Magické stříbro

Julenatt i Blåfjell

Magic Silver

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Norsko, 2009, 84 min

Velice zajímaví film o skřítkách který žijou v horách a schovávají se před lidma a vyrábí magické stříbro.Ale když přídé magická hodina tak mužou vyjít ven z hor.Princezna modrá růže se bojí vycházet ven ale jednoho dne když její otec ztrácí modrý zrak tak najde odvahu a vyjde ven hledat lek pro jejího otce ale musí jít k lidem hledat lek ale žádný nenajde protože žádný neexistuje ale narazí na červené skřítky kteří žijí u lidí.(5.5.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,356,510(10.9.2010)

• Arsenal83

Pozitíva tejto pseudo rozprávky je len pretavenie pohľadnej nórskej krajiny do rozprávkového prostredia. Možno dosť dobré pre škandinávskeho diváka, nič pre naše miestne publikum a už vôbec nie pre deti.(20.4.2016)

Velice hezká norská pohádka o modrých a červených skřítcích a magickém stříbru. Navíc film je provázen velice pěknou hudbou. :-)(22.11.2014)

Jednoduché, ale milé....príbehovo trošku diétne, ale svoje magické čaro to malo. **/***(1.3.2013)