Rubber

• Česko Guma (více)

Když Robert, neživá pneumatika, objeví své destruktivní telepatické schopnosti, zaměří svou pozornost na jedno pouštní město a zejména ho zaujme záhadná krásná žena, tou je doslova posedlý…  Hororová komedie režiséra Quentina Dupieuxe vypráví příběh obyčejné pneumatiky pohozené v kalifornské poušti, která náhle nevysvětlitelně ožije. Jakási záhadná síla udržuje pneumatiku jménem Robert v pohybu a jak se řítí silnicí, objeví v sobě telepatické síly, díky nimž dokáže zničit cokoliv se mu zachce. Zpočátku se spokojí s lovem drobných pouštních zvířat a vyhazováním různých věcí, ale brzy se jeho pozornost stočí k lidskému druhu a zvláště jej zaujme záhadná krásná žena. Robert se stává chaotickou silou, po níž zůstává široký pás zkázy napříč pouštní krajinou. Rubber je chytrý, zábavný a originální hold kinematografické koncepci "bez příčiny". (oficiální text distributora)

Karin.Kiss

Úmysele zle vytvorený film. Maximálne nevypočitateľný príbeh, ktorý doslova otrávi a fascinje svojich divákov zároveň. Ale áno, dômyselná hra ctižiadostivosti a očakávaní. Čo všetko vedia moderní tvorcovia ponúknuť? Všetko, pre žiadny dôvod. :) ()

vendysek

Guma je vtipná, satirická a ví přesně, co chce říct. Sděluje to přímočaře, ale přesto okouzluje extremismem chápání současného stavu filmu, přístupu k filmu a dělaní filmu, potažmo výstavby dějové linie. Bojuje proti přirozenému vývoji kinematografie, uchylování se ke stereotypům z nedostatku tvůrčí invence a přechytračenosti divácké obce. Nadsazuje chytře... a důvod jistě má. ()

Wade

Film o neživé pneumatice která má destruktivní telepatické schopnosti, už jen ten nápad je boží. R----t je super. Co se mu nelíbí to zničí no on vlastně zničí na co narazí. Jak popsat Rubber no asi tak že nevím jak popsat snímek u kterého si říkáte sakra to je ale kravina a za dalších 5min to je ale boží. Každopádně já se nehnul od monitoru po celou stopáž filmu a proto 5 hvězd. 85% ()

sskrblik

O tomhle filmu jsem měl delší dobu povědomí, ale až včera jsem se odhodlal to zhlédnout celé. K mému překvapení jsem to vydržel až do konce a ještě jsem se u toho bavil. Nikoliv tak, že bych se smál až se za břicho popadal, avšak i přesto jsem fascinován jak lze natočit naprostou k*k*tinu s noblesou. Během sledování jsem ani neměl odvahu pozřít jakékoliv sousto, aby mě nestihnul krutý břichabol. Nebyl jsem nadopován halucinogeny ani jsem nebyl pod parou a přesto smekám. Úvodní proslov vystihuje dokonale podstatu tohoto díla a je tak ódou na "no reason" filmy. Už se těším na pomstu koloběžky! ()

dANo

Prečo má pneumatika čiernu farbu? No reason! - Prečo sa rozhodla ožiť? No reason! - A prečo začala zabíjať? No reason! Ale mne to vôbec nevadilo... Zaujímavý nezávislý film s prvkami béčkového hororu s gore efektami. ()

fefee

Absolútna absurdita natočená ale absolútne záživne, toto je dôkaz toho ako sa dá natočiť aj úplná hovadina zaujímavo...Not reason! ()

headcrab

Parodie/satira/whatever na produkci Hollywoodu, o tom to celý je :). Což mě docela zaskočilo, protože já čekal něco jako klasickej slasher se záporákem v podobě pneumatiky :). On to vlastně slasher je, ale totálně ujetej, kde nic nemá svůj důvod :), a kde neexistují žádná pravidla. Naštěstí mě to ale zaskočilo tim lepším způsobem, protože to je docela prdel :)....horší je, že je to občas i nuda, proto ne za plnej počet, ale prostě - super nápad, super kamera, super dialogy, super hudba, takže proč ne? "In the excellent chainsaw massacre by Tobe Hooper, why don`t we ever see the characters go to the bathroom, or wash their hands like people doing in real life? Absolutely no reason" :) Jo, mě se to líbilo. ()

zigíš

žial TEN žabožroutský prístup je hodne patrný (!) ak by RUBBER bol čisto US bavil by som sa viac ..nyštmenej, rozhodne najlepší film o vraždiacej pneumatike :D ()

Krosmen

Proč? Prostě proto se mrkněte, co všechno lze natočit. Byla nebyla jednou jedna pneumatika jménem Robert a ta se jednoho krásného dne před zraky obecenstva rozhodla, že se vydá do světa. Bude se na Oskarech udělovat soška za nejlépe hrající předmět? Skvělá postava šerifa, atmosféra filmu. Humor filmu trošku s bublinkami české sody. Let´s roll! ()

Zagi20

Jako pocta „bezdůvodnu“ skvělé ale pro mě, jako normálního diváka (ne toho s dalekohledem) dlouhé a nudné. Zezačátku to sice byla zábava, asi tak první půl hodinku, ale pak už to začínalo být ohrané. Občas se sice ještě objevily zábavné momenty, ale bylo jich málo, takže sem už jenom čekal, kdy to skončí. ()

Glowski

Chytrá koncepce plakátů i námět připravují potenciálního diváka na plnokrevné béčko, které i panu Tarantinovi připomene, co to byl grindhouse. Protože ale žijeme v době, kdy letí spíše uměleckost a neuchopitelná genialita (byť ne vždy povedená), dostane se mu čehosi, co se nechá nejlépe označit jako artový brak. Spojení ale v praxi příliš nefunguje, jednoduše proto, že děj je moc směšný, než aby se dal brát vážně a film se přitom tváří moc vážně, než aby se dal brát jako oddechovka. Zahleděnost sama do sebe a rádoby filosofická rovina zabíjejí jakoukoli originalitu a ve výsledku nacházíte hluchá místa, kde se pneumatika jen tak převaluje po silnici. Původně jsem přemýšlel, že film označím jako odpad, protože výsledek mu poměrně odpovídá, ale z jeho základů by se dala vykřesat slušná podívaná, takže úplně do koše nepatří. 25% ()

Šakalík

To jako myslíte vážně? V hlavní roli vraždící pneumatika? Když jsem se o tomhle doslechl, hned jsem si řekl, že to prostě musím vidět. A jako že to fakt stojí za to! :-) Tohle je neskutečné žrádlo. Už ten báječný úvodní proslov o „kouzlu bezdůvodnosti – nanejvýš mocném prvku stylu“ mě dostal a následný kolotoč úplně absurdních scén mi na tváři vykouzlil výraz němého úžasu, kterého se asi dlouho nezbavím. :-) Samotná guma-zabiják a její snaha zničit vše, co jí přijde pod kolo, je milionový nápad, stejně jako ten začlenit do děje vlastní publikum, které celé dění zdálky pozoruje a komentuje a pro které se celý film vlastně natáčí – no kdo tohle vymyslel, nemůže být normální. Některé scény jsou natolik unikátní, že se zcela vymykají čemukoli, co kdy kdo promítal na plátno (mě osobně nejvíce dostala pneumatika ve sprše :-)) Výborný je hlavně konec, i když je možné, že spousta diváku až do konce nevydrží. Mě tenhle film svou až infantilní absurditou úplně odrovnal. ()

Forsberg11 odpad!

Dnes si už zrejme kde kto myslí, že môže natočiť film akokoľvek dementný, nič nehovoriaci a robiaci si z diváka idiota. To posledné možno dobre fungovalo napríklad vo Funny Games U. S. (2007) ale v tomto nudnom paskvile určite nie. Nie len že som sa absolútne nebavil ale aj maximálne nudil. Ak nám týmto chcel autor tohto "klenotu" niečo dôležité povedať, mal mi to radšej poslať v esemeske. Blud, hnus, hovadina...viac nemám čo dodať, aha no ešte samozrejme strata času. Prečo odpad? No Reason... ()

DavidS.

Drzá artová hříčka, které by více slušela několikaminutová stopáž kraťasu…Prolog krásně vše „vysvětluje“ a bere argumenty všem, kteří by se tohle dílko pokusili nějak hlouběji analyzovat…Všechna sdělení průzračná...Sledovat pohyb jedné pneumatiky kolísá mezi uhrančivostí a pekelnou nudou…Úvodní záběry by si zasloužily velkoformátový plakát na zeď… ()

honzii

Celé je to hrozně originální, snaživé, šokující a neotřelé. Jenže to všechno vyčerpá už v traileru. Hrozně lituju, že jsem ho viděl. Protože film samotný nenabízí nic moc navíc. Pár dobrých momentů vyvažuje pár otravných a takhle je to pořád dokola. Vlastně jsem se hrozně nudil. Líbí se mi motto filmu, líbí se mi základní nápad a jsem rád, že tenhle film vzniknul. Není to ale bůhvíjaká zábava, jak se může zdát, nejen protože námět neutáhne celovečerní stopáž. Nudný chytřesetvářící a rádobysatirický úlet. ()

JamesSi

"Guma" je film, který chápu, co se snaží říct. Je jasné, jak komentuje divácká očekávání ("v jednu chvíli se diváci doslova otráví"), ale nemůžu říct, že bych se u Gumy zas tolik bavil. Je to do jisté míry anti-film, kdo očekává béčkový aknčí film o vraždící pneumatice se nedočká. Ale musím říct, že jiné Dupieuxovy projekty jsem si fakt užil. "Realita" je výborná a těším se až znova zkouknu "Fízlové, hajzlové", které si vzpomínám byli taky labužnické. No a hudební projekty Mr Oiza jsou tak fajnové - "Bruce Willis is Dead" mi stále zní v uších. Takže tak. ()