foto

Ryan Kwanten

  • nar. 28.11.1976 (40 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ryan Kwanten se narodil 28 listopadu 1976 v Sydney. Už v mládí dostal přezdívku ,,železný muž“, závodně se věnoval plavání, lyžování a tenisu. V roce 2006 se kvalifikoval na světové mistrovství v biatlonu ve Švédsku a v roce 2007 v Itálii poté, co před tím dva roky po sobě vyhrál mistrovství v biatlonu v LA. K jeho oblíbeným sportům později ještě přibily surfing, cyklistika, triatlon nebo kulečník. Zároveň je i kvalifikovaným cvičitelem jógy.

Herectvím si původně jen přivydělával na studia. Objevil se ve spoustě australských seriálů, z nichž nejvýznamnější pro něj byla soap opera Home and Away. Poté se stal doslova přes noc sex symbolem a dařilo se mu i na poli modelingu. Cestu do Ameriky mu otevřel až seriál KALIFORNSKÉ LÉTO, který byl ale po dvou sériích zrušen.

Ryan ovšem nezahálel a objevil se například v dramatu FLICKA, hororu ZLOVĚSTNÉ TICHO a hostoval v seriálech TRU CALLING nebo LAW & ORDER. Za roli ve snímku AMERICAN BROWN získal na Filmovém festivalu Montreal Cenu diváků. Doposud největší příležitost mu ale poskytl Alan Ball, tvůrce oceňovaného seriálu ODPOČÍVEJ V POKOJI, když mu nabídl roli v jeho hororově laděném seriálu PRAVÁ KREV. Kwanten zde ztvárňuje Jasona Stackhouse, věčně nadrženého bratra hlavní hrdinky.

Ryan Kwanten je také vydávaným autorem a v současné době pracuje na nové knize. Žije střídavě mezi Sydney a Los Angeles. Má dva mladší bratry, oba jsou umělci. Jeden účinkuje v kapele a ten druhý je na hudební konzervatoři. Doma má pudla jménem PK a kočku jménem Sweeny Todd. V současné době bývá označován jako jeden z nejnadějnějších hollywoodských talentů.

Jan "Reiniš" Bodnár

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace