Dva někdejší přátelé z malého městečka, kteří se chtěli dostat do velkého světa, se setkávají po několika letech. Michalovi se to podařilo - žije v luxusním bytě ve Varšavě, podniká, má krásnou ženu a novorozeného syna. Janek, jeho někdejší kumpán za ním přijíždí z vojny, aby se stal kmotrem jeho dítěte. Kamarádovou proměnou je však překvapen a spoustě věcí nerozumí. Kdysi drsný přítel, který si nenechal nic líbit, se proměnil v citlivého člověka, jenž se rozpláče i v okamžiku, kdy musí nechat utratit nemocného psa. Nic ale není takové, jak se na první pohled zdá. Michala totiž pronásleduje zločinecká minulost: členové jeho někdejšího gangu, které před lety udal policii, mu vyhrožují smrtí. V obavách z budoucnosti dokonce žádá Janka, aby se ujal jeho rodiny. Ten se ale právě v tomto okamžiku odhodlá k činu, jehož důsledky už nelze vzít zpět. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Film, který nemá zas tak originálné téma, ale je hodně ze života. Bezmoc a beznaděj, která je ve filmu všudepřítomná, je zvýrazněna očními kontakty mezi hrdinami, kteří vědí, co se děje, ale nejsou si zcela jisti, co bude dál. Čtvrtou hvězdičku dávám především za konec filmu, který je, jak solidární a realistický, tak krutý, ale spravedlivý. ()

Compadre

Na to, že měly Křtiny Febiofest totálně pod palcem, tak jsem byl docela zklamaný. Depresivní příběh o složité situaci chlapa, který se dostal do problémů s bývalými mafiánskými kolegy...no, nečekané zvraty, perfektní herecké výkony..ale nějak to na mě působilo nesymtaticky. Připadá mi, že všechny filmy, kde se vyskytuje mafie mezi sebou soutěží o to, kdo předvede větší brutalitu. ()

lucascus

Mrazivý příběh dvou přátel na život a na smrt - a to doslova. Polské filmy se mi v poslední době hodně líbí, to je po Bitvě varšavské už druhý letošní polský film, který stál za podívanou... ()

Krosmen

Příběh je zajímavý, ale nemyslím si, že nějak zvlášť originální. Čili rozhodovalo zpracování. Líbily se mi kontrastní situace drsnosti mafie a citlivého vztahu k synovi. Blízkost smrti a uvědomění si svého života v dalším kotrastu s tím, co s člověkem dokážou udělat peníze a za kolik nakonec stojí přátelství. ()

koog

Velmi syrové a drsné. Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla. Marně vzpomínám, který film se mnou kdy dokázal udělat tohle.. Přesně toto na filmech zbožnuji, když všechny emoce, které tam jsou vecpané prožívám tak, jako by se to dělo přímo mně. Není jich ani moc, ani málo, prostě tak akorát. Navíc zde ta filmařská čistota, lehkost, jednoduchost, kontrasty. Výborní herci, perfektně zvolení typově (radost na ně koukat). Febiofest 2011. ()

korndaddy

Polské studené prostředí, podpořeno chladnými barvami jak okolí tak interiérů a krásný zvuk piana dodává Chrezstu skvělou atmosféru, kterou se nepodaří navodit ani kdejakými nýmandovi z hollywoodu se sebevětším rozpočtem. Ale ona vizuální stránka není vše. Věřím tomu, že kdyby byl film trochu syrovější a lehce agresivnější, mohl to být film jak žádný jiný za poslední léta. Konec byl nečekaný. ()

NeosinneR

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Film, ktorý ma na začiatku chytil a nepustil až do záverečných titulkov. Úžasné pútavý príbeh, výborný scénar a nečakaný záver. Mafia má veľkú úlohu v živote jej člena. ()

mira007

Komorní psychologické drama o dvou gaunerech, co se potkají po letech, ale ten jeden už nežije život gaunera, ale spořádaného tatíka od rodiny, ale ta minulost ho dohání. Film v pomalém skoro artovém tempu vyprávění protkaný několika opravdu syrovými násilnými nebo odvážnými co se týká nahoty ( už kolikátý polský film mi dokazuje že je jinde než ta česká kinematografie) scénami. Kdyby to mělo trochu lepší konec dal bych jednu hvězdu navíc. ()

DAVID.LOPAN

Upřímný, lidský film s reálnými hereckými výkony a kýblem emocí. A mě se do hlavy furt dere myšlenka "Je lepší umřít pro dobro rodiny a nebo všechny nepřátele pozabíjet jak v americkém filmu a do budoucna tak zachránit spoustu "dobrých" životů" Hm? ()

Bukk

Samozřejmě, že to bylo dobrý a napětí by se dalo krájet a pak ten pes...ale kdesi se vytratilo takové to vnitřní znechucení, které by se někde mělo objevit, aby pak ten závěr dosáhl jiných rozměrů a hlavně něco/někdo mnohem více negativně působícího, po čem by člověk měl chuť hodit kamenem. Protože mít film založený na skutečných událostech a cítit lhostejnost? To k sobě moc nejde. ()

Saur.us

Drsný pohled na polskou gangsterskou scénu v průběhu jednoho týdne, vrcholící křtinami a následky hrdinových starých chyb. ()

PEZ

Ked sme sa po dlhsej dobe rozhodli skocit do kina na europsku produkciu, nevedeli sme co cakat od polskeho filmu. Pozitivne nas prekvapila surova realistickost sucasneho mestskeho zivota (najma ked sa zapletiete s mafianmi) a jazyk velmi podobny slovenskej vychodnarcine. :) Herecke vykony hodne ocenenia, lez zaver to predsalen trosku dokazil. Nebyt toho, 4* by boli tam. 7/10. ()

sehe

Z varšavského podsvetia veľmi drsný príbeh o dvoch kamarátoch.Režisér Marcin Wrona dokázal realisticky zobraziť brutalitu,aká vládne v mafii.Hlavný hrdina Michal sa snaží žiť slušný život.Má mladú rodinu,prosperujúcu firmu,luxusný byt vo Varšave.Chystá krstiny svojho syna a krstným otcom sa má stať jeho starý priateľ Janek.Postupne sa odhaľuje ich spoločná minulosť a pre Michala už neexistuje žiadnej cesty ani úniku pred záverečnou smrťou.Veľmi dobrý film. ()

matt85

Polská husťárna s epickým vyústěním příběhu a skvělou gradací. Takovou syrovost jsem naposledy zažil u Sin Nombre. ()

flu

Poláci zkrátka umí točit filmy ze současnosti, které netrpí neduhy, jako obdobná česká díla (zejména trapným moralizováním, něchtěně směšnými scénami, nepatřičným humorem a účastí rádobyhereckých celebrit) a zároveň mají potenciál oslovit i jiné než místní publikum. "Chrzest" je jedním z nich. Úsporné až minimalistické vztahové drama s kriminální zápletkou, po jehož konci budete mít neodbytnou chuť na velkého panáka vodky "Żołądkowa Gorzka". ()

john.h

Atmosféra v promítacím sále by se dala krájet, hlasité vzdechy diváků při vyvrcholení a absolutní ticho v závěrečných titulkách neumí přivodit jen tak ledajaký film. A ta deprese a přemýšlivý stav ještě hodinu po skončení filmu jenom potvrdila jeho kvality. Chtěl jsem dát čtyř hvězdičky. Ale ta eskalace na konci byla neuvěřitelná. ()

venca206

Již od začátku jsem si myslel, že vím, jak bude následovat další dějství, ale čím více se blížil konec, tím více jsem byl mimo.. Mafie to má prostě pod palcem! ()