Kůže, kterou nosím

Koža, v ktorej žijem

The Skin I Live In

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor

Španělsko, 2011, 120 min

No, nejdřív mě to moc nebavilo, ale v polovině, s velkým odhalením, jsem uznale pokýval, tohle jsem, Pedro, skutečně ještě nikde neviděl.(8.7.2011)

Almodóvarova striktní a až nepříjemně aktuální odpověď na posedlost fyzickou stránkou namísto té psychické. Navíc film, který je pro muže rozhodně nepříjemnější než pro ženy, což je vzhledem k době a situaci naprosto v pořádku.(6.7.2011)

Ach, Pedro, co ti na to mám říct...? Takhle dokonalá transformace totálně ujeté hovadiny do uhrančivého sci-fi se nevidí každý den. Nemohl jsem odlepit oči od čehokoli, co se tam zrovna odehrávalo, ať už to bylo cokoli z toho tuctu žánrů, kterých se film dotkl. Nepamatuju si, kdy naposledy se mi takhle líbil Antonín Bandaska, co vím ale na tuty, že se mi nikdy předtím tak nelíbilo to, o čem vlastně nemůžu napsat, že se mi líbilo, protože bych na kapotu tohohle vypulírovaného bouráku namontoval pěkný spoiler. Kapiš to? Mrkněte na to a napište mi, jestli jste tuhle moji šifru rozlouskli nebo ne. (Challenge Tour 2015, film č.18)(14.4.2015)

Škoda slabého závěru, který nic nevysvětlil, nic nevyřešil a nic neznamenal. Jinak šlo o proces, za který spousta chorošů platí těžké prachy a tady je celá kůra zdarma a s plnou penzí. A takový nevděk:-)(8.1.2012)

Nevedel som, že Banderas vie hrať. Almodóvar mi v ostatnom čase odchádzal od chuti, ale týmto mi pohladil dušu a neviem čo všetko ešte.. 80%(18.1.2012)

• - Ledgard (Antonio Banderas) pomenoval syntetickú kožu menom "Gal" po svojej prvej manželke. Meno Gal je skratkou pre meno Galatea, ktorá bola v rímskej mytológii sochou vytvorenou nadaným sochárom Pygmalionom. Socha bola taká dokonalá, že Pygmalion sa do nej zamiloval a Venuša vyhovela jeho želaniu, aby ju priviedla k životu. (jofffo1)

• - Snímek byl natočen na motiv románu „Tarantule“, který napsal Thierry Jonguet. (Terva)

• - Muž, který příjde do obchodu prodat věci své ženy, která jej opustila, je Agustín Almodóvar, producent filmu a bratr režiséra Pedra Almodóvara. (Avalon820)