Kůže, kterou nosím

Koža, v ktorej žijem

Skin I Live In, The

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor

Španělsko, 2011, 120 min

Jsem ochotný uvěřit všemu, až na ten hlas. Film má 3 velké přednoti – časově je dobře poskládaný a díky tomu velmi poutavý; 3. je krása Eleny. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 5 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6(5.1.2013)

Pedro Almodóvar má nesmírný dar, který vyzařuje ve svých obrazech. Silný, děsivý a deprimující zážitek. Námětově geniální. Když jsem připravoval tenhle film pustit, měl jsem podobné pocity jako u filmařské esenci Parfém: Příběh vraha - tajemně neočekávané, po skončení díla naprosto úchvatné. Almodóvarova KŮŽE vnitřně zobrazuje nádhernou poetiku ženského půvabu, podobně jako Tykwerův Parfém.(9.6.2013)

Zatím asi nejúchylnější Almodóvar co sem viděl. A první film s Banderasem co jsem viděl od dob DESPERADO. Docela originální myšlenka, obsadit ho po 20ti letech do kvalitního filmu. Pačilo se.(7.3.2012)

No, nejdřív mě to moc nebavilo, ale v polovině, s velkým odhalením, jsem uznale pokýval, tohle jsem, Pedro, skutečně ještě nikde neviděl.(8.7.2011)

Almodóvarova striktní a až nepříjemně aktuální odpověď na posedlost fyzickou stránkou namísto té psychické. Navíc film, který je pro muže rozhodně nepříjemnější než pro ženy, což je vzhledem k době a situaci naprosto v pořádku.(6.7.2011)