Mnich

Le Moine

The Monk

Drama / Thriller / Mysteriózní

Španělsko / Francie, 2011, 101 min

Keby to len bolo o trochu kratšie...(18.11.2012)

Silně vybudovaná pochmurná atmosféra 15. století, nádech Passoliniho a procesí bylo sakra působivé!(7.10.2012)

Zlý mysticko - náboženský výplach, ktorý ale zachraňuje skvostná posledná dvadsaťminútovka, kde to má spád, grády a takto by sa mali správať všetci kňazi. Veď čo je lepšie ako incest a vražda?? Skvelý Cassel a niekoľko trefných myšlienok to vytiahli na 3 z 5(14.3.2014)

Výborný rozpoltený Vincent, súper záver a film vlastne potvrdzuje to, že diabol, ked chce, tak si snami urobí, čo chce a my proti nemu nezmôžeme vôbec nič.(10.10.2012)

očekávání z filmu bylo větší, přesto úplně nezklamal a možná i silnější 3hvězdičky si zaslouží. Výpravná stránka byla rozhodně výrazná a působivá a herec v hlavní roli neměl chybu - své charisma uměl skvěle a přesvědčivě podat. Tempo příběhu občas pokulhávalo a utahaný děj v půlce i trošku nudil. Přerod důstojného mnicha v nadrženého hříšníka plného nezvladatelného chtíče byl však uvěřitelný. A myslím, že nic neprozradím to, co bylo jasné už od začátku - ďábel rozhodně toto kolo vyhrál. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](1.2.2013)

• - O knize "Mnich", kterou je snímek inspirován, se zmiňuje spisovatelka Jane Austenová ve svém díle "Northangerské opatství". Titul je pak zmiňován i ve stejnojmenném filmu  Northangerské opatství (2007). (Asmodin)