Magické stříbro

Magické striebro

(festivalový název)

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Norsko, 2009, 84 min

Jednoduchší príbeh a po dobrodružnej stránke slabšie, ale zato milučké, s pekným ponaučením na konci, pre deti ako stvorené. Hlavne vo vianočnom čase. 55/100(27.12.2014)

Norská pohádka o modrých skřítcích, kteří mají magické stříbro, díky kterému mohou vždy na jednu hodinu z hory. Princezna Modrá růže nemá dost odvahy, aby z hory vystoupila, až do okamžiku, kdy se dozví, že jejího otce mohou zachránit lidské peníze. Celkem milý film (spíše tak na nedělní odpoledne), který nemusí být jenom pro děti.(19.8.2014)

Velice zajímaví film o skřítkách který žijou v horách a schovávají se před lidma a vyrábí magické stříbro.Ale když přídé magická hodina tak mužou vyjít ven z hor.Princezna modrá růže se bojí vycházet ven ale jednoho dne když její otec ztrácí modrý zrak tak najde odvahu a vyjde ven hledat lek pro jejího otce ale musí jít k lidem hledat lek ale žádný nenajde protože žádný neexistuje ale narazí na červené skřítky kteří žijí u lidí.(5.5.2012)

Velice hezká norská pohádka o modrých a červených skřítcích a magickém stříbru. Navíc film je provázen velice pěknou hudbou. :-)(22.11.2014)

• Arsenal83

Pozitíva tejto pseudo rozprávky je len pretavenie pohľadnej nórskej krajiny do rozprávkového prostredia. Možno dosť dobré pre škandinávskeho diváka, nič pre naše miestne publikum a už vôbec nie pre deti.(20.4.2016)