Obsahy(1)
Televízna hra Jána Soloviča zachytávajúca niekoľko udalostí zo života Ľudovíta Štúra. (RTVS)
Hrají
Štefan Kvietik
Československo
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Medená veža (1970)
Boxer a smrť (1962)
Stanislav Dančiak
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Raz, dva, tri (1985) (TV film)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
Jozef Adamovič
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Demeterovci (1976) (TV film)
Anton Korenči
Československo
Nejlepší filmy:
Červené víno (1976) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Louis Pasteur (1977) (TV film)
Anton Mrvečka
Československo
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Ženský zákon (1967) (TV film)
Naši synovia (1975) (seriál)
Ľubo Roman
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Raz, dva, tri (1985) (TV film)
Slunce v síti (1962)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Jozef Kroner
Československo
Nejlepší filmy:
Obchod na korze (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Rysavá jalovica (1970) (TV film)
Ivan Mistrík
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Medená veža (1970)
Daniel Michaelli
Československo
Nejlepší filmy:
Louis Pasteur (1977) (TV film)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV film)
Koniec a začiatok (1968) (TV film)
Marián Gallo
Československo
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Raz, dva, tri (1985) (TV film)
František Zvarík
Československo
Nejlepší filmy:
Obchod na korze (1965)
Na skle maľované (1980) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
František Dibarbora
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Šíleně smutná princezna (1968)
Gejza Slameň
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Polnoc bude o päť minút (1962) (TV film)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Karol Skovay
Československo
Nejlepší filmy:
Statočný zlodej (1958)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Posledná bosorka (1957)
Ondriš Jariabek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Šíleně smutná princezna (1968)
Zbojník Jurko (1976)
Marián Labuda st.
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Všichni moji blízcí (1999)
Raz, dva, tri (1985) (TV film)
Samuel Adamčík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Pavol Mikulík
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Tisícročná včela (1983)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Portrét Doriana Graya (1969) (TV film)
Ján Géc
Československo
Nejlepší filmy:
Červené víno (1976) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Hernani (1967) (TV film)
František Krištof-Veselý
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Portrét Doriana Graya (1969) (TV film)
Pán a sluha (1938)
Bílá vrána (1938)