Superman/Shazam!: Návrat černého Adama

• USA DC Showcase: Superman/Shazam! - The Return of Black Adam

Čaroděj Shazam! si mladého Billyho Batsona vybral za ochránce světa a on se stává nejmocnějším smrtelníkem na světě. Billy bojuje po boku Supermana proti zločinnému Černému Adamovi a v tomto novém a mimořádně dlouhém krátkém filmu rychle objeví problém, kterému nakonec musejí čelit všichni superhrdinové – bojuje za spravedlnost? Svým vlastním problémům čelí v této zcela nové kolekci i další čtyři oblíbení superhrdinové DC Comics – Jonah Hex, Green Arrow, Black Canary a Spektra. (oficiální text distributora)

filmmovier

Velice zábavná jednohubka. Dvecetiminutová, téměř nepřerušovaná rubačka s božskými postavami a luxusní animací. Tohle můžu. Klidně to mohlo být delší, protože postava Captaina Marvela má prostě neskutečně boží potenciál. A ani ten Superman mi tady nevadil, ale naštěstí nemá zas tak moc prostoru. Tenhle kraťas je prostě boží. 75%. ()

hroubek

Další hrdina od DC, který dostal kratas aby se představil zbytku světu.Oproti ostatním má Captain Marvel menší problem to, že jako samostatná postava ujde ale jelikož je tam Superman tak je pro nás těžší se věnovat nějakém novému hrdinovy, když tam každou chvilku rozdává údery Muž z ocely. ()

VanTom

Ze tří čtvrtin akční dvacetiminutový origin (asi, či spíše reinkarnace, přerod?) DCčkovského Captaina Marvela aka Shazama. Moc pěkná kresba, animace i hudba tuto konstantní řežbu s po tlamě bitým Supermanem staví na stejný level jako celovečerní videoanimáky z této stáje. ()

dragon94

Supermana mám rád a Shazama beru jako zábavnou postavu, jenž znám z Young Justice. Příběh se točí v podstatě okolo toho jak Shazam (chcete-li Kapitán Marvel) vlastně vznikl. Animace je dobrá, hudba je též solidní a souboje taktéž velmi dobře udělané. Já se skvěle bavil 4* 75%. ()

Richard_Ba

Nepoznal som veľmi Captaina Marvel, ale musím povedať, že mi je vskutku sympatický...i keď sa moc podobá na Thora. Na krátkometrážny film je dej podľa mňa dosť obsiahli, a vskutku zabavi. Je to jeden z tých zaujimavejšich pribehov so Supermanom, keďže tam nie je typická rutina (Zloduch - Superman - zatknutie zloducha - zloduch ziska kryptonit - zloduch s kryptonitom da Supermana do pasce - niekto obycajny oslobodi Supermana - Superman chyta zloducha) ()

SG-1

"Nestrávil jsem pět tisíc let putováním po nekonečném vesmíru, aby mě zastavilo přerostlé dítě." -Černý Adam- ()

Arkanoid

Pre fandov, ktorým si vo filme chcú pozrieť origin Captaina Marvela. Príliš dlhé, dĺžkou chceli tvorcovia asi ukázať všetky možné schopnosti zobrazených superhrdinov a všetky ich pády, chvaty a bitky. Originalitou však zobrazené udalosti veľmi neoplývajú. Dá sa na to pozerať, stále sa niečo deje, k superhrdinom sa dajú cítiť sympatie, len toto béčko vyznieva totálne do stratena. ()

HiddenDragon

Nijak vyjimecny kratas zajimavy spis tim, ze predstavuje mene znameho hrdinu DC universa - Shazama, tedy maleho kluka Billy Batsona, ktery je poveren carodejem byt v dospelem tele ochrancem Zeme. A jeho prvnim ukolem je celit podobne mocnemu nepriteli, Cernemu Adamovi. Story je jednoducha a prevazne se sklada z pestnich bitek po boku Supermana. Trochu matouci pro neznalce je, ze carodej nejdriv rika klukovi Captain Marvel, coz bylo oznaceni hrdiny do roku 2011. ()

iXtr3m3

Skvelá jednohubka s detsky dospelým hrdinom. Z Showcase série jednoznačná ultimátna pecka, ostatné nestáli za to, najmä Green Arrow a to Jonaha Hexa úplne vynechávam ako aj hraný film. To je v porovnaní s týmto odpad. ()

toi-toi

Akčná animácia v dobrej komiksovej marovačke dvoch na jedného. DC má od Marvelu celkovo dosť slabšie filmy a slabšie vytvorené postavy, no tento detskejší akčnáčik poteší. ()

Venous666

A máme tu zrození dalšího komiksového hrdiny, který se setká hned se svým předchůdcem. Pro tentokrát je tam červená pláštěnka s velikým písmenem S navíc, ale nevadí, dostane řádně na frak. Krátké, výstižné a vizuálně na dobré úrovni. 70% ()

Luk Skywalker

Slabé, dvacetiminutová rubačka, být to delší, tak hodnocení ještě snížím. Takhle je to průměrná podívaná na jedno podívání. ()

Al44...

Docela pěkná a zajímavá animovaná jednohubka. Ničím nepřekvapí ani neurazí. Obecně příběhy a témata těchto komiks filmů bývají neustále stejné a pouze se jen cyklicky opakují. Mění se jen hlavní postavy a záporňáci. ()

VvV14

Je to taková nic moc laskomina na cca 20 minut. Ani to nezabolí a ani to nijak extra nevtáhne. Sice na takovou chvilku je akce až až, jenže se nad tím vším blízká obrovský ALE! Nechat hned záporáka zemřít mi nepřijde dvakrát super. 3* za akci a Captaina Marvela. ()

MartinTerran

Celkem průměrný kraťas, který ukazuje původ Shazama. Druhá půlka stopáže je o bitce mezi Adamem VS Superman + Shazam. Nic víc, nic míň. Hodnocení: 58/100. ()

WoodoX

Milujem komiksových hrdinov a všetko, čo k tomu patrí. A keď sa k tomu pridá parádna 2D animácia, tak jasám. ()

spawnxp

Moc mě to neoslovilo, harant co se mění v dospělýho jako zachránce světa? Pár forků tam je, jinak dost nuda. Animace nic moc. Průměr. ()