poster

Dabangg

Komedie / Akční

Indie, 2010, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  **

  Tak tohle je poměrně těžké zklamání. Úplně nejvíce ze všeho mě štvaly a to po celou dobu postavy, jejich myšlenkové pochody a jednání. Paradoxně byl tak nejsnesitelnější a nejsympatičtější Sonu Sood, který měl ztvárnit tu nejzápornější postavu ale ten projev byl dost opačný, i přes ten závěr. Podle mě v tom chybí něco jako kladný hrdina, protože ten policista, kterého Salman ztvárnil nebyl kladný ani v nejmenším. Byl větší šmejd než lumpové, které honil. K tomu ten pro mě zcela pitomý humor a dialogy, které se chvílemi nedaly ani poslouchat (číst titulky). O tomhle jsem slyšel jako o bezva Salmanovce, ale je to atrapa na cokoliv. Pro mě naprosto nezvládnuté scénáristicky. Jinak efekty jsou sice líbivé, ale vzhledem k ostatnímu mi vadilo nakonec i to, jak bylo vše přemrštěné, kde někdo upadne, odletí a všude kam dopadne se tříští betonové sloupy, zděné stěny atd. Hrozná ptákovina. Sonaksi Sinha zde byla fakt pěkná, líbivá i v písních, uměla se skvěle pohybovat, tančit, vlnit, tvářit. Jenže to nic nemění na tom, že její postava asi měla hodně nízké IQ, nebo byla bez mozku jako většina postav v tomto filmu... Chci aby se má dcera provdala, tak spáchám sebevraždu, hurá. To jimsnad nemohlo připadnout jako vtipné. A takových věcí je v tom až přespříliš. Těžké zklamání.(18.10.2015)

 • Niktorius
  **

  Ne, já prostě úspěchu těhle bollywoodských napodobenin / předělávek jihoindických akčňáků nerozumím. Oproti svým předobrazům je Dabangg velmi vyšťavený, nezábavný a prostý jakýchkoli nápadů. Co hůř, samotná akce je natočená velmi neohrabaně a i kdybych si odmyslel katastrofální střih, tak nezbyde než konstatovat, že debutující režisér Abhinav Kashyap nepředvádí nic, s čím by se nemusel stydět vedle zavedených jižních režisérů, jako jsou Gunasekhar, Ravikumar, nebo Rajamouli. Přes veškerou expresivnost jsou i emoce úplně na nule, což má ovšem i svoje výhody, neboť diváka alespoň nenaštve, že hlavní hrdina je namyšlený kretén a dívce jeho srdce (?) chybí kromě hlasivek asi i rozum. Ve filmu je vzhledem ke stopáži velké množství hudebních vsuvek (5), všechny jsou ovšem trestuhodně odfláklé a zcela nehodné zapamatování. Jestli měla bolly verze Ghajiniho své světlé i temné chvilky, tak Dabangg se celý nese v duchu takového šedivého průměru, který neurazí, ani nezvedne ze židle. Každopádně je tento film smutným dokladem nepříjemného faktu, že Bollywood je až po uši v tvůrčí krizi, v rámci níž zavedeným režisérům dochází dech a nějak to nevypadá, že by se objevovaly nové talenty schopné je nahradit.(25.10.2010)

 • Piggsy
  ***

  Trochu zklamání. Singham se mi líbil mnohem víc, včetně hlavního herce.(25.10.2012)

 • ScarPoul
  **

  Je veľmi pozoruhodné ako dokáže krátka stopáž ublížiť filmu. Indovia mi prídu ako rozprávači, ktorý musia naťahovať a vytvárať rôzne odbočky, čím vytvárajú zábavný a komplexný svet plný piesní, tanca, humoru a drámy. Dabangg je bohužiaľ preplácaný. Nie je tam žiadna výrazná scéna ani pieseň, postavy trepú neznesiteľne drsné hlášky a prvýkrát som im to nejako nevedel odpustiť. Jediné čo bolo oku lahodiace bolo ženské osadenstvo. Film je inak až na pár pekne nastrihaných scén, veľmi plytký čo sa týka emócií. Salman Khan je možno dobrý herec, ale jeho kreácia Nebojácneho strážcu zákona je veľmi bizarná. Nie je sympatický a častokrát sa správa arogantne, ale nepôsobí to ako jeho typická charakterová vlastnosť, ale skôr ako póza. Keď na nemocničnom lôžku rozpráva sám so sebou, len aby ukázal otcovi ako je nad vecou, pretože ten s ním nekomunikuje vzdal som sa akejkoľvek nádeje na to, že by ma film mohol pobaviť a to som vydržal prosím pekne až do konca. Skôr nuda, než zábava.(20.2.2013)

 • SlecnaSmilly
  ****

  Myslim, že se s režisérem Dabanggu řídíme stejnou životní zásadou – tedy, čím je toho víc, tím je to lepší. Já tohle zlatý pravidlo jedu především, co se mejkapu týče. Abhinav Kashyap zase ve svým indickým opusu použil snad všechny existující barvy včetně antracitový, lososový a dokonce i na šmolkově modrou došlo. To jednoho tak otupí, až mu vůbec nevadí, že samotnej příběh je předvídatelnej jak David Hasselhoff před minibarem. Samozřejmě taky dojde na všechny ty veselý tanečky a písničky jako v každým druhým indickým bijáku (viděla jsem dva, takže vim a znam), ale jinak obrazovce jasně vládne Salman Vymakanýbřichojakhovado Khan, kterej jen pomocí svých slunečních brejlí (jasně, že nosí rajbány, nejlepší product placement ever) dokáže vyřídit celej gang, a to se mi na něm líbí!(13.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace