poster

Mnich

 • Francie

  Le Moine

 • Španělsko

  El Monje

  (Španělsko)
 • anglický

  Monk, The

Drama / Thriller / Mysteriózní

Španělsko / Francie, 2011, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Johnny.ARN
  ***

  Zlý mysticko - náboženský výplach, ktorý ale zachraňuje skvostná posledná dvadsaťminútovka, kde to má spád, grády a takto by sa mali správať všetci kňazi. Veď čo je lepšie ako incest a vražda?? Skvelý Cassel a niekoľko trefných myšlienok to vytiahli na 3 z 5(14.3.2014)

 • Madsbender
  ***

  Keby to len bolo o trochu kratšie...(18.11.2012)

 • Toto
  ***

  Čítal som knížku ktorá v čase vydania spôsobila poriadny poprask a niet sa čo čudovať, avšak toto filmové spracovanie to nedokáže napriek dobrému hereckému výkonu Vincenta Cassela.(13.10.2012)

 • StarsFan
  ***

  Těžko říct, o jaký žánr se v tomto případě jedná, protože z toho, co jsem pochopila z vyprávění pana režiséra během diskuzní sekce, která následovala po promítání filmu, neměl ani on sám moc ponětí, co vlastně točí. Škoda. Mnich má totiž v jistých scénách přesně tu zvláštně temnou atmosféru, kterou bych od něj čekala (Ambrosiova otázka po mši s trnovou korunou týkající se toho, jak dobře si vedl, nebo nejistota z příchodu nového, maskovaného mnicha), nikdy si ji ale nedokáže dlouhodobě udržet. Ano, pan Dominic Moll má cit pro hezkou kameru (krásná balance mezi slunečnými a temnými částmi), pro dobré obsazení, hezké lokace, slušný hudební podkres. Bohužel vše dohromady nevysílá žádnou zprávu; tedy minimálně ne tak silnou, jak by ve srovnání s předlohou mohlo. Tomuto filmu totiž chybí jasné určení toho, jak chce na diváka zapůsobit, čímž nakonec přichází i o intenzivitu. [Glasgow Film Festival 2012](23.2.2012)

 • Ony
  ***

  Lewisův román je takový správný brak. Moll se jím však inspiroval natolik volně, že z filmu zdaleka nelze mít stejný požiteček. Vášně působí příliš cudně, umírání moc bezbolestně a nadpřirozené jevy jako pěst na oko. Ještě smutnější než srovnání s předlohou je nevyužitý potenciál filmu samého – herecké obsazení a atmosféra prostředí jsou přece tak silné...(24.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace