poster

Osamělý válečník

 • Čína

  Guan yun chang

 • EN název

  Lost Bladesman, The

Akční / Drama / Historický / Životopisný

Čína / Hong Kong, 2011, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (39)

 • verbal
  *

  Další ťamanské Mistrovství světa v plivání do xichtu fyzikálním zákonům. Pan Yen si s kamennou tváří opět od IPmana zlepšil osobák v počtu najednou zlikvidovaných rachitických tíňanů za minutu a předvedl více letecké akrobacie než na Dni NATO. Jelikož to ti rákosnici vydávají za téměř seriózní historické drama, usuzuji, že v roce 200 n.l. stála gravitace ještě docela za hovno, nebo měli ti kungfisté nějakou skvělou, časem ztracenou příručku, jak ji popírat. Pokud byste se chtěli alespoň v mezerách mezi desetimetrovými skoky a one-man likvidacemi tisícihlavých armád pokochat nějakým tím opičím, dvorním pletichařením, věřte, že během prvních deseti minut budete totálně v prdeli a nepoznáte rozdíl mezi Yan Liangem, Meng Tangem, Kong Xiuem, Cao Caem, Zhang Liaem, Qi Langem či snad dokonce samotným Bian Xiem!! Já si na začátku prostě stanovil, že nejhnusnější záporák je prostě Kong Xiu, pojmenoval jsem si tak každého rýžožrouta, co se sral do pana Yena a myslím, že jsem to celkem trefil a parádně se nudil. Nenechte se však odradit! Pokud zvládáte teorii chaosu a jste schopni rozeznat asiaty podle míry zažloutnutí pleti, třeba si to užijete!(14.7.2011)

 • Malarkey
  **

  Na to, že tenhle generál byl hvězda z oboru, je film žalostně nudnej. A nejde jenom o tu nudu, jde i o filozofii a o akci, které tady buď je málo a nebo je natočená tak, že vůbec nijak nevyzní. Těšil jsem se na velkolepý film, dostal jsem slabotu průměrnou jak mletou haši v jídelně na základní škole. Viděno na základě Challenge Tour 2015.(27.4.2015)

 • Fr
  ****

  ,,TENHLE SVĚT PATŘÍ VLKŮM. A VLKY JE OVLÁDÁN“..... /// Kurva, to je komparsu! (což je výborný!) Úvodní bitva ne jako jatka, ale jako kulisa pro úvod a způsob, jak nechat vyniknout ,,důležitosti okamžiku“ po ,,čínsku“. Hra barev a poetika boje, dar řeči a mocenských intrik – což mě vede k přiznání, že v těch všech ,,Xuschang“... ,,Yuan Shao“...,,Qi Lan“...,,Liu Bei“...,,Yan Liang“... trochu plavu a nadšení opadá. Když jsem přetrpěl 25 minut ,,pičovin“, nadešel konečně čas zase ukázat, co Donnie umí (třeba řídit koně a koukat se za sebe). Uřízne mudrcký vousy a navzdory přírodním zákonům vyráží předvést, že nejlepší parta je jeden. Legenda o bojovníkovi Guan Yu, je prostě ČÍNSKEJ HISTORICKEJ FILM, kterej ,,ubíjí“ zbytečně moc filosofickejch myšlenek a intrikářskejch keců. Ovšem chápu, že vynechat z děje myšlenky velkého Cao Cao by bylo historicky ,,nekorektní“. (Filmu by to ale prospělo....) Tady ubrat a tam přidat. Nic víc to nechtělo. Přesto je výsledek víc než dobrej. ,,NA LIDI SE NEMŮŽEŠ SPOLEHNOUT. JEN NA ZÁKONY A DISCIPLÍNU“. Už vím, koho budu volit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se bavit, seru na keci a mám rád historii. 2.) Jsem trenér ,,slalomářů“ a nevím čím jim zpestřit trénink. 3.) Mám nastudovaný jména všech lidí z dynastií Ming, Han (a radši ještě nějaký..). 4.) Uvidím, že D.Yen dával ve škole při tělocviku pozor. 5.) Thx za titule ,,mindhunter29". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(14.7.2011)

 • Flipnic
  ****

  Donnie Yen v tomto historickém dramatu ztvárňuje postavu hrdiny, který je ultimátní stroj na smrt. Když už nikdo neví jak zvrátit bitvu, je pověřen právě on, aby tak učinil. Donnieho hrdina je jeden z největších frajerů akčních filmů historie. Nikdo proti němu nemá nejmenší šanci. Stovky vojáků si dává k snídani, experty v martial arts k obědu a speciální zabijácké jednotky k večeři. Běžní nepřátelé utíkají před ním z bitev. Vymlátí vojenskou usedlost čítající asi 100 vojáků, otrávený jedem, tak, že zde nezůstane nikdo živý ... Postava jeho hrdiny je zasazena do historické Číny, kdy kvůli strachu z jeho schopností, se stane štvancem a je nucen zabíjet vše živé, co se mu postaví do cesty. Akční scény, které si Donnie sám tvořil, vynášejí film do pomyslného martial arts nebe!! Tentokrát se bojuje hlavně se zbraněmi (o to ještě lepší pro mne akční scény byly). Bohužel příběh a tragický úděl hrdiny spojuje nevýrazná omáčka, která mi nedává možnost dát plné hodnocení. I tak se jedná o úžasný film. Perfektně natočený s výrazným rozpočtem, úžasný vizual, kamera. Prostě super. Všem milovníkům Donnieho a excelentní akce jen doporučuju.(6.5.2011)

 • Hal_Moore
  ***

  Čínský rádoby epos o Guan Yunovi se zadrhl někde v půli cesty. Velkolepá výprava je zde cítit jen v náznacích a ani akční scény určitě nejsou to pravé ořechové. Donnie Yen mi více sedne do jiného typu filmu, kde místo zbraní používá své ruce a nohy, tady vypadá, jako by chtěl mít natáčení co nejrychleji za sebou a jediný, kdo mi výrazněji utkvěl v paměti byl Wen Jiang jako Cao Cao. Větší bitvy (hlavně na začátku) působí chaoticky a místy jsem měl problém se v jednotlivých scénách vyznat, vrcholem celého filmu je tak menší souboj v hájku, zahaleném mlhou. Co se nepovedlo v akčních pasážích se povedlo v těch dramatických, při kterých jsem neměl sebemenší problém, i když měl Guan yun chang scény, u kterých jsem se vyloženě nudil. Film velkou díru do světa neudělá a ani potenciální diváci na něj vzpomínat nebudou. Čistý průměr.(18.10.2011)

 • Segrestor
  **

  Nejlepší byl asi ten Čau Čau, ostatní herci mi jaksi splynuli v bambusovém háji v jednoho univerzálního statistu. Nemám šajn, co kdo komu udělal, co proč se jak dělo, či jak co po sobě následovalo nebo se jinak odvíjelo. Bitky byly docela dobré, ačkoliv to občas vypadalo, jako když si moje malá hraje s loutkama. Lítaj vzduchem a mlátí o sebe, dokud jim neupadne ručička. Já nevím, Tygr a drak měl alespoň jakýsi nádech fantastična, toto je jen snímek pro úplně jiného diváka, než jsem já.(23.1.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to priemerný akčný historický film s Donnie Yenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o vynikajúcom generálovi a špičkovom bojovníkovi, ktorému nejde o bojujúce strany, ale o dobro ľudu a tak sa znepáči mnohým vplyvným ľuďom. A keďže sa rozhodne urobiť všetko preto, aby bol konečne koniec bojom, stojí proti nemu mnoho prekážok. Spracovanie nie je najhoršie, ale nie som s ním moc spokojný. Dej je síce celý čas celkom zaujímavý, výrazne hluché miesto sa tu nenájde a dá sa to bez problémov dopozerať až do konca, ale chýba tu lepšia gradácia, rovnaké pocity, ako v úvode som mal aj počas celého filmu, je až príliš priamočiary a navyše tu ani nefungujú emócie, aj keď miest, kde by mohli tu moc nie je. Akcie je tu pomerne dosť, ale výraznejšie ma nezaujala. Väčšinou sa jedná o boj proti mnohonásobným presilám, ktoré sú ale obmedzené neustálym používaním zbraní a aj to väčšinou rovnakých a aj keď až na jednu tmavú scénu sú všetky slušne natočené, chýba v nich väčšia nápaditosť, stále tie isté zbrane proti prakticky rovnakému typu protivníka. A ani prostredie sa v týchto akciách nelíši tak výrazne, aby sa musel zmeniť typ boja. A okrem toho sa tu nájdu ešte dva súboje jeden na jedného a úvodná veľkolepejšia bojová scéna. Ale veľmi ma mrzí, že tu nie je jediný súboj, kde by Donnie Yen mohol využiť aj svoje ruky pre kung-fu. Najviac sa mi páči záverečná akcia v lese, ktorá už ponúkne niekoľko slušných momentov alebo súboj v úzkej uličke. Herecké obsadenie je vydarené, Donnie Yen v hlavnej úlohe, príjemná Betty Sun a Wen Jiang. Réžia si iba splní svoju povinnosť na priemer v žánri, nič viac, takže tu som skôr sklamaný a technická stránka je už tradične vydarená. Som sklamaný, nie je to zlý film a niečo podobné som aj očakával, ale Donnie Yen si predsa len zaslúži lepšie filmy a hlavne tie, kde môže využívať svoje bojové schopnosti. Od jeho comebacku Zóna smrti je to rozhodne jeho najslabší film, kde má hlavnú úlohu. 62%(17.7.2011)

 • Nevada
  ***

  Skvělá akce se utápí v občasném (zbytečném) filozofování a hlavně v nepřehledném ději. Prospělo by lepší objasnění úmyslů obou hlavních postav a neuškodilo by podrobnější představení/vysvětlení soupeřících stran.(15.1.2012)

 • teutates
  ***

  Donnie Yen je Donnie Yen, i když je tohle jeden z nejslabších snímků, co jsem s ním viděl a celkově je to jedno velké "historické" aaa (jako citoslovce - výkřik z tý srandy tady) nemůžu jinak jak 5/10. Ta Love Story je úplně vedle jak ta jedle. Scénář psal asi sám Shakespeare, historický "podtón" a provedení hrdinů taky nic moc... no těch pár přemetů a bojového umění stojí za to.(17.7.2011)

 • predators
  ***

  Další čínské válečné historické drama. Kolikáté už? Jo, jasně, Čína je poměrně velká země a její historie jistě nabízí spoustu podnětů k zfilmování, ale né všechny za to stojí. Generál Guan byl možná válečnou osobností, která už se s mečem narodila, ale jinak jeho životní příběh zeje prázdnotou. Akční scény v čele s Donnie Yenem mají náboj a naštěstí vyplňují prázdná místa, kterých je zde dostatek. 55%(12.6.2011)

 • PetrPan
  *

  Šedivá nevýrazná a sevřená nuda -- tolik k příběhu, který bohužel nebyl ani prošpikován tzv. "kulervoucí akcí". Váhám mezi odpadem a jednou hvězdičkou --ok, za ty dva hezčí souboje to úplně nezatratím.(19.3.2012)

 • Z0oMb3E
  ***

  Ak sú Číňania vo svete kinematografie v niečom dobrí, tak sú to jednoznačne historické filmy. Ak sú čínske historické filmy v niečom výnimočné, tak v dokonalej choreografii. Guan yun chang je ďalší z filmov o ceste neohrozeného bojovníka. Pôvodne som čakal niečo iné. Čakal som klasický čínsky film z obdobia vojny mestských štátov, kde sa zrodí nejaký ten hrdina. Tento môj pôvodný dojem umocnili aj úvodné scény. No tým som svoje chute po masovejších bojoch viac menej ukojil. Nevravím, že masovejšie súboje sa v ďalšom pokračovaní deja nevyskytli, no zakaždým to bolo viac menej o tom istom. Jeden verzus stovka. Samozrejme, už na začiatku vyzdvihnutá choreografická dokonalosť. Jednotlivé masakre sú vyplnené sterilnou romantickou vatou, ktorá uberá na atraktivite celého filmu. Moja prvá projekcia bola poznamenaná zle načasovanými anglickými titulkami, čo má možno za dôsledok mierne podhodnotenie snímku. Nevylučujem však, že v budúcnosti pri opätovnom zhliadnutí pôjde moje hodnotenie o niečo vyššie.(1.6.2011)

 • Lord.Jim
  ***

  Verbálek to popsal poměrně svižně (jak je jeho již klasicky milým zvykem), byť s ním ne zcela nesouhlasím, ale... Mělo-li to být historické drama, pak jsme vůbec nepochopila kdo, kde, komu a proč vládne, proč je někdo v milosti a jinej v nemilosti, jakými pohnutkami jsou vedeny postavy, prostě jsem nechápala proč dělají, to co dělají - na čí jsou straně, jestli jsou kladní nebo záporní. V těch obličejích s opičíma parukama jsem se neorientovala vůbec (moje vina) - ale na Donnieho mi nikdo šahat nebude, nebo mu pracky ulámu a hnáty urazím! Na fyzikální zákony kašlu - navíc, jak správně Verbálek píše - děj se odehrává v dávné historii a tehdy gravitace fungovala úplně jinak.(14.7.2011)

 • bukowski83
  ***

  No tak popravdě mě to příliš nebavilo, přišlo mi to dost zdlouhavé a tentokrát jsem se opravdu ztrácel v postavách. Takže když jsem každou chvíli musel přemýšlet, kdo je kdo a o kom se zrovna mluví, celkem jsem se mračil. Tedy žádná sláva a slabých 60%(21.7.2011)

 • Tuax
  ***

  Na to, že mám historické číské filmy mě toto dost zklamalo. Zřejmě i díky Donnie Yenovi, kterého nemám moc v oblibě. Je to takové drama o tom, že když je někdo lepší než ostatní a nechce bojovat, tak se ho všichni musí snažít zabít, protože co kdyby najednou bojovat chtěl a proto musí umřít stovky lidí naprosto zbytečně. Tenhle pohled do historie není ojedinělý, lidé tohle prostě dělají a dělat asi budou. Film se mi nelíbil zejména v soubojové choreografii, která mi tentokrát přišla dost nezájimavá a film takový rozvláčný se snahou o moralizování o ceně lidských životů přenášenou do absurdní snahy je zase naopak brát co to jde. Výprava slušná, ale jinak to u mně nebude patřit zrovna k filmům na které bych si za čas ještě vzpoměl. 5/10(5.12.2011)

 • Lacike
  ***

  Zacnem tou najvydarenejsou zlozkou filmu. Bitkami. Povodne som cakal dalsi historicky megafilm s chaotickymi bitkami, kde vdaka mizernemu strihu nic neuvidime. Masovejsia bitka je tu len jedna hned na zaciatku a zvysne bitky su uz len klasicke duely jeden na jedneho obcas prelozene subojom Donnie vs. mensia skupinka, ktoru si podá k veceri. Nastastie su vsetky bitky dokonale prehladne. Kamera sa netrasie, strih je tiez v pohode. A ani tie pouzite draty, ktore tak nemam rad, prilis vyrazne nebiju do oci. Proste lahoda. Najviac sa mi pacil duel Donnie Yen vs. Andy On. Dalsi moj vysnivany duel sa mi splnil. Potom tu mame romanticku liniu ktora vobec nefunguje, lebo chemiu medzi ustrednym parom by ste nenasli ani pod mikroskopom. Nevyznamenali sa ani scenaristi, ktory im do ust vkladaju neskutocne mizerne nezazivne dialogy. No a nakoniec tu mame zapletku ohladom politickych čachrov Cao Caoa, ktora sa nam snazi natvrdo natlacit do hlavy, ze Cao Cao bol napriek vsetkym tym krutym cinom, ktore sposobil vlastne ten najvacsi dobrak pod slnkom. Mozno to je pravda, ale po niekolkych filmoch v ktorych bol vykresleny ako cistokrvny zaporak, som nedokazal akceptovat tuto snahu scenaristov. 6/10(22.7.2011)

 • Ceres
  *

  Velmi špatný film, tohle totiž nefunguje, nejde o historii, ale čínské rádoby velkofilmy nemají většinou "to" něco, které vás dostane do kolen. Hlavní tahák Donnie plus jeho umění tu nefunguje, nemá to potřebné koule, těžko něco vyzvednou, snad jen ten háj zahalen mlhou. Většinou je to nuda a souboje nezajímavé. Tenhle film nemá absolutně žádnou jiskru. Pro Donnieho to byla možná čest ztvárnit tuto postavu, ale jako film je toto o hovně, tentokrát se to holt dost nepovedlo.(21.11.2012)

 • Johnny.ARN
  ***

  Sú len 2 veci v čom su Číňania dobrí a to je kung - fu a historické filmy. Filmy preto, lebo neklamú. Keď má byť v bojovej scéne 1000 ľudí, tak ich tam toľko aj bude. Žiadne plátno, žiadne zrkadlá a rôzne iné efekty. Toto niekedy robil Ozerov, skvelý ruský režisér. Jeho filmu su preto aj dnes veľmi pozeratelné, lebo v scénach tam mal skutočných ľudí, skutočný komparz. Ale odbočil som. Vratme sa nazad k filmu. Čo neznášam, sú tie ich mená. Vždy sa stratím, lebo všetci znejú rovnako a nikdy nvm kto je kto. Inak tomu nebolo ani tu. Stratil som sa asi tak po 20 minútach. Jedno čo ma teši je to, že na konci som celému deju pochopil. Film má dynamiku, striedajú sa pokojné scény s bojovými. Yen je perfektný. Jeho tvár prezrádza náročnosť cesty bojovníka. Svoje umenie ovláda dokonale, boj s palicou resp s tým čo bojoval ( nvm ako sa to vola ) no radosť pozerať. Choreografia súbojov je skvelá, pri niektorých mi však vadila až veľmi detailná kamera, pôsobila rušivo. Čo som od tohto filmu očakával sa splnilo a síce, že bude prepletený zaujímavými myšlienkami a úvahami. A veru že bol. Výprava mohla byť aj lepšia, ale pre potreby deja obstojná. Čo viac. Asi len to, že som spokojný a dávam 3 z 5(1.1.2013)

 • Pecival
  *

  Možná kdybych dopředu věděl, že si mám nastudopat část dějin, vzít si papír a tužku, po pěti minutách to pauzovat a zapisovat si kdo, s kým, kde, proč a jak. Pak bych se možná chytal v ději. Ale spíš ne. Vysvětlováním nějakých reálií, motivácí nebo čehokoliv se film vůbec neobtěžuje, takže max. můžeme sledovat potícího Donnieho jak chce urvat švagrovou pro sebe a tu a tam vyrube nějaký lemply. Ani bitky mě moc nezaujaly takže sem to musel někdy po půlce utnout a kouknout se jenom na posledních deset minut, které mě přišli stejně mimo jako celý film. Myslím, že od činských historických filmů si dávám oraz.(26.2.2012)

 • DavidS.
  **

  Myslím, že už ani sami Číňané nemají představu o tom, kolik podobných zaměnitelných historických prefabrikátů za rok vyprodukují...Opět jen nadutá přehlídka barevných kostýmů, mnohočetného komparsu, bojového umění a vzletných plků o cti, kde se i sinolog senior ztrácí v tom kdy, proč a proti komu :) A divákovi, co nejí doma hůlkama i polévku, a ocenil by případně i nějaké empatie s dějem, šablonovitými hrdiny či strhující akci, je to jedno úplně...(17.8.2011)

<< předchozí 1 2