Kraj (festivalový název)

Edge, The

Dobrodružný / Drama / Romantický

Rusko, 2010, 124 min

• Fr

...schovaní před oprávněným hněvem lidí, díky soudruhu Stalinovi.... Ignác má zakázáno řídit vlaky, parta je samej práskač a zdáli to pozoruje medvěd, kterýmu se říká nesmrtelný. Gulag není koncentrák. Jsou tu ženský, jídlo a někdy je i veselo. A taky je to místo, kde se může odehrávat - pro mě - nezajímavej příběh plnej jízd parních lokomotiv, rusko-německého (ne)přátelství a medvěda, kterej je alergickej, když mu někdo chčije v revíru. Drama, které uchvátí každého sovětského opravdového člověka! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vzruším se jen při pohledu na parní lokomotivu. 2.) Ještě jsem neviděl rvačku holek s bobrama. 3.) Gulag? O tomhle pionýrským táboře jsem ještě neslyšel.... 4.) Přemýšlím, jestli by Tony Scott mohl natočit film o nejlepším parním stroji na světě, Josifu Stalinovi . 5.) Chci si zkrátit čekání na Fishmana, kterej má přijet, aby nás potrestal. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(3.2.2011)

Moc zajímavě natočený ruský historický film, který ale až moc dbá na to, aby nám co nejlépe ukázal vlaky. Režisér je asi trošku úchyláček na vlaky. Čekal jsem to třeba trošku akčnější, ale akci přehlušilo nekonečné množství všelijakých záběrů na vlaky uklizené, špinavé, mokré, suché, rozpálené nebo zasněžené.(6.7.2015)

• verbal

Tento film se sice rozjíždí o něco pomaleji, než je obvyklé, ale to se radikálně změní ve stodvacátepáté minutě. Tento film je nesporně fascinujícím yntelechtuálním zážitkem, a to zvláště pro nás, co doma tajně masturbujeme nad obrázky parních lokomotiv. Tento film je plný dokonale skryté symboliky, jako například kosočtverců a zvednutých prostředníků. Tento film je natolik náročný a mnohovrstevnatý, že by se nevyspělému a nehloubavému divákovi mohl na první pohled jevit jako děsně nudná pičovina z Gulagu, který je zde naprosto věrně zobrazen téměř jako rekreační středisko ROH. Tento film rozhodně nedoporučuji podobným nevzdělaným, povrchním a cynickým hajzlům, kteří jako obvykle nejsou schopni pobrat tu čarokrásnou hloubku dokonalého duševního splynutí a degradují podobné skvosty svým plebejským hodnocením a grafomanskými zvratky, plnými hloupého pohrdání a vulgarismů!!(20.1.2011)

Kdesi na konci sveta v nehostinnom kúte sibírskej tajgy sa odohráva zo široka rozprávaný príbeh nedobrovoľných obyvateľov jedného gulagu. Na tom by nebolo nič zlého, keby sa príliš dlhý čas len nemiešali karty a samotná hra primŕzala. Filmu chýba ťah na bránku, vyťaženie z načrtnutej situácie maximum, všetko je to len o miešaní a miešaní. Dopláca na chyby, ktoré boli také časté v 70 a 80 - tych rokoch v sovietskej kinematografii. Záver má už šmrnc, ide na plný plyn, otázkou je, či nie je neskoro. Snímka Alexeja Uchitela však v sebe skrýva aj mnoho zaujímavého. Tým najhodnotnejším je poctivé vykreslenie tábora a jeho obyvateľov, ktorí tvoria zmes toho všetkého zlého i dobrého, čo ľudská povaha v sebe skrýva. Premýšľal som aj nad vyšším hodnotením, ale viac ako 3+ dať nemôžem.(24.1.2011)

A jede jede mašinka, kouří se jí z komínka.... A na sibiřských pláních je ten "čmoudík" pěkně z daleka vidět... :-) Jo, jo, Párovka GEROJ, to je panečku věc :-) Film je to víc než zajímavý, i když se první polovička filmu dá otitulovat "zívačka"... 70%(27.6.2011)