Výborný thriller a ještě lepší komedie. Oba žánry se organicky mísí ve filmu režiséra Patrice Leconta Poloviční šance, kde se po sedmadvaceti letech, po snímku Borsalino, sešli Jean-Paul Belmondo a Alain Delon. Film se tak stal důstojným připomenutím jejich herecké a v neposlední řadě i kaskadérské kariéry; po scenáristické i režijní stránce je působivým holdem dvěma zářivým osobnostem francouzské kinematografie... Alice se dostala do vězení díky své životní vášni – luxusním autům, která ukradne, projede se v nich a pak je nechá spořádaně stát. Měsíc po smrti své matky dostane kazetu, ve které se jí matka svěří, že se ve svém mládí zamilovala do dvou mužů najednou, každý z nich tedy má poloviční šanci, že byl otcem její dcery. Po propuštění z vězení Alice postupně navštíví majitele autobazaru Léa Brassaca, bývalého legionáře, a zámožného lupiče klenotů Juliena Vignala. V první chvíli se oba brání, ale zakrátko je posedne otcovská láska, žárlivost a řevnivost. Alice je mladá a krásná, a tak netrvá dlouho a přivolá řadu problémů. Potíž je v tom, že se dostane do sporu zrovna s ruskou mafií, která se snaží ovládnout celou Francouzskou riviéru. Oba „hoši“ si tedy připomenou staré dobré časy, kdy používali svou sílu, dobrou mušku, odvahu a kdy se často velmi dobře bavili. (Česká televize)

Brejlil

Jen sentiment mě nutí dát celé tři hvězdičky. Měli to pánové zapotřebí? Neměli. Historka o ruské mafii a dcerušce, která neví, čí je, je řídká jako polévka v koncentráku, a stáří také nedovoluje rozjíždět nějaké větší akce. ()

petikacka

Tohle je prostě pohoda starých bardů + Vanessa. Je to prostě kůlovitěpohodální film s hereckými esy a kdo by chtěl něco remcat, tak ten může jít do šaša. Tohle se neomrzí. Za mě 85% ()

Grafito

Tři hvězdy za Delonovu hlášku komentující Belmondův nástup na provazový žebřík připevněný jak jinak než k letící helikoptéře..: "Vždycky tím všechny ohromí.." jinak naprostej aušus.. ()

Bozvav

Nebýt tam Delon s Belmondem, tak to bude podprůměrná klišé taškařice, kterou ani nedokoukám. Takto docela zábavné dílko nevalných kvalit, které neurazí ani nenadchne. ()

Heavyman

Já bych je bral jako fotry hned, nebo spíše jako dědy. Poloviční šance měla být raději komedie bez tolika násilí, protože scény když se mezi sebou navzájem kočkují a uráží své nosy jsou nejlepší z filmu. ()

tranquill

Akční komedie s hvězdnou trojkou Belmondo, Delon a stále kouzelná Vanessa Paradis. Avšak režie hvězdná nebyla, moc zjednodušovala, takže průměr. ()

Odpadlik

Zklamání na celé čáře, měl to být asi herecký koncert dvou oblíbenců francouzské kinematografie, ale je to bída. Žádný humor, žádná akce, nesympatičtí Rusáci, kteří už vlezli opravdu všude a studenou Vanessu nemusím už vůbec, nevím co na ní každý má. ()

dessa

Dvě legendy doplněné o krásnou Vanessu Paradis, očekávání však předčilo výsledek... Přesto příjemná podívaná. ()

Inozuka

Nápad přivést na plátno dva největší filmové lumpy francouzské kinematografie sedmdesátých let dobrý, zpracování ale naprosto příšerné. Vykradený námět z Otec a otec, nelogický a nepředstavitelně hloupý děj i pitomoučké dialogy jsou vyváženy jen občasnými rošťárnami starých pánů. A bohužel váhy se jednoznačně kloní v jejich neprospěch, protože těch blbostí a klišé je ve filmu tolik, že je oba zastiňují ... ()

bearmeedek

Film pro dobrou náladu. Akční scény jsou stravitelné i pro ženy, takže film pro každého. Očividně si natáčení užívala i dvě herecká esa těsně před důchodem a je to z filmu cítit. Nenáročná a pohodová zábava. ()

Looka

Klobouk dolů před legendami. A to se vším patosem, nadhled s jakým se dokázali oba rozloučit je záviděníhodný. Remake Otec a otec se opravdu podařil. ()

kyLuke

S očekáváním obyčejné francouzské akční komedie jsem si pustil Poloviční šanci.První scéna starý Belmondo který prodává auta a mladá holka?Celkem špatný začátek,ne?Ale vydržel jsem to a udělal jsem moc dobře.Porotože je Poloviční šance naprosto fantastická akční komedie která krásně zkresluje jak to mohlo vypadat v rodině a jak to asi bylo mezi mafií a policií.Já dávám čtyři hvězdičky a to nejen za hlášky ale i za akční scény a za všechno.Belmondo i Delon už jsou sice staří ale v tomhle filmu dokázali že jsou stále ve výborné formě.Film má ještě povedený dabing kde česká televize přesně obsadila dva hlavní dabéry herců Belmonda a Delona a to Jiřího Krampola a Pavla Trávníčka. ()

dogma97

Taková blboučká jednohubka se slušným rozpočtem. Jedna hvězda za vydatnou porci libozvučné ruštiny, druhá za rozvernou pyrotechniku. ()

alldo.raine

Dědci si toto natáčení stopro užili, ja u tv už nikoliv. Je to nudné, spíše než komedie to působí jak fraška, Rusáci jsou vykresleni tupěji než v Bondovkách, policajti jsou úplně mimochodní, a do toho dva senilní páni, kteří už by raději měli být na chalupě a okopávat záhony, než si hrát na rodiče nějaký kleptomance. ()

Rattlehead

Ne že bych se nudil, ale celé mi ti přišlo takové trochu přitažené za vlasy. Třetí hvězdička je hlavně za obě legendy evropského filmu. Ovšem postava toho policajta je neskutečně debilní, proč proboha nevrátil ten kufr hned na začátku ? ()

Anianna

Ani thriller ani komedie...tři herecké hvězdy v plytkém příběhu. Nedokážu dokoukat s úcty právě k těm třem. Tak ani nehodnotím. ()