Ptákodemie: Děs a hrůza

(festivalový název)
  • USA Birdemic: Shock and Terror (více)

Ona je úchvatná modelka a on úspěšný mladý prodejce softwaru. Do jejich slibně se rozvíjejícího vztahu ovšem krutě zasáhne matička příroda, když skrze své opeřené tvory začne lidstvu oplácet staletí znečišťování a dalších bezohledností. (Festival otrlého diváka)

LIVINGDEAD odpad!

Ježíši, co to bylo? Mám rád horrory se zvířaty, ale tohle už bylo moc. Otřesné amatérské herecké výkony. 50 minut sledujeme seznamování jeblé modelky a rádoby finančního poradce, který všude courá jako posraný. Konečně dojde na sex (záběr na mazlící se chodidla). Ráno se v posteli probudí (oba oblečení!) a slyší za oknem rámus. Vedle sebe jsou ve vzduchu orli. Občas mávnou křídly a jsou v řadě, jako by je někdo pověsil na prádelní šňůru. A takhle je to celou dobu. Vzadu lítá pár orlů, ostatní jsou ve předu jako nějaká šablona. Grafika a triky na úrovni 4-letého děcka. Jedna scéna mne však rozesmála: Cestující z autobusu jsou napadeni orli. Tedy, ti je hromadně pokálí trusem a lidé umírají (asi kyselina :-)) Padají na zem v řadě. Jedna padající tlustá cestující měla na zemi mezi mrtvolami málo místa a tak prostě ty těla posunula. ODPAD JAKO HROM! ()

TERRORDROME odpad!

O špatnosti tohoto film kolujú doslova legendy a ja ako notorický divák braku som ho teda nemohol minúť bez povšimnutia. Zvesti jednoznačne neklamali, ten film je taký zlý že aj Ed Wood s Uwe Bollom by zbledli hrôzou a klaňali by sa mu z úctivej vzdialenosti. Na rozjazd slúži romantická linka s frajerom čo uzatvorí nejakú miliónovú zmluvu a len tak mimochodom zbalí na ulici pipku čo práve nafotila nejaké obrázky v plavkách a o pol hodinu už mala v kapse zmluvu s poprednou agentúrou. Jednoducho párik k posratiu neskutočných borcov. Idú na večeru k číňanom, potom sa motkajú po výstave tekvíc, skočia na pláž a skončia v moteli kde dôjde na nejaký rádoby skorosex. Inak povedané, trvá 47 minút čisto zabitého času než sa rozbehne to čo sľubuje názov. Potom zrazu priletia na scénu kŕdle agresívnych 2D orlov ktorý útočia na mesto šťýlom kamikadze a po dopade vybuchujú! Ak som niekedy pindal na animácie zvieratiek z rôznych televíznych filmov typu Čupakabra, tak sa im všetkým ospravedlňujem, pretože vtáky z Birdemicu svojou neskutočne absurdnou smiešnosťou hravo tromfnú aj to najhoršie z najhoršieho doteraz videného. Obzvlášť zábery keď orli "útočia", respektíve proste vysia vo vzduchu pred vydeseným publikom, veľmi decentne mávajúc krídlami. A vôbec najlepšie je keď sa hýbu spolu s kamerou, akoby boli na nej prilepený. Ono je to však klamlivé, zdá sa že vôbec nič nerobia a zrazu vás oserú žltým megahovnom na bázi kyseliny. Hrdinovia sa najprv snažia vtákov spacifikovať vešiakmi zo skrine ( takú kokotskú scénu som ešte snáď nežral! ) a potom majú len tak zrazu samopal, pištole a nekonečno nábojov. Cestou ešte zachránia aj dve deti ktorým vtáky zabili rodičov, smútok im však vydrží maximálne 10 minút a potom už len nariekajú že sú hladné a chcú ísť do mekáča. Ďalej stretnú jedného vedca čo stojí na moste a čučí na zdochliny a maníka s údesnou parochňou čo vychvaľuje svoj domček na strome. No, vtáky nakoniec proste odletia nad oceán a nikto nechápe čo sa to vlastne celý čas dialo. Nič z toho čo sa tu udeje sa totiž nedá nijako vysvetliť, aj najbanálnejšia scéna má v sebe zakomponovaný nejaký čágo-belo-tekno logický nezmysel. O všetkých zvláštnostiach tohoto filmu by sa dalo hovoriť dlho, na Youtube je video ktoré ich všetky podrobne rozoberá. O neskutočne biednych "hereckých výkonoch" ako z programu zo stužkovej je aj škoda hovoriť a to som človek ktorý si na oscarové herectvo nikdy nepotrpel. A oni natočili aj dvojku! ()

eraserhead666

No to mi poser záda. Ultracéčkový mix prudce ekologicky agitační telenovely s videohrou z první půle devadesátých let. Film, který má hodně našlápnuto stát se kultem a obhájcem titulu nejlepšího filmu z těch nejhorších. A když na to koukáte ještě ve verzi, v níž si titulkář povídá s diváky a spílá režisérovi... Chápejte, ona je to sračka, která nemá vůbec žádné napětí a už vůbec ne vyvrcholení (film prostě najednou skončí romanticky dojemným záběrem u moře), ale je to neskutečně zábavné. Je to film, který se dá hodnotit snad jen odpadem nebo plným počtem, o jiném hodnocení prakticky nelze uvažovat. Ale já mám prostě chuť to vidět znovu. Na plný počet to není, odpad si to, už pro tu snahu a přístup, nezaslouží, takže zůstanu u zlatého středu. ()

wipschka

Živý a velmi svérázný dabing v rámci Brakfestu byl prostě NEJ a já musím dát plnou palbu i kdybych nechtěla. Obávám se ale, že v originálním znění a bez party přátel by mě film tolik nebavil. Zábavná byla také organizátorská vsuvka v podobě rozdaných ramínek a následném ohánění se po papírových vlaštovkách! Takhle jsem se dlouho nenasmála..:-)) ()

Trevor

Áno, tento film je pravdepodobne najlepší najhorší film aký som kedy videl, možno v minulosti by som mu za tú paródiu na film nadelil aj 5*, takto práve za tú paródiu na film aspon 1. Bez titulkov sa pokusy o dialóg dali v pohode zvládnuť ale tak toto je naozaj iná šálka kávy, kto nevidel nepochopí... ()

• Režisér James Nguyen film propagoval tak, že svou dodávku oblepil reklamami, umělou krví a ptáky. (L_O_U_S)
  • Mnoho jmen v titulcích je vymyšlených, protože režisér James Nguyen chtěl, aby film vypadal profesionálněji. (L_O_U_S)