César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Jazzzz

Zajmavé, originální, nové, při troše empatie i velice velice odpudivé a nechutné. Hlavní hrdina je odporný, zlý a slizký. Samá takováhle přízviska očekávám od dobře hodnocených hororů :)... Film má rozhodně i svoji působivou atmosferu a gradaci děje. Velice podařený počin. ()

danoo

Všeobecné nadšenie opäť nezdieľam. Žánrovo je táto invázia do súkromia mixom Almodóvarovho „Átame!“ a Hitchcockovho „Rear Window“ so všetkým, čo k tomu patrí s tým rozdielom, že jej protagonisti vyznievajú plocho a nezáleží nám na nich. Pozerať to potom? Možno raz. Napriek zaujímavému námetu si k postavám vzťah nevytvoríme, a tým film zlyháva na hlbší dopad. ()

venison

Hororem bych to moc nenazvala, spíš syrovým thrillerem.. Atmosféra naprosto perfektní a herecky zvládnuto na jedničku :-D ()

Bobik9

Veliká deprese. Ale ta atmosféra je výtečná, stejně jako herecké výkony. balagueró znovu potvrdil, že horory umí. Rec 1 a 2 byly chuťovky a nebýt nepříliš přesvědčivé Temnoty, tak se dá říci, že dělá jen kvalitu. Zatímco spíš je ve svém žánru asi to nejlepší. Oproti Intimní pasti a P2 má něco, co vás odpuzuje a zároveň drží v napětí celý film. Je to skutečně děsivý nápad, i když né příliš nepředvídatelný. Doufám, že Rec 4 bude minimálně stejně dobrý jako tento snímek, i přesto, že s ejedná o úplně jiný styl. ()

rockwoman

"Jediná věc, která mi pomáhá je, když ostatní jsou také smutní. A věřte mi, dělám co můžu. Dávám tomu to nejlepší ze mě."...Odškrtávám si své třetí setkání se španělským chameleonem Luisem Tosarem,které bylo mrazivé,napínavé,fascinující. Dívat se na zvráceného psychopata ve skvělém Luisově hereckém přednesu,byla vážně divácká lahůdka. ()

hanagi

Tak na mě to jako horor rozhodně působilo! Nebojím se duchů ani primitivních lekaček, ale mám strach z toho, co všechno může způsobit vyšinutý člověk. Kompenzovat si vlastní pocit marnosti pohledem na smutek a utrpení jiných lidí je divné, ale udělat si hobby z toho, že je budu systematicky ničit - tak to je fakt síla. ()

noriaki

Původně jsem si chtěl pustit syrový thriller, ale za tuhle morálně zvrácenou černou komedii jsem vlastně rád. Celé to funguje jen díky tomu, že Luis Tosar je sympaťák, a s Martou Eturou tenkrát tvořili pár, díky čemuž mají přirozenou chemii. Bez toho by se film zřejmě omezil na psychické a poté fyzické terorizování jedné slečny mlčenlivým slizounem. Děj k tomu směřoval, jenže příjezdem třetí důležité postavy se zlomil úplně jiným směrem. Škoda jen, že scénář úplně stejně vyměkl i v jiných aspektech, a nedotáhl do konce slibnou linii s dalším psychopatem v baráku. ()

LEGACY

Konečně jsem se k tomu filmu dostal. To víte, zrovna jsou dny Tomorrowlandu, který jsem na youtubku celkem pravidelně sledoval, a tak jsem rád, že jsem si na noc zase připravil něco strašidelného. Bohužel jsem se vůbec nebál, na psychiku sice naráží film skvěle, ale to je tak všechno. Potěšil mě herecký výkon Luise Tosara i Marty Etury, tedy hlavních postav. Bohužel film se na můj vkus až příliš vleče a to mi v tomto případě zrovna úsměv na tváři nepřineslo. Zklamání to sice velké není, ale přece jsem čekal od Balaguera větší bombu. Snad bude mít lepší formu při natáčení posledního RECu. Hodnotím 65% ()

Nyck

Chvilku trvá, než se dostanete do atmosféry filmu, ale o to lepší zážitek na vás čeká. Vynikající záporák v podání "Malamadreho". ()

Angelic-77

První 3/4 filmu byly takový klasický thriller/horor standard, za to ke konci už se věci daly pořádně do pohybu. Je více než pravděpodobné, že po dokoukání Zatímco spíš budete vůči všem vrátným a domovníkům pociťovat jistou dávku nedůvěry :). ()

Mishqo

Španieli vedia točiť mrazivé, atmosférické thrillery či horory s veľkou dávkou realizmus. Odteraz sa začínam pozerať vždy pod posteľ! =D ()

H.Gordon

Psycho film. Potkat takového magora, to musí být tedy radost. Chudina ženská. Velice dobře natočený film se skvělým výběrem herců. Byla jsem opravdu znechucená. Představa, že mezi námi je tolik úchylů a psychopatů je příšerná. A ten chlap to zahrál bezvadně ()

zdenny

Zajímavý hispánský film s celkem slušnou atmosférou. Téma "já jsem neštastný, učiním tedy neštastnými všechny kolem sebe" by se určitě dalo zpracovat i lépe a hlouběji. Snímek byl ale takový, tak se nedá nic dělat a musí se hodnotit předložené. Každopádně trávit několik týdnů čas pod postelí své oběti, na to člověk musí být opravdu slušně narušený. PS: Někdy je ve filmech až k podivu, jak záporným postavám vše vychází. ()

Brain-D

Jednoduchá přesto hodně inteligentní napínavé drama se špetkou hororu. Dlouho tu nebylo něco, co mě celou dobu drželo v napětí, co se stane v další scéně. Takže dávám 5* ()

lykan9

Nemám, co bych vytknul. Zatímco spíš je vynikající psychologický thriller, který stojí na výborném výkonu Luise Tosara a skvěle dávkovaným napětím. U pasáže, kdy se snaží César vyplížit z bytu, jsem snad ani nedýchal. Pokud nemáte rádi krváky a lekačky, ale přesto se rádi bojíte, tak tohle je film přesně pro vás. Tvůrci odvedli opravdu výbornou práci. ()

ghatos

O škaredé duši zlého muže. Takový lidé by neměli fungovat ve společnosti. Živý se lidskou bolestí, je jich kolem nás dost. 64%. ()

klima777

A to jako vážně??? Ale třeba je Mientras duermes sardonickým úšklebkem. Jenomže nad čím a nad kým? Nad ubožákem, co si hraje na všemohoucího, ale nezvládá ani základní pravidla psychopatického vystupování?... Nad nájemníky, kteří se chovají opravdu, ale opravdu hloupě? A proč bychom měli být všichni šťastni? Tohle není kdovíjak úžasná psychologická sonda. A nevěřím, že Balaguéro chtěl natočit jakési podobenství o společenském marasmu. Nuda, jež diváka láká ve stylu úsloví "something wicked this way cometh"... a nic. Ani záchvěv atmosféry, strachu nebo naopak sympatie. Když ne, tak prostě ne. ()

Pedross800

"TA DĚVKA SE POŘÁD USMÍVÁ, JAKO BY SE NIC NESTALO. ŠŤASTNÁ" A to se César opravdu, ale opravdu snaží, aby z tváře sympatické Clary ten smích vymazal. A jelikož je to neúnavný a neústupný pošuk, dočkáme se vpravdě úchvatné psycho drámy se skvělou atmosférou a brilantním Luisem Tosarem. Jeho César je mrazivě ďábelský, prostě dokonalý psychopat a já si tohoto chlapíka musím dát do topky. Nejen kvůi tomuto hereckému koncertu, ale i díky jeho přesvědčivému vyprahlému čtyřicátníkovi a nebo ráznému vězeňskému kápovi Vynikající film a já se již nemůžu dočkat, pro mne magického spojení Julio Medem - Luis Tosar - Penélope Cruz v připravovaném dílku To bude naprostý filmový orgasmus :-))) ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš