Birdemic 2: The Resurrection

• Velká Británie Birdemic 2: The Resurrection

Hejna brutálních ptáků útočí na Hollywood. Se střídavými úspěchy se jim snaží bránit filmový štáb, který musel kvůli apokalypse přerušit natáčení. Hlavní hrdinové se podivným přírodním událostem pokoušejí přijít na kloub. Krvelační opeřenci však nejsou tím jediným zlem, proti kterému budou muset bojovat... (Filmmaniak)

honajz2

Je to jak u Žraločích tornád - zatímco jednička má jen pár legendárních scén a zbytek filmu je strašná nuda, dvojka už je tak strašně ujetá, až je to geniální. Tady je totiž záměrně špatně udělané už ÚPLNĚ všechno od samého začátku. Všechno to popisovat by bylo dost na dlouho, nicméně ve zkratce to shrnout můžu, pro případné váhavé zájemce. Režisér se zamiluje do servírky, chce ji obsadit do svého filmu, jeho kamarád (který má přítelkyni) mu na ten film poskytne neuvěřitelných milion dolarů a od té doby ve čtyřech chodí po pláži, kde zachrání ženu kterou požahá medúza (což je mimochodem geniální scéna), pak jdou do muzea, kde se k nim zničehonic přidá děcko, pak jdou z muzea pryč, děcko zmizí, pak potkají vědce, pak jdou zase na pláž, pak jdou do klubu... a celé je to naplněné tolika debilními dialogy a scénami, že mě ani tahle "rozjezdová" část skoro ani moc nenudila. Pak však přijde krvavý déšť i s ptáky a začíná ta pravá zábava plná útoků příšerně animovaných ptáků, kteří opět většinou jenom stojí na místě (ale přesto zabíjejí), dojde zase na bránění se ramínky a dokonce i deštníkem, zachraňování lidí, road movie, parodii na ekoagitky, zombíky, skvostné střihy, ve kterých se partička prochází lesem a v příštím záběru vyleze z garáže a je tu toho ještě skutečně mnohem víc. Nahlas jsem se u toho smál co chvíli a na rozdíl od jedničky bych si tohle klidně rád zopakoval celé, protože to splnilo svůj účel a bavil jsem se u toho víc, než u kdejaké komedie. Dlouhou dobu jsem chtěl dát i plný počet, ale dost mě zklamal mdlý závěr, od kterého jsem čekal nějaké extra absurdní vyvrcholení (třeba že by se ten Asiat proměnil v obřího ptáka a tu čtveřici zabil), takovou příjemnou třešničku na dortu, ale místo toho nepřišlo bohužel nic. Takže nakonec dám "jenom" čtyři hvězdy, ale dost jsem tu šílenost užil i tak a nutně potřebuji trojku, ve které budou zombie ptáci se superschopnostmi a každého bez zeleného smýšlení tu nebude čekat nic příjemného. Silné 4* ()

Frajer42

Možná kdybych viděl toto pokračování s delším odstupem od geniálního prvního dílu, tak bych jej docenil. Takhle mám bohužel pocit, že se snímek jen zoufale snaží naladit na vlnu dokonalého prvního dílu. Je to jako přítelkyně, kterou už máte půl roku. Otvory jsou sice stále na svém místě a fungují, ale už s ní není taková sranda. Na druhou stranu se zde nějaké zajímavé momentky přeci jen najdou a zelená agitka od starých známých postav rozhodně nechybí. [66 %] ()

Wysch

Dámy a pánové. Svět se změnil. Minimálně ten můj. Dalších devadesát minut ptačí epidemie mi totiž otevřelo oči, jak špatně jsem "jedničku" uchopil. Dámy a pánové, právě čtete jeden z mých nejlepších komentářů (a nejdelších). Tento film mi totiž změnil život tak, že silně přemýšlím o tom, že o něm napíšu do blogísku, abych se pokusil otevřít oči všem těm, kteří ten film tak špatně hodnotí. Zapomeňte totiž na to, že tento film se dá zařadit do kategorie filmů "tak špatný, až baví". Ne. Birdemic 2 totiž posouvá hranice filmu do doposud neprozkoumaných končin a posouvá limity lidského chápání. Ale začněme raději začátkem. Film úspěšně navazuje na jedničku, ve své podstatě je ale současně remakem jedničky, a dá se tak říct, že v tomto filmu se režisérovi a scénáristovi v jedné osobě podařilo vytvořit skutečný filmový Inception, film ve filmu. Birdemic 2 je stejně geniálně napsaný, jako jeho předchůdce, ve skutečnosti je v něm totéž všechno, co bylo v Shock and Terror. Stejně geniální dialogy, stejně geniálně napsané charaktery. Abyste to chápali správně, postavy jsou ve filmu představeny a okamžitě zapomenuty. Nejlepší faktor celého filmu je právě v tom scénáři, a vytváří to, co "jedničce" chybělo. Vysvětlení, co se stalo mezi oběma filmy, je totiž tak (ano, opakuji toto slovo) geniálně napsáno, že při sledování máte pocit, že se ve vašem nitru probouzí celé lidství v průběhu generací. Jako kdyby všechny civilizace, které měly kulturu, literaturu a filozofii, najednou promlouvaly do vaší hlavy a vysvětlovaly vám, že všichni po celou dobu čekali přesně na tento film. Neboť tento film je naprostý unikát, doposud nevytvořený a nikdy se jej nikomu nepodaří napodobit. Ultimátní dílo, které překračuje hranice lidského chápání a posouvá limity lidských možností. Zapomeňte na Sókrata, Tomáše Akvinského, Kanta nebo Marxe, nikdo nikdy nenapsal něco tak neuvěřitelně geniálního, jako je tato vysvětlovací pasáž v Birdemic 2. Je to prostě tak neuvěřitelně sračkoidní, až to ohýbá čas a myšlenkový prostor a opačnou stranou se dostává až ZA HRANICI lidské geniality. Dále, Birdemic 2 využívá úspěšně všeho, co využívala jednička - stejná příběhová linka, totálně beze změny, stejně unikátní a originální animace. A přesto režisér a scénárista Nguyen přidává nové!!! Nechci tady spoilovat, o co jde, to zkrátka musíte vidět na vlastní oči, abyste mi uvěřili, ale snad vám jen řeknu, že zatímco v jedničce můj mozek odletěl do vesmíru při sledování ptačích scén, zde jsou ptačí scény to nejslabší a nejméně zábavné (otázka je, zda to není způsobeno tím, že jsou to vlastně kopie z jedničky). Nicméně to nové v Birdemic 2 je tak šíleně geniálně neuvěřitelné, že to zkrátka musí člověk vidět sám! Jistě, film se nevyvaroval typického nešvaru pokračování - všechno z jedničky je ve dvojce větší a lepší, ale jak říkám, přidáním nových prvků se film posunul mimo hranice současné filmové tvorby, a velice pravděpodobně Nguyen vytvořil něco totálně nad rámec filmu. Charektery a vazby z jedničky jsou tak geniálně napsané, že zkrátka nezbývá než jen pokývat hlavou a říct: "Ano, tento film mi otevřel oči. Tento film mi změnil život." () (méně) (více)

SOLOM.

Tři roky po natočení své šílenosti a dle diváků i jednom z vůbec nejhorších hororů všech dob, se režisér Nguyen rozhodl přijít s pokračováním. A to ne ledajakým. Pro těch svých pár příznivců ale spíše pro své odpůrce nachystal další porci neuvěřitelně špatné podívané, při které zůstane nejednomu rozum stát. Zatímco v prvním Birdemicu jsem mu byl ochotný tu jeho „recesi“ tolerovat a v menší míře jsem se u toho dokázal i částečně pobavit, tak tohle už bylo dost přes čáru – protože opakovaný vtip už není vtipem. Opět tu sledujeme zhruba čtyřicetiminutovou nudu, která skoro jakoby vypadla z oka svému staršímu předchůdci. Otřesné dialogy, toporné (ne)herecké výkony, nezáživné pasáže okořeněné o trošku té muziky (zase se mu podařilo překecat toho zpívajícího DJ) – taneček Whitney Moore vypadal, jako by tam byli snad úplně všichni sjetí a ona nejvíc. Nguyen ovšem zašel ještě dále. Kromě doplnění o digitální orly a supy (kteří opět staticky stojí na místě, jen máchají křídly) se tu později objeví i zombíci. A aby toho nebylo málo, objeví se i trocha té nahoty – bez ní by to přeci nešlo. Máchání rukama, ramínky ze šatníku, deštníkem či dětskými pistolkami – kouzlo však už zcela vyprchalo a vypadalo to hodně trapně… Dvojka už prostě zcela jasně patří do céčkové žumpy. Naštěstí jsem viděl jen 79 minutovou verzi (údajně existuje i 90 minutová, ale nikde jsem jí nenašel), takže jsem to dokázal přetrpět až do samotného konce. 20% ()

MiGi87 odpad!

Mám rád indie filmy, krátké filmy a obecně nekomerční věci, ale tohle, tohle je prostě moc. Jestli šlo o jedničce říct, že je to Nguyenova prvotina, a něco jí proto odpustit, teď, o tři roky později, už to není možné, protože všechny chyby zopakoval a dokonce přidal několik nových! Katastrofa, takovéhle absolutně nepromyšlené zmetky dělají tak akorát indie filmům špatné jméno - šmejd od scénáře po překlepy v závěrečných titulcích. Odpad! ()