Kůže, kterou nosím

Koža, v ktorej žijem

The Skin I Live In

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor

Španělsko, 2011, 120 min

Jen dvě doporučení: 1) Na trailer se klidně (ne)podívejte, stříhli ho nejspíš k jinšímu filmu... 2) Buďte pozorní od začátku, o to víc si to pak užijete. Víc nemá cenu říkat, prostě další těžká váha ze Španělska. ;)(21.10.2012)

Po Almodovarovskej dávke filmového španielskeho temperamentu musím vysloviť mierne sklamanie. La Piel que habito je po umeleckej stránke vycipkaný film do posledného detailu - príbeh je predkladaný zaujímavým spôsobom tak, že informácie z minulosti a súčasnosti sa k divákovi dostávajú postupne, čím sa vytvára príjemné napätie. Záujem o postavy a dej sa však nedostaví od úvodu (po pravde mi prišiel dosť nudný), ale až v momente, keď sa začína niečo diať (po 30 minútach). Najsilnejšia je vo filme stránka estetická. Keďže je film hlavne o potrebe fyzickej spokojnosti v neprospech psychickej, chlad, fetiš a abnormná obsesia v telesnú dokonalosť vládla celého filmu. Normálne city sú bokom a netreba ich ani hľadať. Aj keď ide o Almodovara, je to dosť kontroverzný a dráždivý filmový kúsok - za to estetický a umelecky vypiplaný.(30.12.2011)

Tak nevím, jak ohodnotím tuhle, až geniálně natočenou, zvrácenost. Začátek vypadal zajímavě - plastický chirurg vyvíjející novou, zázračnou kůži, na kterou si nedělají chutě komáři a která se nespálí. Pak jsem ale silně znervózněla a postupně jsem se dopracovala až k šokujícímu odhalení. Osobní, rodinná tragédie Antonia dohnala k pomstě. Jenomže se do ní nějak moc vložil a nakonec místo mozku začal poslouchat své hormony. Úchylné. Škoda jen toho konce. Osobně bych si chtěla mnohem víc vychutnat závěrečné reakce zúčastněných.(15.11.2015)

Almodóvarova striktní a až nepříjemně aktuální odpověď na posedlost fyzickou stránkou namísto té psychické. Navíc film, který je pro muže rozhodně nepříjemnější než pro ženy, což je vzhledem k době a situaci naprosto v pořádku.(6.7.2011)

Jsem ochotný uvěřit všemu, až na ten hlas. Film má 3 velké přednoti – časově je dobře poskládaný a díky tomu velmi poutavý; 3. je krása Eleny. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 5 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6(5.1.2013)

• - Snímek byl natočen na motiv románu „Tarantule“, který napsal Thierry Jonguet. (Terva)

• - Muž, který příjde do obchodu prodat věci své ženy, která jej opustila, je Agustín Almodóvar, producent filmu a bratr režiséra Pedra Almodóvara. (Avalon820)

• - Ledgard (Antonio Banderas) pomenoval syntetickú kožu menom "Gal" po svojej prvej manželke. Meno Gal je skratkou pre meno Galatea, ktorá bola v rímskej mytológii sochou vytvorenou nadaným sochárom Pygmalionom. Socha bola taká dokonalá, že Pygmalion sa do nej zamiloval a Venuša vyhovela jeho želaniu, aby ju priviedla k životu. (jofffo1)