Red Hill: Krvavý zapadákov

• Česko Red Hill (festivalový název) (více)

Mladý policajt Shane Cooper (Ryan Kwanten) sa práve prisťahoval do mestečka Red Hill, kde sa chce usadiť so svojou tehotnou manželkou Alice (Claire van der Boom), aby si oddýchli od ruchu veľkomesta. Hneď v prvý služobný deň na novom mieste však príde správa, že z väzenia ušiel Jimmy Conway (Tom E. Lewis), nenapraviteľný vrah. Ten sa vracia do Red Hill, aby si vyrovnal účty s niektorými obyvateľmi mestečka. Pokojná služba sa tak pre Shanea rýchlo mení na nočnú moru. Ak má prežiť deň a noc, musí vziať zákon do vlastných rúk... (TV JOJ)

Gilmour93

Tahle země není pro starý Aborigince.. Žena mrtvá, on zjizven na duši i v obličeji. Ti, jenž mu nechali v rádiu zahrát „Mám rád vůni tvý kůže“ od Pavla Vítka, když zrovna ležel na lůžku popáleninového centra, musejí zkrátka zaplatit.. Neo-western se slušným nadsázkovým rozjezdem a plíživou ztrátou dechu. Tu dýchavičnost mají na svědomí příběhová naivita, teleport ze Star Treku, díky kterému se mladý konstábl pohybuje po městečku a přilehlém okolí a postupná rezignace na styl odlehčeného úvodu. Černý panter může dál dávat v Red Hillu dobrou noc.. ()

mzss1

No, tak tenhle film jsem si pustil především z toho důvodu, abych posoudil jak tento režisér zahájil svoji režijní kariéru, neboťnám bude režírovat třetí Expendables. Předem prohlašuji, že o režii se nebojím. Stejně si Stallone tohoto režiséra nepochybně sám osobně pohlídá. No a nyní k tomuto filmu. Rozhodně nejsem šokovaný, že to nedopadlo nějak superhvězdně. Důležité je, že si nepotrpí na žádnou roztřesenou kameru, ani na zběsilý střih. Takže s kamerou pracovat umí a i přestřelky dokáže natočit, ikdyž zde akce nebyla moc velkolpeá, tak se nedá moc dobře posoudit nakolik zvládne větší akční linii v Expendables 3. Takže úvod má film jemný, takový suchý, ale dokáže zaujmout. Takže dlouhá asi první slabší půlhodinovka se vleče, ale nevadí. Seznámíme se tu s postavami a celkem všechny mě až na jedbu bavily. Hlavní hrdina celkem zaujal, sice žádný talent, ale fandil jsem mu. No ten úvod a to dění postav je ale dost rozporuplné, jak se chovají k hlavnímu hrdinovi, coby nováčkovi - policistovi. Nedají mu auto když potřebuje na hlídku a musí 6 kilometrů ject koněm ? No nevím, divén. V 2/3 filmu se začne film odvíjet tak, že do městečka přijede uprchlý vrah z věznice a začne masakrovat jednoho policistu za druhým. Co ho k tomu vede ? To se dovíme na konc snímku. Celkem jsem se divil, že jsou policisti tak tupý a dokonce měly asi tak minimálně jasnou možnsot ho 2x jednoduše zabít. Ale to neudělaly. No jo, logika zase bojuje ze všech sil, ale nějak se jí moc nedaří. Ale i tak je zajímavé jak nekompromisně zabiják likviduje jednoho policajta za druhým. Nechá je křičet, postřelí a nakonec zabije. Takže efektnost a brutalita - to vše je nekompromisný a hezky podané. No nad mým překvapením nedostane hrdina až tolik prostoru, ve finále už vůbec nechápu jak to mohly tak zpackat. Nemá téměř žádnou kritickou situaci. Ve 3/3 už jsem si říkal, že by se to mohlo zakčnit, něco jiného by se mohlo dít. No ale poslední desetiminutovka mě celkem potěšila. Máme tu velký dějový zvrat. Jaký ? To nemůžu vyspoilerovat. Zvrat dobrý, ale úplný konec co se stalo s vrahem, no urychlený a špatný. STyl filmu nevím jestli bych mohl nazvat westernovský, ale spíše i vidlácký. :-) Nemyslím to špatně, ale takové malé opuštěné městčko, klobouky atd. Hudba - tu jsem zde ani nezaznamenal, ale moc zde potřebná nebyla. Akce - spíše vyvraždovačky a to je celé. No nějaká napínavost zde ani nebyla. Atmosféra taková divná, ale byla tu. Námět a celkově film - najde se tu pár zajímavých prvků. Ale po skončení filmu jsem byl zaražen. Film si mě moc extra nezískal. Přesto je to průměr, který se dá jednou vydržet, takže oddychovka. Třeba některé myšlení lidí mě ve filmu zarazilo. Chování ženy hlavního hrdiny. On přijde domů na chvíli téměř zničený a i zkrvavený a ona se jen usměje. Pak se zeptá ? Porč zas jdeš ? Ty seš můj kovboj. No prostě demence trošku :-) Kdyby se hrdina více projevil, byla nějaká napínavá akční sekvence, byl lepší úvod, lepší chování lidí, tak by to byl nejspíš o něco lepší snímek. Těžko se to hodnotí. Takže průměrný film, kde tu 3 hvědzu dám. Větší problém jsem neměl, udrželo si to pozornost, ikdyž podobný filmy teda už vyhledávat nebudu. Potenciál to mělo, ale moc využitý nebyl. Celkově hodnotím na 52% = *** () (méně) (více)

bartias

Postmoderní western s nádechem mystična se odehrává ve vysočinách novodobé Austrálie. Je to Ozploitation film s povědomým dějem zabaleným v neokoukaném provedení. Režísér, scénárista a producent Patrick Hughes, který před tím natočil jenom dva krátké filmy, má talent na napínavé, vizuálně zajímavé příběhy. Časem se od něj můžeme dočkat něčeho většího. ()

HoneyBunny

Australský zapadákov, navrátivší se vyvrhel, hodně krve, černý humor a panter k tomu. Red Hill, ačkoli se odehrává v součastnosti, je svou poetikou, jednoduchoučkým příběhem a prostými hrdiny podobný westernům. Scénář neexperimentuje a neroztahuje křídla doširoka, takže mozeček si lámat nebudete. Máte tu ale perfektní masakrovací scény, sympatického hrdinu, dějový zvrat a napětí. Patrick Hughes ví, jak točit filmy, a Red Hill šlape a naprosto splňuje očekávání. Právě ta nezáludnost a tah na branku se mi velmi, velmi zamlouvala. 75 % ()

upson

S možnostmi jaké režisér Patrick Hughes měl a tím mám na mysli hlavně rozpočet, si poradil celkem obstojně. Určitě se nejedná o režiséra s vlastním silným rukopisem, spíše o kreativního zástupce mladé vlny režisérů, co umí navodit atmosféru a využít lokace s pěknými malebnými záběry a do těch malebných záběrů a cool momentů vložit dobře znějící hudbu. Scénář, který si režisér sám napsal je klasické westernové klišé o němém mstiteli s touhou po pomstě. Kdo mě překvapil byl Ryan Kwanten, znal jsem ho akorát ze seriálu Pravá Krev a tam mě více či méně nijak nepřesvědčil, abych si ho vážil jako herce ( ovšem nepřesvědčil mne nikdo z toho seriálu :-D ) ale tady byl celkem slušně stravitelný. I když se jednalo o velmi jednoduchou a přímočarou zábavu, tak jsem neměl s filmem vážnější problémy. Slušných 60% ()

• Natáčelo se v oblasti Omeo v australském státu Victoria na jihovýchodě země. (Cheeker)
  • Shane Cooper (Ryan Kwanten) použije satelitný telefón vo vnútri domu, kde však tieto komunikačné zariadenia nefungujú. (MikaelSVK)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra