Žena

(festivalový název)
  • USA The Woman (více)

Chris, úspěšný právník a otec rodiny, jednoho dne objeví v lese divokou kanibalku. Chris neváhá a kanibalku sleduje a poté ji unese k sobě domů, kde z ní hodlá učinit civilizovaného člověka. Chris přesvědčí svou ženu a děti, aby to bylo jejich malé tajemství a nikdo z okolí se o tom nedozvěděl. Brzy se chování Chrise dramaticky změní a situace s kanibalkou jde zcela mimo kontrolu. (Dlee)

Forsberg11

Pravdu povediac čakal som možno o trošku viac, alebo lepšie povedané čakal som niečo úplne iné, ako nakoniec film priniesol. A za to som veľmi rád, pretože takéto prekvapenia obľubujem. The Woman je zvláštny film s až artovým nádychom a veľmi dobrým výberom hudby. Takisto sa mi páčila postava otca rodiny, ktorá bola nielen že dobre zahraná a napísaná ale pôsobila na mňa veľmi charismatickým dojmom, čo je jedno veľké plus celého snímku. Film má síce trošku pomalší rozbeh, ako by sa mnohým páčilo, no mne to tentokrát vôbec nevadilo. Práve naopak, vychutnával som si každý záber, každú minútu a tešil sa čo sa udeje v ďalšej scéne. Ako sa blíži koniec, dej graduje až vyvrcholí v nekompromisnom závere, ktorý môj celkový dojem z The Woman posúva ešte o stupienok vyššie, a možno aj o dva. A objaví sa tu aj nejaké to gore, aj keď sa nejedná o nejakú zbesilú explo jazdu. Prednosti tohto filmu sú v iných oblastiach a ja môžem smelo vyhlásiť, že tu máme ďalší kvalitný hororový snímok roku, ktorý môžem len odporučiť... ()

Šakalík

Výborně natočená záležitost, která překračuje hranice hororového žánru. Samotný námět se sice může zdát poněkud úzkoprsý, jenomže filmaři postupně příběh rozšiřují o nové, nečekané elementy, takže ve finále se z levného horůrku vyklube solidní rodinné drama. Obecně sice nemám rád, když se v hororech hraje na umění, protože většinou se tím jen zastírá filmařova neschopnost zaujmout diváka tradičními prvky. Tentokráte však pochvalně pokyvuji hlavou, protože The Woman jde originální cestou, kterou ve finále náročnější divák ocení. Vyzdvihl bych ještě velmi povedenou muziku, která film doprovází a která celé dílo povznáší vysoko nad průměr standardního hororu. Mně se tenhle film opravdu velmi líbil a určitě se k němu někdy v budoucnu rád vrátím. ()

coscarelli

Velmi rozkosny a zároveň nepríjemný McKee, mi pootacal vsetky orgány, premasiroval chuťové bunky. Správal som sa k Žene s úctou, nechala ma nažive. Jeden z Malých filmov,ktore dokážu exkrementsky prekvapiť, sice je to cítiť lacnejším potahom ale ako sa hovori : Za malo. ..... Lucky pucky vie aj s centom urobiť paradnu nezabudajucu grilovacku aj so stripterkou skrytou v torte. ()

sedm.1

Nekonvenční, zajímavá a výrazná podívaná, kterou si zároveň dovolím označit i za poměrně originální a odvážný film, a to vše především díky nápaditému přístupu a netradičnímu zpracování, kdy je prakticky obětí zlo a ti spořádaní a společensky nevyčnívající jsou jejím původcem. Tvůrce si zde zkrátka nebere vůbec žádné servítky se zaběhnutými pravidly a představuje překvapivou jízdu, kde se nebojí dotknout i určitých tabu, což je též velice příjemné oživení, především co se tedy navíc samotného hororového žánru týče. Zápletka je jinak poměrně jednoduchá, její síla je ale právě v nečekaném a překvapivém vývoji, s docela slušnou gradací, velmi působivým finále a úplným závěrem, který sice krapet skřípe, ale zároveň i pobaví a rozhodně nenechá diváka chladným. Velkým kladem je pak obsazení prakticky všech rolí, kdy jak celá ta povedená „usedlá“ rodinka, tak samotná kanibalka, předvádějí velmi přesvědčivé a výrazné výkony, díky kterým mi i nejednou přeběhl mráz po zádech. Hodně mě oslovila i velice zvláštní, ovšem zatraceně fungující atmosféra, plná neklidu a zlověstných pocitů, docela tu šlapalo i napětí, prostě já se zde upřímně bavil a The Woman je čistým důkazem, že šikovný tvůrce s neotřelým nápadem může i bez velkých peněz a hvězd natočit skutečně silný, originální a celkově velmi kvalitní horor, který ale samozřejmě není určitě úplně pro každého. ()

Spike23

Na první pohled normální rodinka a kanibalka ve sklepě, dalo by se celkem jednoduše domyslet, co bude následovat, ale mohu vás ujistit, že tomu tak ani zdaleka nebude. Něco takového jsem nikdy nečekal a i když mě posledních 5 minut odradilo od nejvyššího hodnocení, stále je to něco, na co snad v životě nezapomenu. ()

Rudinsky

Úvodné vizuálne excesy v štýle céčkovej Deodatovej produkcie postupne zmiznú a film sa preklopí do nesaomoúčelne zábavnej, ironickej a psychologicky hutnej štúdie, ktorá nádherne graduje. Fakt dobré, dosť dobré ()

Pttak

Polovinu filmu jsem se docela nudil, poněvadž podle recenze jsem čekal, že to bude hodně kravý, jako bych čekal např. u filmu Inside nebo Martyrs, ale co nebylo záhy přišlo a konec mě docela odrovnal. Konec není nic pro slabší žalůdky. ()

Vaklaf

Dlouho jsem zase neviděl film s tak neuvěřitelně nesympatickýma (minimálně) postavama. Fotr: čurák na odstřel, větší zmrd by to moh bejt snad už jenom kdyby ho hrál A. Wong. Syn: fotr v menší verzi. Matka: ta mě srala už tim, že fotrovi prostě nerozkopala koule, nebo ho rovnou nepodřízla ve spánku. Dcera: věčně ufňukaná, ale evidentně k tomu měla důvod. Malá dcera: jediná normální - holt dítě. Vlčí žena funguje vlastně hlavně jako katalyzátor děje a přiléhavější název filmu by byl třeba "Čekání na co nejhnusnější vykuchání jednoho zmrda". To bylo to hlavní, na co jsem se od začátku těšil. Každopádně to nemá s hororem moc společnýho, je to spíš psycho rodinej exploitation. ()

MareT.

Tohle je silně znepokojující zážitek. Krátce po startu filmu pochopíte, že o Women ani tak nejde, jako spíše o povedenou rodinku v čele s magorem, který si vychovává syna po svém a manželka s dvěma dcerami jsou jenom oběti. Líbí se mi taky, že film má hodně symbolů (samotná woman pak představuje spíše necivilizovanost čístého rázu a divák může posoudit, že v porovnání s otcem rodiny je woman právě ta, která v sobě tu lidskost má). Konec je zaslouženě krvavý a spravedlivý. ()

HonzysKISS

Má to sice takový pomalejší rozjezd, ale když počkáte na správnou chvíli, tak se z toho postupně vyklube výborný film. Možná hodnotím až moc, ale odvážnými scénami si mě snímek naprosto získal. Vůbec jsem nemohl spustit oči. Podobnější film o „vlčím dítěti“ jsem ještě neviděl. Se závěrem jsem taky naprosto spokojený. Ještě bych teda mohl vytknout to, že tam je docela dost věcí nelogických, ale i tak musím hodnotit vysoko. Normálně bych se na to klidně podíval hnedka znovu :D ()

tterez

Uf, tak to byla síla. Bylo to sice trochu šedý, ale rozhodně to nebylo nemastný a neslaný. Moje prvotní rozpaky nad nesmyslným námětem se spolu s pokračováním příběhu úplně rozplynuly. Navíc bych řekla, že nechyběly ani chvíle napětí. Trochu mi to připomnělo I spit on your grave. Tak dávám něco málo pod 70%, ale málokterej horor mě baví - takže respekt. ()

Zyne

celou dobu je snímek nepříjemnou sondou do rodiny ovládané machoistickým a arogantním otcem, přičemž je život a vnitřní pochody této rodiny lemován objevem divoké ženy. v těchto momentech se jedná o parádně gradované drama s tísnivou atmosférou, která opravdu dokáže zapůsobit na každého normálního jedince tím správným pocitem zhnusení z toho, jaký je otec debil... po celou dobu tomu chlapovi (btw Bridgers je v téhle roli opravdu až nepříjemně realistický a hraje skvěle) přejete jen to nejhorší. chybou filmu je pak finále, kde se s tísnivého dramatu stanou krvavé jatka, které působí jaksi našroubovaně. sice čekáte, že to přijde a i se na to těšíte, protože to jistým jedincům přejete, některým určitě ne (Angeliny postavy je mi fakt líto), ale stejně je to přehnané a poslední krvavá 10minutovka v podstatě trochu podráží nohy předchozímu pečlivě budovanému...každopádně, rozhodně doporučuju ke shlédnutí, je to opravdu silné. P.S.: hudební složka filmu je opravdu skvělá! ()

Ronaldo79

Záčátek byl mrazivý a Pollyanna McIntosh vypadala démonicky při svém lezení do brlohu, to je nejspíš i jediný úsek filmu, kdy mi lehce přebíhal mráz po zádech. Zbytek filmu mě i přes dlouho stopáž nenudil, přesto se nenašlo nic, co by mě vyloženě nadchlo a ani konec to nezachránil, jenom utvrdil rozporuplnost tohoto díla. 5.5/10 ()

Hernycztek

Psycho-thriller, který určitě mnoho nezkušených diváků pohoršil a překvapuje mě, že je tu tak málo odpadů. Celé to má až depresivní atmosféru, kterou dělá především ústřední rodinka. Takové magory jen tak někde nenajdete a postava otce je jedna z nejnesympatičtějších a nejnenáviděnějších jakou jsem kdy kde viděl. Skotská herečka s velice zajímavým jménem už nějaké zkušenosti s filmy nasbírala, ale tohle je bezpochyby její nejvýraznější role. Ani ne tak za herectví, ale za vzhledovou stránku a za to, čemu se upsala. Protože třeba takovou ,,full naked purge'' scénu nemusel každý rozdýchat. V závěru se režisér vytasil s twistem, kdy konečně vysvětlil předchozí zmiňování genetické vady Anoftalmie, čímž si u mě nějaké plusové bodíky koupil. Jinak je to také jeden z mála hororů, který diváka chytne psychickým násilím více, než fyzickým, a to vždycky cením zlatem. Tady je ale bohužel jedna věc, kvůli které nemůžu dát pátou hvězdu, a tou je nezvládnutý konec. Ten i když je pro oko hororového fanouška lahodící svojí brutalitou a potěší hlavně úplné finále, tak to bylo všechno strašně zběsilé, nepřehledné a hlavně nelogické. ()

matini

Tak nevím, asi jsem to nepochopila. Ale popravdě, mě to vůbec nezaujalo. Nápad příběhu byl celkem fajn, ale místo, aby se děj točil kolem tý holky, tak jsem stále sledovala zvráceného právníka a jeho neméně zvráceného syna. Prostor dostala na konci, kdy si dala menší svačinu. Celou dobu to celkem šlo, ale kdy se na scéně objevila učitelka, říkala jsem si, no tak tohle je vážně blbost. Myslím, že šoupnout tam učitelku jen, aby jsme viděli, že mají ještě jednoho domácího mazlíčka, byla naprosto zbytečná. A co měl jako znamenat ten konec? To si jako zakládá novou rodinku nebo co. No musím říct, že pro mě to bylo obrovské zklamání. ()

mourinho

Úchylný fotřík, jinak dominantní hlava "vzorně vychované" rodiny, si v lese uloví holku na hraní, divoženku, která se tam vyskytla bůhví odkud a ke všemu je ještě kanibalka. Husté, co? Tolik v kostce k velmi jednoduchému scénáři, který samozřejmě nemůže skončit jinak, než pořádným masakrem. Je to docela psycho, neříkám, navíc celkem solidně zahrané, filmu ale podle mě škodí hodně malý rozpočet a s tím úzce související relativně amatérské zpracování. Postavy jsou děsně nesympatické, hloupé, odpudivé, včetně těch kladných. No, zkrátka mít k dispozici pořádný balík, svěřit režisérskou taktovku Alexandre Ajovi a do role The Woman obsadit třeba Kate Beckinsale, byla by to pecka roku! Ale to už moc fantazíruju..... ()

Rathalos

Ku*va,tak toto sa mi lubilo,neskutocna pecka,cudna rodinka na cele s je*nutym tatkom a aj synom,paradna atmosfera,hudba,herci,namet,kamera a ten zaver ulala,ten len gradoval,tak taketo filmy ja mozem a Pollyanna McIntosh,ta bola mega-tvrda,ju by som nechcel stretnut niekde v lese,jasnych 5 hviezdiciek...:-) ()