Runaway

• USA Kanye West: Runaway
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2010, 34 min

Kanye West se prohání lesní silnicí ve sportovním voze. Po chvíli se na scéně objevuje modelka Selita Ebanks jako Fénix (napůl žena, napůl pták) která na Zemi přistane v podobě meteoritu, do kterého KW svým vozem nabourá. Když Kanye vidí Fénixe bezvládně ležet, ihned se zamiluje a odnáší si ji v náručí domů. Po probuzení se Fénix dostává do konfrontace s pozemskou přírodou, mezilidskými vztahy a zvyklostmi. Stojí tak před rozhodnutím, zda s Kanye zůstat, nebo jej nadobro opustit. (Abes)

stromekk

Jedna hvězda za snahu o koncept, druhá za výbornou pasáž s baletkama. Jinak je to strašně kašovité, taková avataroidní vizuální onanie. ()

tomikan

Kdo nema rad rap, at na to nekouka, pro ty ostatni, co maj navic radi kvalitni rap, to bude prijemna pul hodinka.. pastva pro oci, je to delany na efekt, coz kanye umi.. a je fakt, ze ''posledni vecere'' a baletackej vystup se povedly, kladne hodnotim i ceskej podil na snimku ()

Likan7

Tohle šlo mimo mě. Obvykle dokážu uznat kvality, zvlášť když vidím snahu o něco revolučního, průlomového...ale tady West ustřelil. ()

simi78

Káňa nejenom umí udělat docela fajnovou hudbu ale k tomu dokáže spojit vizuál který nejenom vydřžel test času ale inspiroval nekvalitní instagramové filtry které každý začal konečne nenávidět. Ne vždy upolně sedí vizuál k tomu co se zpívá, obvzlášť když rozumíte o čem je text, ale je to jedno z nejunikátnějších audiovizuálních děl které se soustředí více na udbu než li video. ()

Toshio

Zajímavá ukázka toho, jak i debil jako je Káně Západ dokáže udělat geniální věc. Mimochodem tu choreografii konkrétně v songu Runaway dělal náš český budoucí kosmonaut Yemmi AD. Jo, ta čeština je tam úžasná. ()

GenVen

Nevím jak ostatním, ale mně se to líbilo. Kanye West nám ukazuje opět trochu jiný pohled na svět. Zejména co se týče kombinace moderní hudby a umění. Celé je to tak nějak jiné, neobyklé a unikátní. Fantazie tohoto umělce doopravdy nemá mezí, ale stále není přehnaná. ()

Bigwave

Hodnotím pouze vizuální stránku tohoto hudebního projektu. Kdybych měl hodnotit stránku hudební, tak bych musel dát něco mezi odpadem a jednou hvězdou. Ten to názor je z uvědomělého důvodu, nic neříkajícího negativního názoru na styl tohoto hudebního žánru. ()

thepeabody

Ukažte mi krásnější krátkometrážní hudební film! Kanye je génius, byť sebestředný (za což se ovšem nestydí sám sebe zároveň nenávidět) a jeho jméno už ať ryjí do zlata. My Beautiful Dark Twisted Fantasy je to nejpropracovanější album svého druhu jaké jsem kdy slyšel a tenhle film je jen třešničkou na dortu. Dialogy, jak narážející na jednoduchou, prkennou a předsudky a falešnými sliby zkaženou Ameriku, tak podávající krásný romantický příběh, jsou fantastické, co podle mě však film Runaway korunuje jsou kostýmy, ale hlavně střih a kamera, zvláště pak scéna s baletkami za doprovodu stejnojmenného songu, při které mi pokaždé běhá mráz po zádech. ()

Bratr

Naprosto ojedinělé dílo navazující sebevědomě na hudební videa Michaela Jacksona. Jen doufejme, že jich bude více. ()

kubilov

Filmed On Location In: Prague, Czech Republic. Kanye West is one of the most influential people in the 21st century, no doubt. His fifth music album My Beautiful Dark Twisted Fantasy is considered as his masterpiece and singel Runaway may be his best song ever. This short movie, which is named after this song, is an audio-visual orgasm, that proves West's genial mind. Amasing in every little piece. ()

carAnthony

Už asi viete prečo je Kanye mnohými považovaný za najväčšieho umelca v Amerike... Skvelá produkcia, skvelá My Beautiful Dark Twisted Fantasy, krásne video. DOKONALÝ Mr. West. ()

KeiGe

A je to tady. Dokonalí lidé, dokonalé prostředí, barvy, kostýmy, polonahá modelka,... Ale člověk to dokouká jen proto, že se na to hezky kouká... Jinak je to děsná nuda. ()

alexwill

3 a půl. Profesionální a velmi efektní, ale stále jen jakási spojnice videoklipů. S povrchním "příběhem" zvenku. Kdo má jeho hudbu rád, filmeček ocení. Ale jako na film se na to nepodíváte, představuju si to spíš jako konzistentní půlhodinovou kulisu v nějakém klubu na velkém plátně. ()