Žena

(festivalový název)
  • USA The Woman (více)

Chris, úspěšný právník a otec rodiny, jednoho dne objeví v lese divokou kanibalku. Chris neváhá a kanibalku sleduje a poté ji unese k sobě domů, kde z ní hodlá učinit civilizovaného člověka. Chris přesvědčí svou ženu a děti, aby to bylo jejich malé tajemství a nikdo z okolí se o tom nedozvěděl. Brzy se chování Chrise dramaticky změní a situace s kanibalkou jde zcela mimo kontrolu. (Dlee)

Kingjiri

Velká škoda, že byl slušnej nápad z velký části nevyužitej kvůli velmi pomalýmu tempu, ve kterym je film natočenej. Ono to ale taky bylo tim, že spíš než o kanibalku, šlo hlavně o problémy rodiny, který díky příchodu kanibalky vypluly na povrch. Děj teda moc negraduje, jen s výjimkou poslední čtvrt hodinky. Zvláštní bylo, že vlastně ani nebylo komu fandit - kanibalka byla z obliga a o hlavě rodiny jsem měl pochybnosti už na začátku. No, na druhou stranu tu byl aspoň nějakej děj, kterej dával trochu smysl. Za jedno shlédnutí to vcelku stojí. ()

Vabr

Brácha byl zase pryč, s tak jsem zkusil projít WatchMojo na nějaký tipy, i když ty jejich videa moc nemusím. Ženu jsem doposud neznal a překvapuje mě, jak mi mohl tenhle klenot uniknout! Je pravda, že ze začátku to působí jako céčko a kamera by mohla být lepší, ale to vše později odpadne, protože se nastolí nečekaný děj s kulervoucí gradací, postavami a epickým koncem, kde vše doslova vystřelí. Vše podtrhuje plno náznaků a charakteristik jednotlivých postav, které jsou bezva. Je to gore, stupňuje se to a i prostá facka vás zvedne ze židle. Pak jsem to zkoukával znovu s  bráchou, ale tomu se to moc nelíbilo. Říkal, že mu to přišlo levný, moc festivalový a postavy se chovaly a mluvily divně (s čímž nesouhlasím, protože to právě souviselo s jejich minulostí a povahami) a konec na něho taky nezapůsobil. Vyhodnocení: Miluju nápad civilizování divošky touto rodinou, protože pak nastává otázka: Kdo z nich je vůbec civilizovanější? ()

BLabaKAn

Snímek od kterého jsem víceméně nic moc nečekal, ale dostal jsem solidní dávku znechucení! Přitom námět vypadá marně, nezájímavě až stupidně. Nesedne to každému, to je jásný, ale kdo má rád trošku toho psycha, zvrácenosti a i zamyšlení, tak osobně mohu snímek doporučit. Plusem je i soundtrack!!! ()

cinemaboy7

Uff, to bylo psycho! Zasloužených 60% za příběh o SPOILER: 4 sestrách, které si během svých životů prošly opravdovým peklem a to díky svému šílenému otci. Ale ani matka nezůstává bez viny. Protože dělat mrtvýho brouka v situacích, za které by se nemusel stydět ani Mengele, se nevyplácí. Naštěstí vše bude po zásluze potrestáno. Životní traumata dcer však už nikdo nevyléčí. ()

Scharra odpad!

Chápu, že někteří jednici vidí ve filmu vyšší smysl (sociální a společenskou kritiku), ale mi snímek přijde jako naprostá hloupost (kdo to proboha vymýšlí) a zbytečnost, kde se režisér vyřádil na nesmyslné brutalitě postav ()

markyzgero

horror naruby, antišovinistickej přesah, horror všednodennosti, horror maloměšťáctví, horror machismu, horror zla v každym z nás, horror josefa fritzela a jeho sousedů, obžaloba maskulinní společnosti. kripl neni fotr, ale syn. otázka regrese, nebo progrese? horror vacui... ()

dannyd14

Jeden z tých dlho naťahovaných filmov, kde akcia vyvrcholí až na koniec a koniec je šokujúci pozitívne, ale i negatívne. Najviac ma zaujíma, prečo v skoro do každého momentu musel režisér vopchať tak otrasnú hudbu. ()

Knor

Dost rozporuplný film, nějak nevím, jestli ho vychválit do nebes nebo nad ním mávnout rukou. Líbí se mi ten zvrhlej nápad a brutální vyústění, který je sice očekávaný, ale skvělý :-). Mám ale jeden problém a sice s tím artovým podáním celýho filmu. Nebo to aspoň na mě působilo, že tu byla celou dobu snaha vyznít jako artovka a to bylo dost rušivý. ()

Soubi

Nelíbily se mi dvě věci - posledních 15 minut (zasloužilo by si to promyšlenější závěr) a zaměření horor až komedie. Kdyby se režisér rozhodl pro jedno, udělal by lépe, takto je The Woman na komedii moc drsné a na horor to má zlehčující hudební vložku. Takto je z toho průměr s několika dobrými nápady, ale ... pořád průměr. Škoda, mělo to na mnohem víc. ()

Solverino

Jedna hvězda za některé "hlubokomyslné" hlášky. Jinak spíš skoro Odpad! Křečovitý pokus šokovat, který se dost nepovedl. Ošklivé herečky a slabé gore. Jako fil Odpad! jako horor velmi slabá jedna hvězda. ()

Pitryx

Rychlý start, pak dochází dech, aby to všechno uzavřelo krvavé stacatto s překvapením. Vůbec nechápu nač ty zbytečně slepé pasáže. Ale budiž, byly tam, aby to na konci napravily. Ne, že by šlo o nějaký super krvák, to ne. Pokud už tu to gore je, je jen prostředkem k podání ubohosti v podstatě nemocného člověka - Chrise. Bohužel to všechno smícháno dohromady a provázeno zajímavým hudebním a neobvyklým doprovodem jaksi postrádá vyústění. Ale filmu to na škodu není, naopak, možná by jej to jen pokazilo. 201409079648/10243 ()

Mamlas odpad!

Připadlo mi to jako naprosto debilní divadelní hra nějakého ochotnického ansámblu. V téhle debilnosti není nic dobře - otřesní amatéři, kamera, scénář, režie, námět, ... Prostě prvotřídní zoufalý výblujek. (1%) ()

adamix

Nie nadarmo to prekĺzlo diváckou spoločnosťou bez povšimnutia... Vďaka finálnemu strihu znižujem hodnotenie tomuto premrhanému potenciálu na 2*. ()

DonBraso

Jestli se tenhle film snažil o nějaký underground,tak budiž,ale pro mě to bylo plytvání časem.Tak tu máme další z řady Rape&Revenge hororů s kabátkem do dramatu,kde nejlepší je tatík rodiny,který je naprosto suprový a táhne film.Nevim proč se to nejmenovalo The Father,protože by to sedlo stejnak jak vepřová se šesti.Nuda a nuda a když to stojí za sednutí na hajzl,tak se objeví táta a jeho face a čekáme co se bude dít.Bohužel nic,celou dobu se táhne příběh a snaží nám ukázat netradiční rodinu,spíše tatíka a jeho syna.Na tom filmu je cejtit jak to rejža chtěl dělat v jednom baráčku se stodolou,protože ostatní scény nepřináší žádný děj,ale aby se neřeklo,ty minuty zaplnit musim(učitelka).Prostě to byl další průser,někomu se to může líbit mix dramatu s menším gore efektem.Kdyby to nebyl paskvil jako je tohle a byl to čistě nějaký psycho drama s vyšinutým taťkou ,něco jako Otčím,tak bude lépe,tohle nemělo logiku,bylo to nucený,kamera krouží jak v cirkusu,hudba o tom ani nemluvim.20% ()

Cechyno4

Mě osobně to spíše přijde jako drama s lehčím nádechem hororu. Některé scény byly opravdu dobré (např. scéna s prstem) a ke konci filmu jsem ze záběrů neměl zrovna nejlepší pocit od žaludku. Pro mě příjemně strávených 100 minut, i když film má i dost hluchých míst. Proto tři hvězdičky. ()

Vasyl

Od začátku mě nebavil děj a ani forma se mi nelíbila. Kokot tatínek přenesl svoje kokotství na celou rodinu. 1 hvězda za vysněnou paní učitelku geometrie a druhá za happy end. ()

Sticks

..... dvoma slovami.... strašná nuda. Že by sa znakom slabého filmu stal sľubný začiatok? To hádam nie, ale keď vidíte atmosférickú scénu na začiatku, tak ju chcete opäť. A opäť. Čo sa mi teda páčilo bol zvukový formát, čítaj zvieracie zvuky. A aj to len sčasti, nemám pravdu melancholické pesničky? Všetko ostatné je des a hrôza. Avšak aj ja som sa stebla chytal a snažil sa uchopiť rodinne strasti, ktoré sa absolútne do filmu nehodili. Mauglee z knihy džungle je rozprávková výnimka. Skutoční vlci sa o mláďatá iných nestarajú. To môžete vypustiť z hlavy rovnako ako tento film... ()