Žena

(festivalový název)
  • USA The Woman (více)

Chris, úspěšný právník a otec rodiny, jednoho dne objeví v lese divokou kanibalku. Chris neváhá a kanibalku sleduje a poté ji unese k sobě domů, kde z ní hodlá učinit civilizovaného člověka. Chris přesvědčí svou ženu a děti, aby to bylo jejich malé tajemství a nikdo z okolí se o tom nedozvěděl. Brzy se chování Chrise dramaticky změní a situace s kanibalkou jde zcela mimo kontrolu. (Dlee)

doughnut odpad!

Letos už jsem viděl spoustu sraček, ale tahle jim zatím jednoznačně kraluje. Nemám nic proti zvrhlým a násilným filmům, ale tohle vypadalo spíše jako jejich parodie. Nebudu ani vyjmenovávat chyby - špatně bylo totiž úplně všechno. ()

Igwar

The Woman nie je určite úplne geniálny film, dalo by sa mu vytknúť viacero chýb. Na druhej strane to vôbec nie je odpadové béčko. Avšak kto čaká samoúčelný krvák, preplnený gore efektami, nahotinkami a s naivným prvoplánovým scenárom (ako to už pri tomto filme býva), bude sklamaný a nečudo, že vrazí filmu "odpad". Sila tohto filmu je práve v kvalitnom scenári. Príbeh je postavený tak, že neodhaľuje úplne všetko, aj keď odpovede ponúka. Tie však nie sú výpovedané priamo, ale často skrýté v chovaní postáv alebo zdanlivo nesúvisiacich dialógoch a pod. Divák je potom nútený zapojiť hlavu aby si domyslel, alebo odhalil a pochopil súvislosti (ako napr. kto je otcom dieťaťa Peggy, alebo ako vlastne chápať koniec :-)), či prípadne pozrieť si to znova. Mám jednoducho rád filmy, ktoré nútia diváka premýšľať. Zaújmavosťou je, že the Woman je vlastne sequel iného horroru z roku 2009 z názvom Offspring. Autori však nechceli spájať svoj film s Offspringom, pretože ten je kvalitou niekde o 2 triedy nižšie a trochu o inom. To je aj dôvod prečo chceli urobiť samostatný film a "nepredávať" ho pod titulom Offspring 2. Pôvodný Offspring nie je nútné vidieť pred pozretím si the Woman, autori však odporúčajú pozrieť si ho aspoň po vzhliadnutí Woman. Divák tak dostane najmä odpoveď na otázku, odkiaľ sa zobrala "lady" z lesa. ()

Ftrider

To byl nářez. V tom dobrém slova smyslu. Depresivní, melancholické a skvěle podbarvené trefnou hudbou. Chvílemi zvráceně absudně komické. Celou dobu něco visí ve vzduchu a v poslední půlhodince to neuvěřitelně vygraduje až do ad absurdum. Opravdu skvělé dílko. ()

s.u.g.e.r.

Nizkorozpoctove nic. Rozhodne ne horror, ale spis pseudodrama o vyšinutém otci rodiny a jeho story s divozenkou v tom nejnudnejsim podani. Zadna atmosfera + scenar musel napsat naprosty ***. Hodit do kolonky "americke nezavisle filmy", protoze jen tak jde zduvodnit, ze na tom nekdo neco videl{nebo hledal nejaky hlubsi smysl} a ze to ma 60%. ()

in flames

Treba podoktnúť, že tento film je len pre najšpecifickejší okruh brutalitu (nie len v zmysle fyzického násila) zvládajúcich divákov. Ak teda patríte do tejto skupiny úchylákov (ako ja) a vidíte za túto fazonu hororu, odhalí sa Vám citlivá rodinná dráma o týranií žien a patričných následkoch na synovi, dcérach. Hviezda dolu za niektoré podľa mňa nezvládnuté scény, a isté prvky v scénari, ktoré by mohli byť ja logickejšie, taktiež hudba je minimalistická až príliš aj v rámci žánru. Cekovo ide však o skvele zvládnutý a naozaj výnimočný film. ()

Skoveta

Zase jsem dala na docela vysoké hodnocení a zase jsem na to doplatila! Je to naprostá slátanina, která nemá ani hlavu ani patu. Asi ve třetině filmu mě to přestalo bavit tak jsem film přetočila na konec abych věděla co z toho vyleze... ()

+sfinx+

Naprostá hloupost, i když se musím přiznat, že jsem ze začátku hledal nějakou hlubší myšlenku. Tak nějak mi to prostě připomnělo Americkou krásu a třeba u věty toho spořádaného amerického fotra: "To není civilizované." směrem k divošce s naprosto odlišnou kulturou a způsobem života, poté co ji přepadl, uvěznil, spoutal a zmlátil, mi nějak přišly na mysl jisté paralely z reálného světa. A když se člověk alespoň takhle zabaví, tak se to dá i nějak vydržet. Kdyby ale člověk tušil, co ho čeká na konci, ani by se o to nesnažil. Konec má za každou cenu šokovat - fotr se ukáže v celé své zvrácené podobě, synáček dospěje do stadia fotrova zvráceného obrazu a hlavně na scéně přibude nový člen rodiny, který zarazí poslední hřebíček do rakvičky. Člověku totiž přijde nějak divné, že ta máma (vylízaná, zneužívaná ženská, která s tím mohla něco udělat, ale raději si řekla, já jsem tak ráda, když mne bije - tedy když zrovna nepíchá s naší dcerou..) se dokáže tak moc rozčílit nad tím, že si její zvrácený syn prohlédl nahou vězeňkyni, ale zřejmě je úplně v pohodě s tím, že fotr jejich dceru proměnil ve zvíře. Na druhou stranu - když už to člověk přetrpěl, tak se mu dostalo alespoň malého happy-endu :) ()

Jarmila68

Už po chvilce jsem věděla,že to bude o narušeném tatíkovi,který ho nenechá v gatích:-(výběr herce na neposedu taťku byl velmi trefný.Šoupala jsem film občas dál,jen pro to abych věděla jestli se ta tarzanka pomstí:-)Nevím jak moc jsou lidi znuděný a narušený.Jako fakt na tomhle něco dokážete obdivovat?Jako fakt někdo dáváte i 4 hvězdy?TVL i pět?????Sakra asi to někoho fakt rajclo.Souhlasím s FR. Jak DEBILNĚ TO VYPADÁ,tak debilní to je a tvůrci a bohužel miliony lidí jsou DEMENTI.Zvrhlost a násilí fakt Vás to bere?Asi jo.Fil je nudnej a nic neříkající:-)Uchylákům možná...... ()

lineker

To co zpočátku vypadá jako trošku "feminizačně" obohacený příběh o jedné dis"funkční" rodině v čele s dominantním psychopatickým zmrdem, se v poslední půlhodině změní ve slušnou explicitní lázeň, ve jsou narušeny snad všechny lidské tepny. McKee ovšem odvádí dobrou práci v průběhu celého filmu a k tomu syrovému závěru vás dovede skrz nepříjemné drama, s mrazivě vtipnými momenty a s výborně vykreslenými postavami, které vám budou všechno jen ne lhostejné. ()