno totálně jedno. Třeba diváci nebo to, že když adaptuje téma, který se na filmový plátno absolutně nehodí, je dobrý ukázat i trochu vlastní invence a ne jen nechat více či méně dobrý herce přečíst podtrhaný věty přímo z knížky. Paul Giamatti už to nevytrhne. ()

rainman93

Je jen málo filmů, kde byste mohli nalézt více odkazů a symbolů, než právě v Cosmopolisu. Od křesťanství, přes existenciální filozofii, po evoluční sociology. V čem je ale smysl takového paskvilu? Co se nám touto mozaikou snaží autor sdělit? Proč tolik práce s multivýznamovostí? My sami jsme odpovědí. Cronenberg se snažil svým filmem ukázat, co jsme. Jsme evolučně vyspělá zvířata, jež bojují v betonových džunglích o svoje právo na sex. Úspěch a peníze nám k tomu otevírají cestu. Jsme na sebe pyšní a chceme se opájet a dávat najevo kým jsme. Na druhou stranu jsou tu i jiné hodnoty. Lidský život má stále nějakou cenu. Věrnost a láska nejsou pouhá slova z poezie. Náš svět je rozdílný. Událo a děje se v něm mnohé. Cronenberg neříká: Žijte jinak! Cronenberg říká: Tohle všechno jsme my! Co s touto informací uděláme je jenom na nás. ()

Vidím mrtvé projekty...

Vidím mrtvé projekty...

19.08.2012

Pokračování Východních příslibů, drsný reboot Daredevila a nový animák od mága Henryho Selicka? Zapomeňte na ně... nebo si počkejte mnohem déle. David Cronenberg neoslnil Cosmopolisem a možná i to… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Cronenberg a Pattinson? Cože?

Cronenberg a Pattinson? Cože?

08.01.2011

Ale ano. Hezoun z Twilight ságy nám hodlá dokázat, že opravdu umí hrát. Uvidíme, co z něj vymáčkne David Cronenberg, který jej obsadil ho hlavní role thrilleru Cosmopolis. V adaptaci úspěšného románu… (více)