Kůže, kterou nosím

Koža, v ktorej žijem

The Skin I Live In

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor

Španělsko, 2011, 120 min

Bála som sa toho, že si v Almodóvarovej filmografii nenájdem jediný film, ktorý by ma bavil. Toto je nielenže film, ktorý ma bavil, ale je to film natoľko provokatívny, odvážny či atypický, že mi pri pohľade na záhadného Banderasa, pozbaveného zmyslu pre ľudskú súdnosť, behal mráz po tele. Sexuálne odviazaný, herecky unikátny, psychologicky vycibrený klenot, spracúvajúci tematiku večnej túžby ľudí prekročiť vlastný tieň, ktorým pri dosahovaní oslobodzujúceho potešenia z pomsty nestojí v ceste absolútne nič. Zvrhlý, nebezpečný, no bravúrny film od režiséra, ktorého svojský štýl mi doteraz nič nehovoril.(18.1.2012)

Zajímavý film to ano, takový styl se nevidí denně, ale abych byl naprosto unesený, to fakt ne. Téměř první hodinu se divák nudí a až na pár zajímavých scén provází první část opravdová nuda. Druhá polovina je o dost lepší a nápad začal bavit. Celkové vyvrcholení včetně závěru bylo dobré a to byla jediná záchrana. Délka je obrovský úraz a kdyby se první polovina zkrátila minimálně o půlku, tak by vše bylo daleko stravitelnější. Antonio Banderas zahrál svou roli skvěle a vyloženě mu role seděla. Piel que habito není nejhorší, ale já jsem čekal daleko více .. 6/10 = 65%(30.12.2013)

Nevedel som, že Banderas vie hrať. Almodóvar mi v ostatnom čase odchádzal od chuti, ale týmto mi pohladil dušu a neviem čo všetko ešte.. 80%(18.1.2012)

Tak rafinované (flashbacky!), až z toho mrazí. U jaké telenovely se vám tohle stane? Almodóvar jede. A Elena Anaya je nová Penélope. 80%(12.7.2011)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(20.6.2011)