Křtiny

Krst

The Christening

Drama / Thriller

Polsko, 2010, 85 min

Sice nijak originální příběh o tom, že minulosti neutečete, ale přesto v polském podání působí svěže a neotřele. Vhodně zvolený formát pondělí-neděle Wrona zpracoval přesně tak jak měl. Den ode dne se napětí stupňovalo a stejně tak obavy z toho, co přijde v neděli. Nepříjemně realistické. 80%(29.11.2012)

Doma mi říkali, ať se vyhýbám špatné společnosti. Poslechla jsem jen proto, že poblíž žádná nebyla... Nekompromisní vzestupnost napětí, horizont jednoho týdne a výborné herecké výkony k tomu. A poznání - když jeden z kdysi nerozlučných dvou nedozraje, vzpomínky ztratí svou cenu - jako bonus.(17.11.2014)

Skvěle natočený, ale velmi ošklivý film. Realisticky se dotýká mafiánské tématiky a nemilosrdně krade divákovi iluze o hrdinech, kteří v americkém filmu z jakékoliv lapálie uniknou.(1.8.2011)

To, že to je realisticky natočené (z pohledu nás laiků, kteří nevíme jak vypadá realná polská mafie) a že v tom je jedna brutálnější scéna (opět zas tak nějak moc brutální není, vlastně je mimo záběr), ještě neznamená, že je to kvalitní film. ravda - otupělému festivalovému publiku může přijít snímek, který má kontinuální a uzavřený děj a klasickou stavbu jako skvělý ... to nepopírám ehm. Sice tu máme jakože šokující finále, ale opět v kontextu světové kinematografie není nijak nové ani překvapující.(23.2.2012)

Jednoduchý ale veľmi dobrý film zo súčasnej Varšavy o vzťahu dvoch priateľov. Drsný vďaka prvku mafie v ňom, zároveň veľmi ľudský lebo v centre pozornosti stoja vzťahy medzi postavami a ich premeny. Na hercov sa pozeralo príjemne, čo sa týka Tomasza Schuchardta, bolo to jeho úplne prvé účinkovanie vo filme a podľa mňa sa zadarilo. Symbolika a nejednoznačnosť ma potešili. Naozaj spokojnosť. MFF Bratislava 2010 (Vtipná story s režisérom Wronom, za ktorým som sa po premietaní zastavila a pýtala som sa ho zopár vecí na film. Doteraz mám v peňaženke jeho vizitku a v hlave spomienku, keď mi povedal, že keď budem opäť vo Varšave, nech sa ozvem :)(7.11.2010)