Australané v první světové válce nebojovali jen na Gallipoli, ale i v hlubokém evropském podzemí. Příběh filmu australského režiséra Jeremyho Simse vychází ze skutečných událostí. V roce 1916 se první světová válka dostala do patové situace. Fronta se táhla od kanálu La Manche až ke švýcarským Alpám. Miliony životů byly ztraceny. V zoufalém pokusu o průlom byli do tunelů a šachet pod nepřátelskými liniemi povoláni civilní důlní inženýři a horníci. Tím začala tajná, tichá podzemní válka. Jedním z těchto mužů byl i Australan Oliver Woodward, který sloužil u 1. australské tunelářské roty a zúčastnil se proslulé bitvy o messinský hřeben. Za svou službu byl vyznamenán Vojenským křížem 1. stupně a stal se tak jedním z pouhých čtyř Australanů, kteří toto vysoké vyznamenání obdrželi. Film, sledující válečné osudy Woodwardovy jednotky, získal celou řadu cen. (Česká televize)

onevoice

Zaujímavý a netradičný pohľad na 1. svetovú vojnu. O zákopovej vojne som mal vedomosti ale tunelovanie pod nimi je niečo s čím som sa ja vo filmoch ešte nestretol a musím priznať, že ma to veľmi bavilo. Vadilo až príliš časté prelínanie deju zo zákopov a obdobie života pred. To je dôvod prečo nedám plný počet. ()

Choucas

Výborný film, opravdu sympatičtí australané a důkaz o tom že válka je nahovno! Po dlouhé době válečný film který mně opravdu dostal. Perfektní film! ()

BioRaj

Jelikož nebyla pořád ta správná chuť , nebo čas na tento snímek , pořad jsem ho tlačil před sebou , ale nyní po shlédnutí mohu zkonstatovat , že je to velmi zdařilý kousek a to po všech stránkách . Na své si přijdou příznivci jak akce , napětí , romantiky , tak i dějepisu . Jen si neodpustím poznámku ,, jak krásně je v teplíčku , suchu s plným pupkem a vyvalený v křesle ,, a ať je těm všem padlým země lehká. ()

Brisingr

To je ono! Konečně první světová tak, jak ji máme rádi. Spousta krve, tuny munice, bahna a mrtvejch (potenciálních budoucích) nácků. Prostě všechno jak má být... ()

dense

Nadstandardní příběh ze zákopů 1. světové války. Originální zejména tím, že se jedná o tunelářskou jednotku. Totiž když na sebe narazí nepřátelští vojáci plazící se pod zemí s lopatkou, svíčkou a krompáčem, tak je to zkrátka zajímavější než obvyklé pobíhání a střílení na zemi... ()

Nepl

Tři hvězdy? Nebo čtyři? Já vážně nevím.... Určitě nemohu říci, že bych se při sledování nudil, ale celkově je to takové nemastné, neslané.... Nakonec tedy slabé čtyři, ale jen proto, že jde o poměrně netradiční téma - 1. světová válka a zejména speciální rota tunelářů. Kdo neholduje válečným filmům, nechť určitě minimálně jednu hvězdu z mého hodnocení ubere. ()

jinyHonza

Válečňák z 1. světové a ještě podle skutečnosti. To jsem musel vidět! A stálo to zato. Navíc na rozdíl od současné US produkce odpovídá realitě. Jen bych s chutí zakousl toho dobráka, co přeložil název. Boj o kótu 60 by znělo podstatně víc česky. ()

andy60

Přiznám se, že až do shlédnutí Hillu 60 jsem neměl ani tušení, že se válčilo i pomocí horníků, kteří se snaží dostat k nepříteli štolami několik metrů pod zemí. Líbily se mi flashbacky vracející se o několik let nazpět, kdy se rodil milostný vztah hlavního hrdiny. Postavy a charaktery jednotlivých vojáků však mohly být zpracovány lépe. ()