Yuko Moriguchi je učitelkou na střední škole. Její život se zhroutí poté, co je její čtyřletá dcera nalezena mrtvá v bazéně. Yuko časem zjistí, že se nemuselo jednat o nešťastou nehodu, ale že její dcerka mohla být zavražděna dvěma studenty, které shodou okolností sama vyučuje. Rozhodne se školu opustit, ale ještě předtím se třídě přizná, že viníky rozhodně nehodlá nechat nepotrestané. Šokující drama z prostředí japonské školy podle stejnojmenného románu Kanae Minato. (Sesshoumaru)

Alfréda

Impozantně vyprávěná storyline. Složitě rozvětvený příběh, kde ale vše do sebe dokonale zapadá. A graduje a nepřestává diváka překvapovat. 79% ()

majo25

Remeselné spracovanie je na vysokej úrovni, rovnako tak typologizácia postáv a vykreslenie ich charakterov. Vizuál sa tiež snaží o dokonalosť, aj keď v tomto filme nie je skoro vôbec podstatný, tým pádom zbytočný (spomalené pohyby, kvapky dažďa a pod). Podstatný je iba príbeh. Ten je bohužiaľ príliš vykonštruovaný, miestami chaotický snažiaci sa o doplnenie subpríbehov jednotlivých postáv a nakoniec aj málo uveriteľný, s cieľom šokovať pozmenením zápletky každú polhodinu. Na to, že sa vo filme odohrajú 3 vraždy, je počet dospelých postáv minimálny a až na tú učiteľku nepodstatný, čo je na škodu. ()

URBAN

Naprosto dokonalé znázornění pomsty. Jak po stránce scénáristické tak vizuální. Je to zkrátka skvěle zapadající příběhová skládanka. Ze které srší úzkost a deprese. ( 16.3.17/MAC ) ()

Radiq odpad!

Ti Japonci jsou hrozně zvláštní národ. Ale tím nechci vůbec nic říct. Tohle byl prostě blbej film. Ten scénář je tak pitomej, že i pitoma z Pitomova není tak pitomej. Scénárista je asi hodně velkej fantasta. Už asi nevěděl, co dalšího tam vymyslet, aby to vyznělo ještě víc blbě. Prostě je to tak dementní, že si člověk začne myslet, že to je těma šikmejma očima. Po herecké stránce se člověk nějak nemůže zbavit dojmu, že v Japonsku neexistuje dobrej a přirozenej herec. Jak učitelé, tak ti fakani byli jednoduše na ránu, dvě. Hráli jak kdyby právě vyžrali celou dodávku s tlačenkou. Nezachrání to ani použití Radiohead coby pozadí k pár scénám. Nutno říct, že ty scény byly velmi nudné. Ostatně celý film. ()

Cedr

Takto temný film z prostředí japonské middle school (tedy školy běžně pro děti věku 13-15 let) tu asi ještě nebyl. Atmosférou se skoro vyrovnává tématicky velmi podobné Parkovo trilogii o pomstě. Škoda že zápletka je tradičně "japonsky" přitažená za vlasy, minimálně tedy aspoň z pohledu západního diváka. Nicméně jako komentář japonské společnosti to jistě svůj účel splní bez problému. Na vizuální stránce se filmaři skutečně vyřádili, co záběr to obraz hodný zarámování. Takřka až na hranici kýče, která však podle mě překročena nebyla. Námětu, kterému už před koncem první poloviny filmu začal pomalu docházet dech, hodně pomohla forma a to nejen ta audiovizuální ale i samotného stylu vyprávění a překvapivě solidní herecké obsazení. ()

tatanapope

Neskutečný film , který mě naprosto uchvátil svou myšlenkou , svým zpracováním , svou rafinovaností , vhodně zvolenou hudbou , zkrátka vším . Člověk se u filmu zamyslí nad pointou a snad ho film lehce dojme i zmrazí . Lidi , co plakali u Titaniku budou u tohohle filmu brečet jako koťata v prvních 20-ti minutách a přesto , že už v tenhle okamžik člověka absolutně pohltí , teprve zde se děj v podstatě rozjede a nabere nejen na dramatičnosti , ale jednoduše graduje ve všech směrech . Vřele můžu doporučit , velmi kvalitní film . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od PetrPan ()

cocrHeLL

O kokuhaku jsem si nepřečetl ani řádku. Hned úvod a pojetí vypravování mě nasálo jak sací hadice vakuovýho jeřábu a vypustilo až při závěrečných titulkách. Originální příběh pomsty a taky taková sonda do labilních dětských mozků a jejich touze po zviditelnění, po získání obdivu. Touze po zviditelnění za pomoci ukončení života jiné osoby. Takhle solidní drama/thriller se jen tak nevidí. ()

Tosi

Kokuhaku je hodně nepředvídatelný film, vyvíjející se po každé další zpovědi jiným směrem. Hned na začátku nám jakoby prozradí vše, ale ten koho to neodradí, bude překvapen jaký prostor si film nechává na další rozvinutí. Krásná kamera, nezapomenutelné pomalé záběry a skvělá hudba, to vše podporuje tenhle děsivě pomstychtivý thriller. ()

Steffa.

Film byl naprosto šílený, ale po uležení prvních dojmů, dá se říct šílený v dobrém slova smyslu. Samotný příběh filmu je velmi nečekaný, avšak všechno do sebe skvěle pasuje, žádný prvek ve filmu není bez smyslu a promyšlení. Film hodně využívá flashbacků pro objasnění některých částí děje. Zajímavé jsou také subjektivně zabarvené scény, kdy vidíme pomocí prostřihů scénu, jak se opravdu děje, ale také, jak ji vnímá protagonista, což se od reality dost liší a vytváří to tak zajímavý kontrast. Za pozornost též stojí osvětlení, které v mnoha scénách zvýrazňuje některou postavu, zatímco ostatní jsou skryty v šeru, není jim vidět do tváří. ()

Jizni Tlapa

Další důkaz asijské výjimečnosti, preciznosti a celkového umu! Dominující scénář a předem jasný příběh jsou opravdu parádní. Stopáž, ač není přímo vražedná, na tento typ snímku až příliš dlouhá. Ubírá pátou v hodnocení, ale nějak mi to nevadí... ()

Tucqa

Tak tohle je opravdu něco. Ze začátku jsem sice trochu pochybovala o zápletce, ale jsem ráda za to, že jsem překonala počáteční skepsi, protože po pár minutách jsem skoro bez dechu sledovala překvapivý a dynamický vývoj děje. Dokonce sama sebe podezírám z toho, že jsem celou druhou polovinu filmu ani nemrkla. Když do toho všeho ještě započítáte hudbu - písničky jako Last Flowers od Radiohead, která dokonale dobarvila atmosféru, tak mi nezbývá nic jiného, než vřele doporučit. Jedná se o unikátní japonský kousek, kterému k dokonalosti chybí velmi málo, proto hodnotím 4**** ()

Redi

Mám rád filmy o pomstě, která se nejlépe podává za studena, a tak když příjde v takovém subžánru na něco nového a osobitého jako tohle, tak je to jako dar z nebes. První půlhodinu jsem si říkal, že tohle mi moc nesedne a moc u mě nepochodí. Celé vyprávění se zdálo být bez šťávy, bylo to ušolichané, nemastné, neslané... moc flegmatické. Ovšem potom to nabralo jiný směr, než jsem čekal a příběh se začal vyprávět způsobem několika různých pohledů (zde tzv. zpověďi) na onu událost, během kterých se sunul příběh za pomstou pomalu dopředu a flegmatismus se měnil v lehkou psychózu a já to žral až do skvělého konce. Osobitá režie s trochu zbytečně pasivní kamerou, za to se skvělýma vizuálníma 'parádičkama', což je jak se zdá u Tetsuya Nakashima standardem, kterým to zde ovšem nijak moc nepřeplácal, jako se podle ukázek zdá, že jinak tomu je u jeho předešlých filmů. Vytknul bych absenci hustší atmosféry, kterou bych vyměnil za pocit, jako by tam děcka vraždily pořád a nikoho to už ze zvyku moc nepobuřuje, čemuž ironie kdy [(ne)SPOILER] "vrahoun přednáší slohovou práci Život, přičemž mu celá škola apeluje navzdory neoblibě"[konec (ne)SPOILER] moc nepomůže, já se jen naopak musím ptát 'wtf?'. Ale jinak velká spokojenost, jak jsem to zprvu nečekal. Mám chuť šáhnout po pěti, ale výtky jsou a přes to nejede vlak... možná po druhém zkouknutí, na které mám chuť už teď a třeba docvakne 'wtf moment'. ()

Santa666

Lahůdkový thriller o dětských monstrech a pomstychtivé učitelce, matce zavražděné holčičky. Musím říct, že mě film velice mile překvapil a popostrčil můj zájem o japonskou kimematografii. Myslím, že by se za takovou zápletku nemusel stydět ani Nolan. ()

Yoshimitsu

Wow! Tleskám tento japonský kousek byl parádně natočen hlavně výklady jednotlivých postav a konečná pomsta byla opravdu vydařená. Psychika je mocná čarodějka. Dávám 100% ()

dANo

Nemám problém s plným hodnotením, lebo tento film bol pre mňa fakt silný zážitok! Nevedel som veľmi, čo očakávať a trochu som sa obával, aby to nebola nejaká divná psycho-dráma s prvkami vyvražďovania. Ale to, čo prišlo, ma dostalo... Hlavne prvá spoveď bola totálna pecka! Keby sa dalo, tak tejto prvej časti dám aj 6* :). Je pravda, že následne už film nemal taký šokujúci nádych, ale aj tak bol (hlavne vizuálne a hudobne) dostatočne silný na to, aby diváka prikoval do sedadla. A potom prišiel záver, ktorý ma opäť utvrdil v tom, že toto si zaslúži 100% hodnotenie. ()

Yoda sama

Škoda, že ani tie najlepšie filmy z Japonska si u nás neškrtnú. A možno by som chcel veľa, ťažko stráviteľné revenge movies u nás neletia. Škoda, pretože lepší, smutnejší, krutejší a depresívnejší film som nevidel už... jeden školský polrok. 9/10 ()

VanTom

Z pohledu pěti lidí (jako různě se střídajících vypravěčů - "zpovědníků") nahlížený příběh jedné bezcitné a lhostejné vraždy a následné promyšlené pomsty. Dvojice mladistvých studentů z pouhého rozmaru zabije malou dcerku své učitelky, která ze zoufalství a z bezmoci nad jejich relativní beztrestností připraví krutou odplatu. Výborně natočený snímek (i když těch zpomalených "videoklipových" záběrů je dost nadužíváno a prostřední třetina se trochu vleče) vyniká nelítostnou, chladnou a těžkou atmosférou plnou deprese, melancholie a naprosté lhostejnosti k životu. Lepší 4. ()

Kicune

Kokuhaku je skládanka několika přiznání. První z nich je přiznání učitelky Yuko Moriguchi o tom, že se rozhodla pomstít dvěma studentům za smrt její malé dcerky. Toto vyřčené sesumírování faktů je natolik děsivé svojí poklidností, že už ze začátku ve člověku zbystří pozornost. Yuko tím zároveň odstartuje celý děj, který ovšem zdánlivě nezačal jejím přiznáním. Protože každá dotčená postava filmu vidí skutečnost svýma očima, některé scény jsou převyprávěny či dořečeny zvlášť a jinak. Flashbacky, vysvětlování jednání jednotlivých postav a dějové prolínání je dokonale prostříháno. Děsivost je v poklidnosti a zároveň v expresivním chování, což umí snad jenom Japonci. Jakási rovnováha, budování napětí a zvrat za zvratem tvoří z filmu hypnotické vyprávění o samotě a všech jejích démonech. ()